Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet leállítani az exet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet leállítani az exet?

Figyelt kérdés

A barátom az exével valami 5 évig járt, már aránylag rég, 8 hónapja szakítottak. A barátom részéről teljes a bizalom, nem szereti már, de nagyon kedves és aranyos fiúként visszaír neki, ha a lány felkeresi. És ez elég gyakran van. Még most is, holott a lánynak már van barátja, és a barátomnak is vagyok én. Nem akarok hisztis p. lenni, ezért néha csak finoman mondom a barátomnak, hogy zavar a dolog, és ő teljesen megértő meg minden, meg persze, nem ő kezdi a beszélgetéseket, de ettől függetlenül látom rajta, hogy valójában tetszik neki, hogy az exe kerek perec megmondja, bármikor megint összejönne vele (és megbánta, hogy megcsalta anno, és elhagyta más pasiért). Érthető, hogy ennek örül, nem az, de...

Nyilván nem tilthatom meg neki, hogy beszéljenek, azt se mondhatom, hogy ne vegyen tudomást róla, de azért kicsit böki a csőröm, hogy a lány gyakorlatilag bármikor összejönne vele, és mióta megtudta, hogy összejöttünk, gyakrabban ír, már nem heti egyszer, hanem szinte minden másnap, és bár bízom a barátomban, azért mi csak két hónapja vagyunk együtt, ez semmi az ex öt évéhez képest (na meg amúgy is). Félek, hogy vissza akarna menni hozzá idővel, mert régen azért szerette, és jó fej csajnak mondja.

Mikor ezeket mondom a barátomnak, mindig próbál vigasztalni, hogy még a megismerkedésünk előtt se akart volna megint összejönni vele, nemhogy most, de addig az ex nem is próbálkozott ennyire. Mindig elmeséli, hogy mikor írt rá és miről beszéltek, és abból azt szűröm le, hogy az ex nem hiszi el, hogy mi komolyan gondolhatjuk, és még mindig abban reménykedik, hogy ebből lesz valami kettejük között (a barátomnak is leesett ez azért). És ennek megfelelően is viselkedik, a lassú, kimért módszerrel, kedvesen és nem tudom én hogy próbálkozik szépen lassan elcsábítani tőlem a barátom. Mégis, mit lehetne tenni így? Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy én hogy tudnám minél kevésbé idegesítően kezelni a helyzetet, hogy nehogy még a végén én lökjem vissza a másik karjaiba. Az, hogy a barátommal beszélek, nyilvánvaló, mondtam már neki, hogy örülnék, ha leépítené lassanként az exét, de olyan kis jófiú, nem akar senkit se megbántani (még az én folyamatosan idegesítő exemmel sem volt hajlandó beszélgetni, mikor közös programunk alatt folyamatosan hívogatott, és nekem elegem volt belőle, ezért neki akartam adni a telefont, merthogy nem érdemli meg, hogy szándékosan bántsuk). Ezt én mégis hogy kezelhetném aránylag felnőtt, érett módon?


Bocsánat, hogy hosszúra és kissé kuszára sikeredett, remélem azért érthető a gond és hogy miben kérem a segítséget. Ezt előre is köszönöm.


huszonévesek vagyunk mindannyian.



2014. jún. 22. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül lett az a lány ex, és nem véletlenül van veled most.


Én is jó kapcsolatban voltam az exemmel, akivel 12 évig éltünk együtt, és a mostani barátnője megtiltotta neki, hogy kapcsolatban legyünk. Hát köszi.


Ne legyél ugyanilyen.

2014. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pont ezt mondom, hogy nem szeretném neki megtiltani a bárminemű kapcsolatot, azért az 5 év járás alatt barátok is lettek, nem csak szeretők... de az zavar, hogy az ex az próbálkozik. és nem tudom, hogy lehetne ezt úgy kezelni, hogy érett és felelős nőnek tűnjek, ne egy éppencsak pubertásból kinőtt hisztis önbizalomhiányos kis vacaknak :D
2014. jún. 22. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Barátnőnemnek én kerek perec megmondtam, nagy ritkán beszélgetni lehet, de ha találkozna is, akkor maradjon nyugodtan az exével. Engem zavar, én sem kommunikálok a volt feleségemmel/barátnőimmel. Nyilván ezért ex, mert nem akarok vele lenni.
2014. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, elég nagy madár a pasid, ha megcsalás után még szóba áll a volt barátnőjével.
2014. jún. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a megcsalás után még össze is jöttek, de állítása szerint az a két-két és fél év, amíg utána együtt voltak, már nem volt az igazi, gyakorlatilag onnantól kezdve már nem szerette, ezért hiszem el neki, hogy tényleg nem érez már semmit.
2014. jún. 22. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk ugyan ez volt a szitu. barátommal 2 éve voltunk együtt és 2 hete derült ki, hogy a fészbukos beszélgetéseknél több van a dologban az exnőjével. rájöttem idő közben más dolgokra is, találkozgatások, sunnyogás stb és mikor rákérdeztem, szemrebbenés nélkül a képembe hazudott. abban a pillanatban összepakoltam, és elhagytam. nekem is volt előtte egy komoly kapcsolatom, de az éppen aktuális párommal szemben egyáltalán nem éreztem fair-nek, hogy titokban az exemmel sutyorgok, pláne, hogyha nyíltan kifejezi nemtetszését és azt, hogy ez neki mennyire rosszul esik. pokolian hiányzik, de nem tudok többé megbízni benne.
2014. jún. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!