Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vannak együtt fiatalok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak együtt fiatalok évekig, ha nem építik a kapcsolatot, nincs közös jövőkép? A megszokás ennyire nagy úr?

Figyelt kérdés

Több olyan párt is ismerek, akik néhány éve (3-8 éves intervallum) együtt vannak, de nem terveznek komolyan együtt közös jövőt. Értem én, hogy fiatalok vagyunk (a mai viszonylatban legalábbis sajnos annak számítunk) huszonévesen ahhoz, hogy családot tervezzünk, de...

Itt van barátnőm konkrét példának. 7-8 éve együtt vannak a barátjával. Barátnőm többször és kategorikusan kijelentette, hogy nem menne hozzá a barátjához, hiába kérné meg a kezét. Nekünk is mondta, barátjával is közölte. Pedig éltek együtt, (egyéb dolgok miatt kellett külön költözniük, de a kapcsolat folytatódott)és tetszett nekik, szeretik is egymást -elvileg-. Na most, ha valakivel nem tervezi komolyan az életét, ennyi év után mi a büdös galambfészekért rabolja az idejét, meg a sajátját? (Erre a kérdésre jött a válasz, hogy de hát úúúúúgy szeretem, olyan jól megvagyunk, stb.. )

De ugyanezt ellenkező nemű példával is írhatnám, a fiú nem kéri meg a lány kezét, pedig együtt élnek jó ideje.


Ha stabil, jól működő kapcsolatról beszélünk, és nem tizenévesekről, hanem a 26-32 éves korosztályról, akkor legkésőbb 3 év után (főleg, ha ebből mondjuk egy év együtt lakás is volt) már csak tudom, hogy akarok e vele élni, vagy sem, tervezek e vele közösen, vagy sem. Nem csak az eljegyzésről van szó, hanem erről az "úszunk az árral, majd lesz valahogy" életmódról. Lehet lánykérés nélkül is együtt élni, nem az a "valami", nem az az életcél, nem azon van a hangsúly, hanem azon, hogy miért nincs egy kitűzött jövője a párnak ennyi év után?

Ez a lebegés a létben számomra életidegen. Csak én vagyok így ezzel? Ha nem látom a kapcsolat jövőjét, ennyi idő után se, ha nem tudom elképzelni, hogy néhány év múlva (lehet 5-10 év, más a vérmérséklete mindenkinek) összeházasodjunk, akkor minek pazaroljuk egymásra az időnket? Rosszul látom? Vagy csak rossz példák vannak előttem, és a korosztályom többsége nem ilyen? Vagy ha ilyenek, akkor tudtok értelmes indokot mondani, hogy miért? ( A de hát úúúúgy szeretem nem ér, barátnőm ellőtte! :D ) Köze lehet az eltolódott gyerekkorhoz, és ahhoz, hogy baromi kényelmes anyuék nyakán élni 35 éves korig, Mamahotel 4ever?


25/L



2014. jún. 26. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
én se olvastam végig, csak egyet tudok mondani: nem mindenki úgy képzeli egy a jövőjét mint te. van akinek így kényelmesebb, nincs olyan kötöttség, lehet rossz tapasztalatok miatt félnek, vagy csak szimplán fölöslegesnek tartják.
2014. jún. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Én végigolvastam, és tökéletesen egyetértek veled.


22/L

2014. jún. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Itt nem csak a kényelemről van szó, hanem a lehetőségekről.

Magyarországon ezekből nincs túl sok. Ha diplomás vagy az a baj, ha szakmunkás az, ha kezdő vagy nem kapsz állást, mert gyakorlat kellene, ha ötvenes vagy, túl öreg vagy, bizonyos iparágakban (ruházati, élvezeti cikkek eladója mondjuk) már 25 fölött öregnek számítasz.

Ha van stabil kapcsolatod, esetleg valamilyen -né vagy, azért rúgnak ki seperc alatt. A munkáltató ugyanis össze**** magát, hogy rohansz babázni és amíg kiesel a melóból, neki kötelessége perkálni, így ezt megelőzendően kirúg esküvő után.

