Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy magyarázzam el a páromnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy magyarázzam el a páromnak, hogy nem lehetek vegetáriánus?

Figyelt kérdés

Ö már évek óta vegetáriànus, nagyon komolyan veszi ezt az egészet. Semmilyen hús készítményt nem fogyaszt, halat is max karácsonykor. Két hónapja élünk együtt, közös konyha, én fözök. Megpróbáltam követni az ö étrendjét (sok gyümi/zöldség, tejtermékek, sok folyadék), mert elsöre húde egészségesnek tünt.

Ma hívott anyukám, és erröl is kérdezett. Mikor mondtam neki, hogy én is vegetáriánus lettem, kishíján sokkot kapott. Azt mondta, a nöknek alapból nem egészséges, mert a húsfogyasztás segíti a vörösvérsejt képzödést, kimaradozhat a menstruációm, ha nem eszek legalább csirkét vagy halat.

Mert hogy akinek a szervezete kívánja, annak kell húst enni, aki önszántából lesz vegetáriánus, annak a szervezete sem tart igényt rá. Valamint nekem különösen nem szabad, mert gond van a véremmel. Kiskoromban hasonló problémám volt, mint egy enyhébbb vérszegénység, gyógyszereket szedtem rá. Csak én erre már nem emlékszem.

A vérkeringésem még mindig nem oké, emiatt szívproblémáum is vannak. (Gyenge a szívizmom és lassú a keringésem).

Vázoltam a páromnak a tényállást, de csalódott, és ragaszkodik hozzá, hogy utánaolvas annak, amit anyu mondott, nem csak ijesztget e.


2014. jún. 7. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
ha szeret tiszteletben tartja a döntésedet, ennyi.
2014. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Amiben nincs hús az nem kaja hanem KÖRET.
2014. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha kívánod a húst-akkor is ha elvileg lehetnél vega- nehogymár a párod megmondja, mit egyél...fú az ilyen egocentrikus férfiaktól kiver a víz.
2014. jún. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg kell oldanotok, hogy néha külön főzzetek. Mindketten magatoknak. Egyébként ezt nem is kell magyarázni, még ha csak arról lenne szó, hogy egyszerűen csak nem akarsz vegetáriánus lenni, akkor is tiszteletben kell tartania a párodnak a döntésedet, mint ahogy te tiszteletben tartod az övét.
2014. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán, miért akarja rád erőltetni az ő agylövését?
2014. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
A vegaság amúgy se az egészségről szól, hanem az elvekről. Ha téged hidegen hagynak ezek a elvek, miért kéne csinálnod? Ha őt se érdekli, csak egészséges akar lenni, hát az hús mellett is lehet.
2014. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

#6: az egészségről annyit, hogy az ember nem hiába VEGYES táplálkozású lény.

Persze, a másik végletbe sem szabad átcsúszni, de az sem a legegészségesebb, ha mellőzzük a húsfogyasztást.

Utána lehet olvasni (persze nem holmi Blikk-színvonalú humbug oldalakon), hogy miért is van a szervezetnek szüksége a húsokra.


Egyébként meg milyen kapcsolat az,a hol az egyik fél meg akarja szabni még azt is, hogy a másik mit ehet?

2014. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező. A kérdésre itt biztos hogy szinte csak olyan válaszokat fogsz kapni, hogy "hús nélkül nem lehet élni", "meg fogsz halni" és "különben is, a növények is éreznek". Egyszóval minden sötét, és a témában abszolút nem jártas ember hozzá fog szólni, holott egyértelműen lövésük sincs az egészről, vagy ha igen, csak a pletykalapok szintjén. Tőlünk nyugatabbra még az orvosok sem botránkoznak meg, ha egy terhes nő vegán, netán a gyermekét is annak neveli. (Személyes tapasztalat Németországban). Sajnos Magyarországon az emberek nagy része pedig nyelveket sem beszél, hogy legalább angol vagy német tanulmányokat olvasson a témában.

Ha hozzáértők válaszára vagy kíváncsi, akkor szerintem inkább vegákat, vegánokat kérdezz. Akik már évek óta így élnek, azok hasznos tanácsokkal tudnak ellátni, mire figyelj, vagy mitől nem is kell egyáltalán paráznod. A legegyszerűbb, ha a Facebookon keresel vegetáriánus vagy vegán csoportot, vagy oldalt. Pl. a "Vegan in Hungary" csoportban mindig nagy élet van, és szívesen segítenek.

2014. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj kérdező, a vegetáriánus vagy vegán életmód egyáltalán nem egészségtelen, ha változatosan eszel. Ha valaki csak a péksüteményeket tömi magába meg a sültkrumplit, az nyilván vegaként sem lesz egészséges. De egyébként minden tápanyaghoz hozzájutsz így is. Kicsit olvass utána a témának, próbálj ki sok receptet, ismerkedj eddig nem próbált zöldségekkel. Hidd el egyáltalán nem egyoldalú és egészségtelen.
2014. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!