Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondott ilyeneket? Egyáltalán mi a különbség a szeretlek és a szerelmes vagyok beléd között? 21/L

Figyelt kérdés
4 hónapja vagyunk együtt, ő az első barátom. Neki már volt egy 2 hetes és egy 1 hónapos kapcsolata, de az utóbbiban csak szerető volt, azonban mégis az első szerelmének nevezi. 1 hónap múlva külföldre megy dolgozni és velem azért nem beszélte meg, valamint azért nem kérdezte meg, hogy szeretnék-e vele menni, mert nem érzi, hogy olyan komoly lenne köztünk a dolog. Ezt úgy értette, hogy nem biztos, hogy később én lennék a felesége. Nem akarja, ha esetleg szakítanánk és én már kint dolgoznék nehéz legyen a felejtés. Azonban azt mondja szeret, jól elvagyunk de nem érzi komolynak. Meg néha azt mondja egyszer minden végetér. Viszont már mondott olyat is, hogy ha szakítanánk soha nem találna még egy ilyen barátnőt, aki ennyire tud szeretni és ragaszkodni. És a belsőmet szereti, meg hogy velem "megfogta az Isten lábát". Most akkor nem is szerelmes belém? Mégsem vagyok elég különleges lány számára? Mi a különbség a kettő között?
2014. jún. 20. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem szerelmes beléd, csak kényelmes és jó, hogy vagy neki.
2014. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van különbség, pl a barátaimat szeretem, de nem vagyok szerelmes
2014. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ember az elején szerelmes, és utána ez alakul át szeretetté. De a szeretet eleve többértelmű, mivel nem mindegy kinek mondod.

Szerintem szerelmesnek könnyű lenni. De egy párkapcsolatnak ez csak egy nagyon kis része. Ott van mellette a célok, elkötelezettség, bátorság, odaadás, hűség, kitartás. Ezek mind kellenek egy hosszútávú kapcsolathoz, és ezekre nem állt ő készen veled. Ettől még lehetett "szerelmes", de az csak 1 érzés a fentiekből.

Mondjuk így: egy olyan euforikus érzelem, mint a szerelem átértékelődhet ha komolyan belenézel a jövőbe.

2014. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szerelmes és nem veled tervez hosszú távon. :(

Az egy dolog, hogy érzi, te mennyire szereted őt, de ezt nem tudja teljesen viszonozni.

2014. jún. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!