Mamahotel... kényszermegoldás. Ha valaha is akar valamit a szorongatott, nem túl gazdag/sikeres fiatal, van annyi esze, hogy nem az albérletekre pazarolja szerény 47 ezrét (vagy 67, de mindenképp 110 alatt).

Milyen jövőképe van egy huszonéves fiatalnak? Lehet-e egyáltalán bármilyen konkrét terve? 1-2 szerencsésen kívűl a legtöbb menekül(ne) külföldre, hányódik-vetődik, aztán vagy sikerül félretenni, vagy éppen tengődik.

Van aki szeretne családot, de nem mer belevágni. Van aki azt mondja üsse kő, majd boldogulok valahogy - és belevág, mindketten munka, lakás, minden nélkül. akinek olyan szülei vannak, hogy tudják még mellettük tartani a babákat is.

Ilyen reménytelen jövő mellett a fiatal szeretne kapaszkodni valakibe. Sok esetben Bárkibe. akivel közös a sorsuk, aki megérti, akivel el lehet lenni. Ha semmi nem sikerül, kell legalább emberi társaság, különben becsavarodna valaki, vagy alkesz/drogos stb. lenne.

Egymást támogatják ebben a k.akiban, vagy legalábbis azért vannak együtt, hogy néha elfelejtsék, hogy nem lesz jobb. Hogy ennek a nemzedéknek csak a semmi, a kiszolgáltatottság, reménytelenség jutott. Legalább szeresse őket valaki, vagy elviselje őket valaki - gondolják.

Rossz ez? Mindkettő megkapja amit akar. Nem tudnak, nem mernek, nem akarnak többet.

2014. jún. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Kényelmes, ennyi, társfüggők, önállótlanok, bonyolult újat keresni, fogalmuk sincs mi a szerelem.

23l

2014. jún. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
4-es, erre a legtöbb embernek ott vannak a barátai, nem kell mindig mindent az anyagiakra kenni. Más kérdés, hogy befolyásol, de azt kevésé, hogy kitől akar gyereket egy nő. Kémia fontosabb.
2014. jún. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező lenne a házasság, vagy mi...? Miért baj, ha valakinek bőven elég ha jól elvan a másikkal, szereti őt? Mi kéne még? Szerintem ez a végcél és az együtt élés egy közös házban, nem az esküvő és hasonlók. Gyerekeket sem akarunk - de tudtommal ez sem kötelező...
2014. jún. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, persze, nem az a valami, ha megkérik a kezét, vagy összeházasodnak, lehet attól szar a kapcsolat, hogy volt csinnadatrás esküvő. De ennyi év után azért elvárható lenne egy normális párkapcsolatban, hogy tudják, mit akarnak. Vagy tegyenek azért együtt, hogy nekik jobb legyen. Hogy legyen egy közös cél, akármi. Mit tudom én, egy közös nagyobb nyaralás, egy albérlet együtt, valami, bármi, ami azt mutatja, hogy egymással terveznek, nem feltétlen házasságot, de jövőt (a nyaraláson mondjuk pont nem múlik, de értitek. :) ). De nem, ők pont úgy viselkednek, mint a rossz házasok: megszoktam a másikat, macera lenne elválni, külön menni, inkább legyen így, mint külön... De semmit nem tesznek azért, hogy jobb legyen. Nem kell úgy élniük, ahogy én szeretnék, elvégre ez az én életem, az meg az övék, csak elszomorít, hogy az értékes éveiket, amiket annyi minden mással is tölthetnék, azt egy ilyen semmitmondó, sehová se tartó kapcsolatba ölik- amiben tényleg nem élnek boldogan. Csak, mert.
2014. jún. 26. 01:06
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

