Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek akkor, ha megkérd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek akkor, ha megkérdőjeleződne bennetek, hogy tényleg a párod -e az az ember, akivel le kell élned az életed?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. Nem indult felhőtlenül a kapcsolat, az elején többször kiderült, hogy hazudott nekem, titkolózott. Adtam neki még egy esélyt, megbeszéltük, hogy tiszta lappal indítunk. Azóta jobb, kevesebbet vitázunk, úgy érzem, most már nem hazudik nekem.

Nagyon különbözőek vagyunk, legalábbis érzelmi szinten. Én nagyon szentimentális vagyok, nagyon fontosak az érzések számomra. Ő sokkal keményebb, tárgyilagosan áll mindenhez. Nehezen tudok vele az érzésekről beszélgetni, mert nem vevő rá. Nagyon hiányolom, hogy nálunk már az elején sem volt igazán udvarlás vagy romantika. Most sincs. Nekem pedig nagyon hiányzik az, hogy kicsit sem igyekszik, hogy néha a kedvemben járjon azzal, hogy valamivel kimutassa, hogy szeret vagy hogy különleges vagyok számára vagy büszke rám.. Nem ajándékra gondolok. Terveztünk közös albérletbe költözni, közös nyaralást, de ő csak mondja ezeket a dolgokat, de csak én foglalkozok ezzel, ő pedig elodázza az egészet, mert túl kényelmes.

Tegnap nagyon bántott valami (családi dolog), amit megpróbáltam megosztani vele, jól esett volna beszélgetni erről vele, de nem tudott megérteni, nem volt meg az az érzésem, ami egy jó beszélgetés után, hogy megkönnyebbültem, mert kiönthettem vkinek a szívem.

Elgondolkoztam azon, hogy nagyon nem illünk össze. Szeretem, mint embert, szeretem, hogy velem van, de vmi hiányzik. Nem a rózsaszín ködre vágyok, abból már kinőttem, 29 éves vagyok. Nem tudom mit tegyek, nehezen változtatok, nem akarom megint elölről kezdeni vkivel az ismerkedést. Én már nyugalomra, biztonságra, szeretetre vágyok vki oldalán. Csak félek, hogy van e jövőnk így együtt..

Elnézést, hogy hosszúra sikerült, köszi annak, aki válaszol.


2014. jún. 23. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez rossz érzés lehet, de ha ennyire különbözőek vagytok akkor nincs értelme együtt.. Nem próbáltad elmondani neki, hogy Te mire vágysz? Próbálj vele beszélni és ha nem változnak a dolgok, akkor újra gondolkozz el, hogy van-e értelme vele maradni. 28N
2014. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs már kedved előlröl kezdeni az ismerkedést másokkal? Pedig hosszútávon ez lenne az érdeked, mert ez a különbség előbb-utób, de inkább előbb úgyis visszaüt, és akkor ugyanott leszel ahol a part szakad. Csak épp elpazaroltál pár évet a fiatal korodból.

Menjetek külön pár hétre, gondolkodni. Az idő alatt ki fog derülni hogy megléped-e a szakítást.

2014. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazság szerint már elmondtam neki ezeket a dolgokat, de mivel ő nem érez problémát, így elkönyvelte annak, hogy van egy érzelmi kitörésem és kész. Azt mondja negatív vagyok és apróságokkal foglalkozok. Abban igaza van, hogy tényleg túlságosan érzékeny/érzelgős vagyok.


Kedves 2.válaszoló! Ha azt mondanám a páromnak, hogy menjünk külön 1-2 hétre gondolkozni, mert elbizonytalanodna, nem küzdene értem, hanem elhagyna.

2014. jún. 23. 13:09
 4/6 Doruss ***** válasza:
Na ez, hogy elhagyna, szerintem világosan mutatja azt, hogy - bocsi, de - tényleg nem érdemes folytatni. Ha számára fontos lenne a kapcsolat, akkor küzdene, de ha nem annyira fontos neki, akkor az egész nem éri meg. Előbb-utóbb tényleg vissza fog ütni a rendes érzelmi kapcsolat, összhang hiánya. És még ha együtt is tudnátok maradni tartósan, ugyanúgy nem lennél mellette boldog és elégedett, ahogy most sem. Szerintem jobbat érdemelsz.
2014. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mintha az én érzéseimet írtad volna le. Nálunk 1,5 éve tart a kapcsolat. És én vagyok az érzelgős, ő pedig a kőszikla. Én sem tudom vele úgy megbeszélni a problémáimat, mert bár meghallgat, de nem tesz úgy semmit hozzá, hogy azt megfelelőnek érezzem. Volt, hogy szimplán csak rossz kedvem volt, és egy kis lelki támogatás jól esett volna, de olyan tárgyilagosan reagált rá, hogy az inkább még jobban elkedvtelenített. Van amin én már rég megsértődöm, ami neki még fel sem tűnik. Soha sehová nem jutunk el, mert most épp ez van, most az van. Minden programot csak megígér, de valójában soha sehová nem jutunk el. Én eddig így nem fogalmaztam meg magamban ezt az egészet, de ez így tényleg szörnyű...


Az a különbség viszont, hogy én szakítottam már vele, akkor viszont foggal-körömmel küzdött. Utána persze minden ment a "normál" kerékvágásban. De ha megpróbálnám elhagyni, akkor ő nagyon küzdene. Ez az egyetlen pozitívum, mert egyébként én azt gondolom, hogy ő ezt normálisnak tartja, észre sem veszi, hogy gond lenne. Akkor sem veszi komolyan, ha konkrétan elmondom. Csak abból ért, ha teljesen eltűnök az életéből (de sajnos az ezáltal nyert rövidke motiváció gyorsan elillan).


24N & 34F

2014. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24 éves válaszoló vagyok. Egyébként egy nagyon rendes, korrekt és szerethető srác, de egyszerűen nem lehet vele érzelmekről beszélni és sokszor elgondolkoztam én is, hogy bár tényleg nem lehet rá rosszat mondani, hogy trehány, vagy bántó lenne. Ő egyszerűen ilyen, nem szeret érzésekről beszélni, viszont érezteti, szeretetteljesen bánik velem, de a problémáimat nem tudom vele megbeszélni sajnos. És az a baj, hogy én nem tudok haragudni rá, mert ő ilyen, de magamban el kellene döntenem, hogy én ezt el tudom-e viselni hosszútávon.
2014. jún. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!