Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pszichológiai esettanulmány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pszichológiai esettanulmány lehetnék, hogy egy pillantásnál, összenézésnél még sosem volt komolyabb kontaktusom nővel való ismerkedésnek esélyt adva? (28/F)

Figyelt kérdés

Nem szeretnék regényt írni, egy evolúciós zsákutca vagyok minden szempontból. Jó eséllyel pályázni fogok évtizedekkel később a nyugdíjas szűz címre.


Gyáva nyúl vagyok, rettegek a nőktől, félek velük szóba állni, nem megy, nem megy, nem megy. Ha sikerül is szóba elegyednem egy kedves hölggyel, remegni kezdek, elcsuklik a hangom, akár egy igazi lúzer. Nem tudom legyőzni a félelmeimet.


Amikor összenézek egy lánnyal, semmi más nem történik. Ahhoz nincs bátorságom, hogy leszólítsam, de még ahhoz sem, hogy még egyszer ránézzek. Inkább elnézek mellette, nem nézek rá, nem merek ránézni.


Tudom hogy a nők nem szörnyetegek, az én szememben mégis azok. Olyan lények, akik hatalmas falakat építenek maguk köré az elvárásaikkal, hogy ezt a falat jobbnak látom inkább meg se mászni.


Van önbizalmam. Van munkában: jól fizető állásom van, szeretem a munkám. Van sportolásban: edzek, futok, kerékpározok, hegyi kerékpározást is űzök. Van az egyetemen, mert nagyon jó eredményeim vannak útban a második diplomám felé.


Mindezek mellett egy rakás szerencsétlenség vagyok, amiből logikusan következik, hogy az eddig elért eredményeim is nagyjából egy rakás kutyaürülékkel érnek fel a szememben.


Nem sajnálom magam egyáltalán. Undorodok magamtól, undorodok a gyávaságomtól, undorodok attól, hogy a nők terén katasztrofális vagyok. 28 évesen! Kínos mi? Eléggé! 28 év alatt egyszer nem csúszott ki értelmes mondat a számon, ha nővel beszéltem, soha.


Szakember? Felállítana egy halom tézist? Példát? Ellenpéldát? Megmondaná, hogy igen, egy hülye beteg vagyok? Ezt én is tudom magamról.


Nem tudok változni, változtatni ezen. Vannak az ember életében olyan elérhetetlen célok, álmok, amiket sosem fog tudni megvalósítani. A féllábú Józsikának az, hogy focista legyen. Az értelmi fogyatékosnak az, hogy 4 diplomája legyen. A vak Pistikének az, hogy meglásson egy gyönyörű festményt. Nekem ez jutott, ez a fogyatékosságom. Hiába próbálom legyőzni, nem megy.


Betegesen rettegek a nőktől!


2014. máj. 2. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy különleges, millió ilyen fiú van, majd ide is áradnak a kommentek a sok forever alonetól.
2014. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig ez még mindig nem a legrosszabb eshetőség. Mivel nem kezdeményezel soha, így nem is égsz be folyamatosan. Kezdetben volt bennem is egy félelem a kezdeményezéstől, de legyőztem. Azóta nem gond. Viszont én meg folyamatosan visszautasításokat kapok minden lánytól, akinél próbálkozom a külsőm miatt. Ez még rosszabb, hiszen arcszerkezeten és magasságon nem lehet változtatni.
2014. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

lehetnél, de nem vagy az, csak egy önbizalom hiányos senki

annak a példája lehetsz, hogy a pénz nem boldogít

2014. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pedig nem vagyunk mi ijesztőek :D
2014. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jobban jártál kérdező!


30+F

2014. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek a dolgok mindenkiben megvannak, csak van aki ezt le tudja győzni úgy ahogy, van aki pedig nem. A nők is emberek, és nincsenek mindenkinek irreális elvárásai. Egyáltalán nem vagy különleges eset, csak kicsit lazábban kellene ehhez hozzáállnod. Nincsenek női kollégáid, ismerőseid? Vagy például a női családtagok, gondolom velük is szoktál beszélgetni. Ha belőlük indulsz ki, tekints egy idegen nőre úgy, mintha velük beszélgetnél. Tudom, nem egyszerű, de ne úgy állj hozzá, hogy én ezt a nőt fel akarom szedni, csak természetesen, hátha akkor jobban menne.
2014. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nos, először is a külsődre lennék kíváncsi. Rondának tartanak, azért nem mersz kezdeményezni? Ha nem, sokkal könnyebb a dolgod. Találj bármit, amitől nő az önbizalmad, pl. Próbálj meg beszélgetni lányokkal neten, akár itt gyk-n, vagy élő szóban esetleg egy kevésbé széppel, hátha nála nem fog összecsuklani a gyomrod. Az utcán buszon stb. nézd bátran a lányokat, szemezz velük, mosolyogj rájuk, és ha majd elég bátorságod lesz, elegyegyj velük szóba :-)
2014. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!