Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék az ellen, hogy ne féljek ennyire a kapcsolatoktól?

Figyelt kérdés

Ne úgy értsétek, hogy félénk személyiség lennék, mert nem erről van szó, imádok ismerkedni, randizni, barátkozni.. bármit... és a kezdeti szakaszt nagyon élvezem, amikor még nem alakultak ki a mély érzelmek, és felszabadult az egész dolog.

De aztán amint szóba kerül, hogy komolyabbra fordíthatnánk a dolgot, egyből azt érzem, hogy menekülnöm kell. Sőt, minél jobb valakivel és minél jobban szeretem és ő is engem, egyre inkább ez van bennem mindig. Onnantól kezdve pedig egyre távolságtartóbb leszek, nem keresem a másikat, elmondom sokszor, hogy hagyjuk inkább az egészet..stb, szóval meglehetősen elviselhetetlen leszek.

Pedig legszívesebben folyton meglepném, kedves lennék, stb, de nem merek ilyen lenni, mert attól félek mindig, hogy a másik csak kihasznál, és egy jót röhög ezen, hogy hogy bedőlök neki.

Nem tudom miért van ez, csak hosszú kapcsolataim voltak és sose vertek át, meg semmi, nem is kívánhattam volna náluk jobb barátokat.

Viszont egy ideje ez van bennem... most egy hónapja tart a dolog egy sráccal, már bele is szerettem, minden olyan jó lenne, de mégis szomorú vagyok és folyton a kibúvókat keresem, hogy miért is ne legyek vele. :(

Hogy lehetne ezen változtatni?

(Vele megbeszéltem őszintén és eléggé részletesen ezt a dolgot, tudom, hogy bízhatok benne, de mégis felmerül, hogy mi van ha mégis csak kihasznál.. pedig semmi nem utal erre, nem tudom miért van ez.. és nem is ellene irányul, egyszerűen senkiben se tudok bízni.)

23L


2014. máj. 30. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire lehet igaz, de elvileg amilyen/amilyen volt a kapcsolatod az anyukáddal, olyan lesz a pároddal is...Nem kellett esetleg benne csalódnod vmikor még régen egy nagyot, ami miatt úgy érezheted, okvetlenül is, de tartanod kéne vmilyen szinten az emberek közelségétől és nem bízhatsz bennük kellőképp és őszintén?
2014. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A történeted legalább megértette velem azt, hogy miért menekült el előlem néhány nő... :-)


...én barom meg mindent készpénznek vettem, azaz elhittem, hogy nem jövök be neki... :-)


...napersze ez is olyan dolog, hogy mi van akkor ha tényleg nem jöttem be neki? :-)


Egy szó mint száz: "utólag okos az ember"... ...ergó ne akard előre tudni, hogy mi lesz... ...ahogy lesz, úgy lesz!

2014. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az lehet hogy párkapcsolatban nem, de baráti kapcsolatban vertek már át?

Esetleg kimaradt a szocializációdból a bizalom? Esetleg sokat csaptak be, bántottak, aláztak meg gyerekként, akár a társaid, akár a felnőttek?

Sokan vannak így, a szülő nem adja meg csecsemő vagy babakorban azt a kötődést ami kellene mert túl fiatal/stresszes/egyéb baja van.


Beszéljetek erről a kiszemelttel. Ha nem vállalod fel az esetleges zuhanást, soha nem fogsz megtanulni repülni. Mondd el, hogy ilyesmivel küzdessz. Hogy szeretnél bízni benne, de val benned ez a görcs, és emiatt az átlagnál több megerősítést igényelsz. Vegyél erőt magadon, és vidd tovább, engedd el egy kicsit a paranoiát.

2014. máj. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!