Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg én lennék az ostoba?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én lennék az ostoba?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel már két hónapja együtt vagyunk, minden tök jól alakult. Eddig, még annyira nem beszéltük egymás anyagi helyzetéről, de szóba jött pár napja. Elmondtam neki, hogy mennyit keresek (750000 ft) és először el se akarta hinni. Tudni kell rólam, hogy van egy másfél szobás lakásom, egy 6 éves opel astrám és kb ennyi. Sose játszottam a gazdagot, nem is szeretem hirdetni magamról, nem is látszódik rajtam. Ő meg nem érti meg, hogy miért élek akkor így. Nem érti, miért jó nekem a 43nm-es lakás, 6 éves autó, miért jó nekem az ő grízes tésztája/főztje, amikor étteremben is ehetnék, ...stb. Azt mondja: "ha az élet ilyen jó velem, akkor miért nem élek? miért csak létezek, mint egy minimálbéres?". Ugyanazt hajtogatja, mint a szüleim is... Kezdem azt hinni, hogy tényleg én vagyok a nem normális, mert nem játszom a burzsujt. Nem tudja felfogni, hogy nekem ez nem csak elég, hanem jó is, nem kívánom a csillogást. Szerintem semmivel sem lenne jobb, ha audival járkálnék a városban, max. a buszmegállóban pár ember fejében szidna, mint gazdag g*ci.

(Tegyük hozzá, hogy a kocsikról annyit tudok, hogy van benzines meg dízeles és se több, se kevesebb, ezért annnyira nem is érdekel.)

Szerintetek is abszurd/ostoba vagyok? Mivel tudnám elhitetni vele (és a szüleimmel), hogy ez TÉNYLEG ELÉG, sőt JÓ nekem? Miért ilyen értetlen mindenki???



2014. jún. 30. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Hát nehéz is elképzelni valakit, aki a jövedelmének 80%-át jótékony célokra fordítja.
2014. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
A kártyafüggősségedhez meg egyébként is semmi köze.
2014. jún. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha neked jó így, akkor mindenki más véleménye nem érdekes:) Ha tényleg, és őszintén így gondolkodsz annak ellenére, hogy ennyit keresel, akkor minden tiszteletem a tiéd:)
2014. jún. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Kamu kérdés, máskor jobban szedd össze.
2014. jún. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

A pénz értünk van. Forgatni kell ahhoz, hogy újratermelődjön. Persze lenni kell tartaléknak, de az életünk javát kell hogy szolgálja. Arra való, hogy megvehessünk olyan dolgokat is, amire a szívünk vágyik, amitől olykor ellazulhatunk, kikapcsolhatunk a mókuskerékből, kényeztethetjük magunkat és tehetünk az egészségünkért, gondolva a jövőre és idősebb éveinkre.


Én nem kuporgatnám, ÉLNÉK belőle, persze ésszel, hogy legyen tartalék. De az biztos, hogy azt az elvet tartanám a szemem előtt, hogy EGYSZER ÉLÜNK!


De végül is ez a Te pénzed, azt teszel vele, ami számodra jó.

2014. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Én csak azt nem értem, hogyha neked ez így jó, akkor mit csinálsz a pénzeddel, csak úgy gyűlik és porosodik a számládon? Semmi célod vele a jövőben? Vagy valami olyan munkád van amit imádsz és a pénz csak véletlen lett ilyen sok mellé?
2014. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
ha belegondolok én se vágynék hatalmas villára meg stb ha gazdag lennék... viszont én tuti minden évben valami nagyon drága nagyon szép helyre mennék nyaralni, ruhákra sokkal többet költenék stb. de te egyáltalán nem költesz? mert kuporgatni nincs értelme a pénzt (kivéve ha gyűjtesz) szóval nekem is fura lenne, ha csak ülsz a pénzeden. az azért van, hogy kiélvezd :)
2014. jún. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
én kicsit jobban adnék a minőségre ha ennyit keresnék. egyedül bőven elég lenne nekem is egy akkora lakás. nem élnék hivalkodóan, megvenném amire vágyok, kész
2014. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha a kérdés nem kamu..

1. Mért kéne egy egyedülálló ferfinek nagyobb lakás? Csak hogy egy takaritonore is kolthessen?

2. Mért kéne másik autó? 6 éves, alacsony fogyasztás, túl sok szervizkoltsege még nem lehet - mondjuk 2-3 év, és érdemes az eladasan gondolkozni, de ha nincs rá szükséged, akkor sem kell státusz szimbólumokat vasarolnod

3. Havi 750e nem is olyan sok, annyira nem olcsó itt sem a megélhetés. Magasnak tűnik az atlagfizetesekhez képest, de európai mercevel merve ez meg mindig csak egy takarítónő Bere, és kétlem, hogy ez azt jelentene, hogy havi 500at felre tudsz tenni.

4. Mi a baj a grízes tésztával? Szerintem nagyon finom! Ha minden nap étteremben vacsoráznak, az havi 90ezer lenne. Hozzá a munkahelyi ebed 22e (csak mert kifozdeben eszel), kávét, vizet fizeti a cég, de mondjuk napi egy Colát veszel, az munkanapokra szamolva 7ezer. Reggeli egy peksuti, 250/db, 7500/ho. Jajj, gyümölcsöt is eszel, mondjuk napi 200 ft értékben. És akkor ott tartunk, hogy a jövedelmed majd 1/5-e elment étkezési célokra, es meg csak a kedvesed grites tésztájából sem ehettel.

5. Vannak, akik inkabb vesznek 20 éves audit, bmw-t, azert vacsoráznak masnal, mert otthonra mar egy zsömlét sem tudtak venni, annyit elvisz a látszat, na hat azokkal te inkabb ne barátkozz, ugysem lesztek joban!

2014. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Valamilyen szinten igenis ostoba vagy. Az még ok, hogy nem veszel drága autót, ruhákat, stb, de tényleg semmi sem érdekel a munkád mellett?


Miért nem utazol? Grízes tésztát eszel otthon ülve, mikor van pénzed? Senki nem élhet helyetted.

2014. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!