A kérdezővel totálisan egyetértek, és sok esetben az utolsó hozzászólóval is! Nagyon kemény, hogy ilyen tengődő kapcsolatokkal van tele a környezetünk. Nekem is nem egy fiú és lány barátom van, akiken azt látom, hogy elvannak egymással, de nincs meg az a nagy szerelem, csak épp nem jött egyiknek sem jobb és az egyedüllét helyett inkább ezt választják. Szerintem a magánytól való félelem, az "egyedül úgy sem menne" felfogás és a nemek közötti különbség az, ami egyre inkább oda vezet, hogy csak jóval később sikerül családot alapítanunk...már ha sikerül. Ezt a nemek közti különbséget kifejtem. Vegyünk egy átlagos nőt...ha lehetősége van tovább tanul, kb. 22-23 éves korában befejezi a sulit, és remélhetőleg 1 éven belül el is tud helyezkedni. Tegyük fel, hogy karrierizmusba kezd, és néhány évet arra szentel, hogy minél jobb pozíciót elérjen a munkahelyén, de persze észben tartja, hogy a biológiai órája közben ketyeg, és azért 30 előtt jó lenne szülni, és mondjuk 27-28 évesen kőkeményen neki áll pasit keresni. Na és hol tartanak a velük egy idős pasik? A csajozás kellős közepén, őket nem hajtja a biológiai óra, ők még 34-36 évesen is bőven kapósak lesznek...nem úgy mint egy hajadon, egyedülálló 35 éves nő...azokért azért valljuk be, már nem úgy kapkodnak. Tehát mi marad? Vagy egy "semmilyen" kapcsolatban tengődnek évekig, ami végül vagy házassággal és gyerekvállalással (és az ilyen esetekben magas számmal válással) zárul, vagy ott vannak az idősebbek, akik talán már egyszer el is váltak...

Egyszóval nagyon nehéz...:( én mindig azt mondtam, hogy jobb egyedül, mint egy semmilyen kapcsolatban, és egy éve már, hogy egyedül vagyok, mert úgy éreztem, hogy az utolsó csalódás után kell idő, hogy regenerálódjak, meg egyébként is, addig minek belekezdeni mással, amíg nem vagyok túl az előzőn? Erre a napokban megkaptam, hogy biztos defektes vagyok azért vagyok egyedül...ahhh, tényleg nehéz...:D

26/N

2014. jún. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó alatt a 4-es hozzászólóra gondoltam...:)

(előző voltam) :D

2014. jún. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

számtalan oka van, de talán a legfontosabb, hogy az emberek társfüggők és megalkuvók. akarnak valakit maguk mellé és félnek, hogy ha elmegy akkor nem találnak jobbat. azért annyi különbség van nő és férfi között a témát illetően, hogy míg én 26 évesen ráérek még a komoly kapcsolattal addig egy 26 éves nő már kevésbé. tegyük fel, hogy 26 évesen megismersz valakit jártok 3 évig, de ha nem kéri meg a kezed ennyi idő együttlét után akkor később sem fogja! előbb-utóbb szétmentek, mert te az idő elteltével te egyre jobban akarod a házasságot és beindulnak az ösztönök, hogy gyereket szeretnél és nagy valószínűséggel a férfi egyre jobban tartózkodik a dologtól. aztán ha szétmentek ott leszel 28 évesen! fél év amíg kihevered és ki tudja mennyi idő amíg találsz valakit akivel indulhat az egész az elejéről. ha melléfogsz akkor könnyen meglehet, hogy 35 évesen a macskáddal vagy a most divatos kistestű kutyáddal fogsz élni.

tökéletesen egyet értek azzal, hogy az említett korosztályt illetően ha 3-4, de szerintem akár 2 év is elég, hogy eldöntsék a felek, hogy mit akarnak egymástól.

úgy gondolom sok férfi gondolja azt, hogy jó ha van nő aki elvégzi a házimunkát és persze ingyen szex, de bennük van a kisördög, hogy találhatnak még jobbat is, meg kell a szabadság! az a nő akinek 25-30 évesen nincs annyi esze, hogy hagyja, hogy a komolytalan férfiakat rabolják az idejét az hülye!

2014. jún. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!