Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem nyíltam meg előtte, alig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem nyíltam meg előtte, alig beszélgetünk, alig ismer, de szeret, de ez így nem lesz jó tovább. Hogyan lépjünk tovább?

Figyelt kérdés

Hosszan írom le, mert elég összetett a dolog szerintem, és egy rövid, nem részletes kérdésre csak általánosított válaszokat kapnék, amivel nem hiszem hogy bármit is érnék.


A barátom 23, én 19. Egyetemisták vagyunk.

9 hónapja vagyunk egy pár és jó a kapcsolatunk, de valahogy nem az igazi.

Alig beszélgetünk, úgy igazán, gondolatokról érzésekről, a múltunkról a vágyainkról... mélyebb dolgokról. Erről az is tehet, hogy nagyon nehezen tudok megnyílni, de úgy érzem ő is rosszul közelít. Pedig nem csak ő vár rá, nekem is szükségem lenne rá, mint lelki társ, akinek bármit elmondhatok.

Ő úgy érzi nem is igazán szeretem. Ő volt szerelmes, de régebben, sokkal romantikusabb is volt, aztán azóta szerintem csak így védekezik. Én is szeretem őt, de nem voltam még szerelmes, nem tudom 100%osan átadni magam neki, ebbe a kapcsolatba, ha úgy érzem hogy nem minden a legjobb.

Az a másik, hogy a szex sem működik úgy, mint kéne. Eleinte egyáltalán nem (ő volt nekem az első), most már kb. felefele arányban élvezem és jó. Viszont neki nagyon nagy a szexuális igénye, amivel nem tudok lépést tartani, nekem sok, akkor főleg nem tudom élvezni a szexet, ha igazából nincs is kedvem a harmadikhoz aznap. És az neki is rosszul esik nagyon, hogy látja, hogy nem élvezem, meg az is hogy sosem kezdeményezek.

Most 2 hetes szünetet beszéltünk meg, hogy meglássuk mi legyen. Szerintem ő folytatni akarja, pár nap után már írt, hogy hiányzom neki, de én visszautasítottam, szerintem szükség van most erre a szünetre, hogy végiggondoljam a dolgokat. Szeretném ha megoldanánk, mert sokkal jobb is lehetne, működhetne vele.

Így visszaolvassa olyan mintha semmi nem stimmelne a kapcsolatunkban. :D Pedig egyébként jó vele, jó érezzük magunkat együtt, törődünk egymással, ő nagyon aranyos, szeretek hozzábújni és mindent.


Bármilyen tanácsnak, ötletnek nagyon örülök! :)



2014. máj. 29. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon az az érzésem, hogy nem ismeritek egymást. Ahogyan írtad is, csak "felszínes" a kapcsolat.

Ha magától nem megy a megnyílás, mert előbb-utóbb ennek meg kell történnie, keressetek valamit, ami ebben segít. Csak néhány tipp, de hasznos lehet. Pl. ön- és partnerismereti társasjátékok, együttes könyvolvasás, stb.

Ha van olyan dolog, amit naponta együtt csináltok, pl. esti kutyasétáltatás, vagy reggel egyetemre járás, felváltva találjatok ki egy történetet ami mindkettőtöket érdekelhet, különböző szituációkhoz kötve úgy, hogy a fő karakter/szereplő mindig az, aki a történetet meséli. Előző este az ágyban, közvetlenül alvás előtt is akár ki lehet ilyeneket találni. Az a lényeg, hogy bele tudjátok magatokat képzelni a történetbe.

2014. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha magától nem megy a megnyílás, mert előbb-utóbb ennek meg kell történnie, keressetek valamit, ami ebben segít. Csak néhány tipp, de hasznos lehet. Pl. ön- és partnerismereti társasjátékok, együttes könyvolvasás, stb.

Ha van olyan dolog, amit naponta együtt csináltok, pl. esti kutyasétáltatás, vagy reggel egyetemre járás, felváltva találjatok ki egy történetet ami mindkettőtöket érdekelhet, különböző szituációkhoz kötve úgy, hogy a fő karakter/szereplő mindig az, aki a történetet meséli. Előző este az ágyban, közvetlenül alvás előtt is akár ki lehet ilyeneket találni. Az a lényeg, hogy bele tudjátok magatokat képzelni a történetbe.


