Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt akarok maradni a barátommal, a szívemre vagy az eszemre hallgassak? Lehetséges hogy hülyeséget csinálok?

Figyelt kérdés
Igazság szerint ez a kérdés az elhelyezkedésemmel is kapcsolatos, ezért sokat gondolkoztam melyik kategóriába tegyem, végül emellett döntöttem mert tulajdonképpen a szerelem miatt vagyok bajban. 18 éves lány vagyok, jövőre végzek a középiskolában, eddig az volt a tervem, hogy utána egyetemre megyek, és itthon fogok dolgozni a szakmámban. Viszont pár hete kaptam a hírt, hogy a szerelmem külföldön fog munkát vállalni, ez viszonr midnent megváltoztat. Én is gondolkoztam régebben rajta hogy ki kéne majd menni, de mivel nincs kint senki ismerősöm, lemondtam erről az elképzelésről. Vele akarok maradni, de még nem tudok vele menni, esetleg egy év múlva lehetne esélyes, ha nem tanulok tovább, és még szakmám se lesz. Magyarul egy érettségivel vágnék neki a nagyvilágnak, addig távkapcsolatban élnénk, egy évet kibírunk. Viszont ha egyetemre szeretnék menni akkor még 5 év, + az a pár év amit itthon kell ledolgoznom diplomásként, mert ez a törvény. :( Magyarul ha az egyetemet válsztom le kell mondjak a szerelmemről, mert ez rengeteg idő, viszont lesz egy nagyon jó szakmám és esélyem itt megélni, ha az OKJ-s szakmát választok még ki tudok menni de az is még legalább 4 év, tehát akkor is esélytelen hogy együtt maradjunk. Érettségi után kéne, de félek, hogy pusztán egy érettségivel nem fogok tudni elhelyezkedni. A párom már nem tud tovább itthon maradni, neki muszáj elmennie. Szerintetek mi lenne a helyes döntés? Mi a véleményetek?

2014. máj. 10. 16:03
 1/9 Noydra ***** válasza:
Ennyi infóból nyilván senki nem fogja eldönteni itt helyetted, hogy hogyan éld az életed...
2014. máj. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakítás és egyetem. A jövőd múlhat egy szerelmen, és nem pozitív értelemben. Szerelmes még lehetsz bármikor, de az életpályádat már nem biztos, hogy később tudod formálni úgy, hogy jó legyen neked.
2014. máj. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kell eldönteni, csak tanácsokat szeretnék!
2014. máj. 10. 16:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd úgy, hogy sajnos egy kapcsolat sem feltétlenül tart örökké, lehet vele vagy 1-2-10 évet, de ha ott vége szakad, akkor kiszolgáltatott leszel, pont azért, mert semmi szakmád, és nem tudsz megállni a lábadon.


És azért valljuk be, egy érettségivel kint sem fogsz megélni magadtól, míg egy jó szakmával biztosabb a megélhetés, egy jó diplomával és sok tudással meg még inkább.


Ráadásul, a legtöbb új ismeretséget egyetemen, első pár évben szerzed, teljesen új közegbe kerülsz, több lehetőséged van ismerkedni.


Legrosszabb esetben megpróbálsz egy távkapcsolatot vele, azért ott van a nyár, meg hétvégék, bár elég necces, én nem mennék bele. 18 évesen előtted még a világ.


Én azt mondom, inkább állj meg a saját lábadon önállóan, és mindenképp tanulj tovább.

2014. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Én egy kicsit hasonló helyzetben voltam. Egyetemista vagyok és volt egy barátnőm, akivel jól megvoltunk. Lett volna lehetőségem kimenni külföldre tanulni fél vagy egy évre, de nem éltem a lehetőséggel, mert nem akartam a barátnőmet itthon hagyni egyedül...


Erre a vége az lett, hogy tönkrement a kapcsolatunk és egy éve szakítottunk... Gyakorlatilag két pad közé estem. Úgyhogy én azt tanácsolom neked, hogy szakítsatok, végezd el azokat az iskolákat, amire szükséged van és ha utána még úgy érzitek, hogy szükségetek van egymásra; hát hajrá.


De a jövődet egy párkapcsolat miatt ne rontsd el ami valószínű, hogy nem is fog örökké tartani...

2014. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Én a helyedben oda mennék külföldre egyetemre. Akkor nem kéne lemondani semmiről... erre nem gondoltál?
2014. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek, plusz gondolj bele, ez a kérdés 1 év múlva nem biztos, hogy aktuális lesz. Ha kibírtok távkapcsban élni, már gondolkozhatsz azon, hogyan old meg a helyzetet.
2014. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
érettségivel nem tudsz elhelyezkedni normális helyen. mindenképpen tanulj tovább. ez egy olyan helyzet, hogy lehet, hogy most elváltok egymástól, és soha nem látod. lehet hogy találkozol valakivel akibe 1000x szerelmesebb leszel, és lehet hogy 10 év múlva kimész te is pont oda és épp összefuttok és egy nagy romantikus vígjátékjelent lesz és boldogság és unikornisok. de ne add fel a tanulást!
2014. okt. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam annyi különbséggel, hogy barátnőm jár otthon Mo-n gimibe és én Angliában egyetemre..amikor kiderült, hogy biztos Angliába fogok járni tanulni, akkor már pár hónapja együtt voltunk, és nagyon szerettük egymást, szóval bevállaltuk a távkapcsolatot. Viszont így kb 4 hónappal később megbántam, a távolság miatt teljesen megromlott a kapcsolatunk, habár még mindig "együtt vagyunk". Szóval szerintem is inkább szakítsatok és menj egyetemre, az lesz neked a legjobb.
2015. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!