Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem enged el a párom. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem enged el a párom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régóta érlelődik bennem ez a kérdés, bocsánat ha kicsit hosszú leszek.

Minden úgy kezdődött mint a mesében... Megismerkedtünk a párommal, nagy szerelemnek indult, elterveztük az esküvőnket , a közös életünket.

Külső szemlélőként az életem tökéletesnek tűnhet. Van egy gyönyörű, egészséges 1 éves babánk, szerető párom, aki jó apa, családom, nincs hitelünk, van hol élnünk, anyagilag rendben vagyunk. De bennem elmúlt a szerelem és a szeretet amit a párom iránt éreztem. Még terhes voltam amikor jöttek a problémák ( páromnak sajnos alkohol problémái vannak, amik számomra későn derültek ki) Nem iszik mindennap, de ha iszik, akkor napokig, ilyenkor hazamegy az anyjához, szóval a babánk ebből semmit se észlel. Nem agresszív, nem bánt minket, alapvetően jó ember, csak iszik, amit én nem tudok tolerálni. Sokat veszekszünk ebből kifolyólag. Többször megpróbáltuk helyrehozni, de nem megy. Én már rég kiléptem volna ebből a kapcsolatból, de nem enged. Kijelentette, hogy az ő gyerekével más férfi nem élhet majd egy háztartásban, és a gyerek nem nőhet fel csonka családban.... De kérdezem én, tényleg egy életet le kéne élni valakivel akit nem szeretünk csak ezért mert született egy közös gyerekünk? Én hiszek a békés elválásban, de ő nem enged el.. Volt már valaki hasonló helyzetben?



2014. máj. 6. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem enged el, max. te vagy nagyon akaratgyenge, befolyásolható.

Vagy pedig az nem igaz amit írtál, hogy nem agresszív.

Ha menni akarsz hát menj.

2014. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nehéz úgy új életet kezdeni, hogy a másik fél nem fogadja el a döntésemet.
2014. máj. 6. 22:16
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Olyan nincs, hogy nem enged. Ez nem az ő döntése, egyikőtök sem a tulajdona. Szimplán önző. Fogd meg a cuccaitokat és menj. Add be a váló és gyermekelhelyezési pert. Hidd el jobb egy csonka családban felnőni kiegyensúlyozott szülőkkel, mint egész családban boldogtalan.
2014. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van.Mondjuk én megpróbálnám elvonóra küldeni,hátha van még esély,de ha nem,akkor lelépnék.
2014. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak! Merj lépni, neked is csak egy életed van, Majd beletörődik.Ő választott már, az ital mellett döntött.Most majd Te is döntesz.Egy idő után kénytelen lesz elfogadni a helyzetet.Amikor az édesanyjánál van napokig akkor nem számít hogy a gyermeke kivel van mit csinál? Nehéz időszak vár rád, de megcsinálod! A boldogságod megér egy pár kemény hetet, hónapot!
2014. máj. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtok. Igazából nem tudom, hogy az amit ő csinál alkoholizmusnak minősül-e. Elvonóról hallani se akar. Már odáig fajult, hogy kölcsönösen bántjuk egymást szavakkal, és nem érti meg, hogy sokkal jobb lenne mindenkinek ha végleg lezárnánk a kapcsolatot. Nagyon jó apa, nagyon sokat foglalkozik a babánkkal, sosem tiltanám el őket egymástól, de az én életem boldogtalan így. Jelenleg nem élünk együtt, mert a munkája miatt sokat van távol, de ha velünk van ,akkor mindenben segít. Igazából az ijeszt meg, ahogy gondolkodik, hogy nem szakíthatunk, és már előre félek, hogy fogok így ismerkedni a jövőben...
2014. máj. 6. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Rettentően akaratgyenge vagy és önismereti gondjaid is vannak erősen. Olyan nincs, hogy egyik megszabja a másiknak, hogy mit tehet és mit nem. Nem tárgy és nem tulajdon vagy, fogd már fel. Nem gátolhat semmiben. Ha költözni akarsz menj, beadod a válópert és a gyermekelhelyezést. Ha nálad helyezik el a gyereket akkor is megmaradhat a közös felügyelet, megbeszélés kérdése. Te pedig ha ismerkedsz majd, a szíved joga. Egyrészt semmi köze hozzá, másrészt ez az élet rendje. Ne engedj már egy ilyen önző alaknak, inkább keress fel egy pszichológust, mert nem tudsz elszakadni. Bár kezd az az érzetem lenni, hogy magad sem tudod mit akarsz.
2014. máj. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kolosszus22 ***** válasza:
Hmm...most nem azért de szerintem az alkohol neked is egy jó ürügy, úgy értem szerintem ha nem inna akkor sem szeretnéd már. Leírásod alapján ugyanis semmilyen negatív hatása nincs rátok nézve, hogy időnként felönt a garatra (nem agresszív, törődik veletek, nincs anyagi problémátok, stb.). Bár valami oka annak is van, hogy időnként a piához fordul, ha minden olyan nagy rendben lenne nem hiszem, hogy itt tartanátok. Valamit nem oszatsz meg velünk én úgy érzem.
2014. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan könnyű ám csak úgy elválni,ha nincs hova menni,nem tud valaki különköltözni és nincs annyi lóvéja hogy egyedül eltartsa a gyerekét.
2014. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!