Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Honnan tudom, hogy szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudom, hogy szerelmes vagyok és nem csak rajongást érzek?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a két érzés között? Mit érzek amikor szerelmes vagyok és nem csak rajongok?

2014. jan. 14. 20:38
 1/7 fahéjas Alien ***** válasza:
A rajongás hamar szertefoszlik.
2014. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a kettő nagyon átfed. nem tudom, h létezik-e egyik a másik nélkül. de ha szerelmes vagy, azt egyszerűen érzed, nem is kételkedsz. és belsőleg is társként tekintesz rá, mintha ővele jönnél ki a világon a legjobban és csakis ő értene meg téged. rajongás talán inkább az, h testileg bejön. hmm de nehéz szétválasztani.:S
2014. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És rajongásból alakulhat ki szerelem?
2014. jan. 14. 20:50
 4/7 anonim ***** válasza:

A rajongás nem feltétlenül testiséget jelent. És nehéz kérdés. Én annak idején 3 évig jártam az első párommal, végül szakítottunk, mert már túl komoly lett a kapcsolatunk, és mivel nem volt összehasonlítási alapunk (neki is én voltam az első), ezért nem tudtuk, hogy egyáltalán jó-e a kapcsolatunk. Vagy lehet mással jobb lenne? Bizonytalanok lettünk mindketten. A bizonytalanság pedig megöli a kapcsolatot, mert se előre se hátra nem mer lépni senki! Kiszálltunk belőle.

Azóta két év telt el, néha visszasírom, néha meg örülök, hogy szétmentünk. Igazából még lezáratlan érzések vannak bennem (szerintem benne is).

2014. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem kialakulhat rajongásból szerelem, ha megismered az illetőt jobban és megfog a jelleme. belső és külső tulajdonságok miatt is lehet valakiért rajongani. de a kettő együtt kell a szerelemhez.
2014. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az, hogy az egyik pusztán érzelem, a másik nem. A rajongás egy fellángolás, és az érzelmeken kívül semmilyen másra nem alapul. Ilyenkor az ember nem gondolkodik, és sok butaságot elkövet. Azonban a rajongás egy idő után elmúlik.


A szerelemben már gondolkodás is van, mert ott belátja az ember, hogy felelős a másikért. Nem tehet meg mindent, ami bajt okoznak a másiknak. A szerelemben nem a saját önző érdekek uralkodnak, hanem folytonosan a másiknak próbálunk adni valami értékeset, és olyasmit, ami a javára válik.

2014. jan. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ezen elgondolkozom.
2014. jan. 28. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!