Szia! Nagyon örülök, h válaszoltál. :) Meg látszik, hogy gondolkoztál is rajta, köszönöm! :)

Igen, az a gond, hogy nem ismerjük egymást vagyis főként ő nem ismer engem, mert ő azért közlékenyebb nálam. Panaszkodott is ezért, hogy ennyi idő alatt nem ismert meg jobban mint az elején.

Köszönöm az ötleteket. A történetmondást úgy gondoltad, hogy fiktív, kitalált történet? vagy olyan, ami megtörtént? esetleg példát ha tudsz mondani.

2014. máj. 29. 22:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok én is nyíltabb, beszédesebb lenni. Meg szeretném ha többet kérdezne, mert nem igazán szokott, nem is akar, de meggyőzöm, mert nekem pedig szükségem van a visszajelzésre, hogy érdekli meg a biztatásra, hogy beszéljek. Aztán szerintem, ha többet beszélgetünk, akkor majd kevesebb időt töltünk szexel és úgy talán nem lesznek abban sem ennyire szélsőséges igényeink és ha közelebb kerülünk egymáshoz abban is javulást remélek. Hm, elég optimista lettem ma :), eddig azon voltam, hogy elfogadom hogy vége lesz.
2014. máj. 29. 22:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincs mit. :) Hajlamosak az emberek tőlem optimistábbá válni.


Az, hogy nem sikerült megismernie szerintem nem csak rajtad múlik. Erre szokták mondani, hogy a szerelem bármire képes.


A történet bármi lehet. Ha pl. ő szereti a fantasyt, akkor át lehet ültetni akár egy megtörtént dolgot is.

Pl. mi történt az első meghatározó élményedkor, és ha változtathatnál valamit, mi lenne az.

Lehet fiktív:

Mi lenne, ha ő egy pilóta lenne, és meg kéne mentened valamitől.

Ezek nagyon hasznosak tudnak lenni, még akkor is, ha elég furcsának tűnnek.

A 3-asban leírt dolgokat mindenképp mondd el neki, nagyon sokat segítene abban, hogy meg tudjon érteni.

Azt azért még hozzáteszem, hogy semmiféleképpen ne erőltesd túl a dolgot. Neked is, és neki is kényelmetlen lesz.

2014. máj. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. máj. 31. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen volt az első párkapcsolatom,

De én féltem előtte, beszélni, enni, kérdezni.

Szerettem, ő is érezte hogy vmi nem ok aztán közölte velem hogy nem érzi jól magát velem. hát ez van pedig ő se könyitette a helyzetet.

2014. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia, nekem is volt ilyen. Az ember mikor találkozik valakivel és még nincs tapasztalata benne nem könnyű rögtön megmutatni, hogy ki is vagyok. Sokat feszengtem és sajnos ő meg nem volt elég türelmes, hogy megvárja míg megnyilok. Az jó, hogy próbáljátok ezt megoldani és idővel neked is könnyebben megy majd, hogy megmutasd magad. Valószínű, hogy az szexet is azért nem élvezed annyira mert sokat feszengsz. Próbálj ugy hozzáállni, hogy ő egy haver is, ne görcsölj szerintem.
2014. jún. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat. :)

Nekem sincs elég önbizalmam, de azért hétköznapi dolgokban oldott vagyok. Csak túl csöndes és zárkózott vagyok, neki pedig alapból nem olyan a természete ami nekem kedvezne.

Egyébként megbeszéltük, folytatjuk, aztán majd meglátjuk.

2014. jún. 2. 09:41
 9/10 anonim ***** válasza:

szia nem tudom, hogy mennyire hiszel a horoszkópba, de nekem segített megfejtenem az expasimat.

keres rá a HOLD jegyére és olvasd el a hozzá tartozó dolgokat.

meg légyszi írd le ide is kíváncsi vagyok én is :D

2014. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a hold az érzelmekért felelős
2014. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!