Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak? Hogy lehet ilyen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Hogy lehet ilyen?

Figyelt kérdés
A párom mindig mindenben jobb nálam, és ezt mindig az orrom alá is dörgöli. Kritizál mindent amit én csinálok. Rossz, mert tényleg jó rálátásai vannak dolgokra, és teljesen hülyének érzem magam mellette. Iszonyat jól dobol, énekel, rajzol. Én meg tök béna vagyok. Viszont jól gitározok, és most eltervezte, hogy megtanul gitározni, és most következik az h ebben is lepipál. Már egy nap alatt olyanokat csinált rajta amit én egy hétig tanultam. Semminek kezdem érezni magam, aki semmire sem képes már.
2014. júl. 12. 16:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül kérdeztem. Mondanám, hogy vess véget ennek, de valószínűleg nem fogsz. Sajnos az emberek gyakran a maguk kárán tanulják meg, hogy a szerelem pusztán nem elég egy működő párkapcsolathoz. Ez az, amit te is érzel, de előbb vagy utóbb sajnos lépned kell, ha boldog is akarsz lenni, nem csak barátnő.
2014. júl. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

biztos hogy nem jobb mindenben. ez sima félreértelmezés.


Meg minek is versenyeztek?


Te szeretnél a domináns lenni?

2014. júl. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom minek kell versenyezni. Én nem akarok. Én örülök neki, hogy tehetséges. Nem irigylem tőle. De amikor nem képes értékelni azt amit más igen, az azért rosszul esik. Úgy kezel, mintha szerencsétlen lennék. Még ha csak szimplán nem dicsér is jobb lenne annál, minthogy mindig közölné velem, hogy mennyire nem értek semmihez.
2014. júl. 12. 17:31
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen a párom. Vagyis, ő inkább istenítette mellé magát, hogy milyen klassz meg minden. Ha meg ezt nem jól reagáltam le, az lett a fejemhez vágva, hogy ilyen reakciókkal hogy akarok én emberekkel dolgozni... (minden álmom az volt, tudta ő is)

Nagyon rosszul esett.

Egy ideig mondtam, hogy legyen boldog magával, aztán elegem lett és megmondtam neki a magamét, hogy lehet, hogy mindenben jobb tőlem és nem vitatkozom ezen, lehet, hogy csapnivaló leszek a szakmámban és lehet, hogy nincs velem valami rendben. De én legalább mindig azon igyekeztem, hogy teljesnek érezze magát, segítettem, meghallgattam, támogattam, nem akartam több lenni tőle és nem nagyképűségből, de mindenki, aki ismer, megmondhatja, hogy kettőnk közül nem én vagyok a hulladék ember, aki képtelen normálisan bánni a társaival, mert mindig előrébbvaló volt mások érdeke a sajátomnál, mindig segíteni akartam másokon és sosem néztem senkit kevesebbnek magamtól, vagy kezeltem akármilyen negatív módon, még ha nem is volt fair, amit viszonzásul kaptam. Csakhogy mindennek van határa, és ha nem is lehetek semmiben jó, azt nem fogom hagyni, hogy önállóságra relatíve képes emberként bárki megengedje magának velem szemben, hogy ilyen szinten semmibe vesz. És hogy ennyi erővel szeresse magát, járjon meg csókolózzon magával, én meg el leszek olyan emberek társaságában, akik megbecsülnek és akik társként kezelnek, mert van bennük annyi emberiesség, hogy nem akarnak mindennel porig alázni. És bőven találok ilyent, mert szerencsére kevés olyan narcisztikus lényt ismerek, mint ő.


Egy ideig rágódott egyedül a dolgon, eltelt két hét, aztán realizálta a dolgok súlyát. Aztán kibékültünk. Most minden rendben. A te párod nem ilyen rossz eset az alapján, amit leírtál, sőt, abszolút "formálható".:) Szerintem az ő tetteiben nincs olyan erős szándékosság, inkább csak jó mókának tekinti. Talán azt tudnám mondani, hogy próbáld vele megbeszélni, hogy neked ez eléggé rosszul esik, és hogy nem lehetne-e vetélytárs helyett társként kezelni téged. Értem ez alatt, hogy ha jobb valamiben, tanítson meg, mutassa, meg milyen a "jó"... Próbáld kicsit könnyedebben felfogni te is. Ráadásul így neked sem lesz olyan rossz, mintha teljesen különválasztanád a céljaitokat és végül is hasznos, meg ő is "villoghat" a tudásával. Vagy egy dologgal kapcsolatban tehetsz fel keresztkérdéseket. Ezek minden esetben jók. Ha tudja rá a választ, legalább tanultál aznap is valamit, ha nem, akkor meg érzi azért, hogy messze van a tökéletességtől még. Ja, és semmi rosszindulat, semmi rivalizálás, stb... Próbálj... hogy mondjam... "lemenni" a szintjére. Nem durvult ez még annyira el, mint nálunk, hogy ne intézd el kevésbé drasztikusan. ;)

20l

2014. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
HÁt köszönöm a válaszokat. Utolsó: hát nem semmi. Azt hittem az lesz a történet vége h megmarad a szakítás. Egyébként az én párom is el van szállva magától, nem is kicsit. Úgyhogy körülbelül ugyanaz a szituáció. A formálhatósággal kapcsolatban, már próbáltam elég sokat. De sajnos nem nagyon sikerül. Ő is szokott persze hibázni, de az sohasem baj. Vannak azért olyan helyzetek, hogy én jövök ki győztesen, de azokat úgy elhessegeti, mintha meg sem történtek volna. Igazából nem akarok én győzni, csak szimplán nem lenne rossz ha egy kicsit nem képzelné magát kiskirálynak, amikor ugyanúgy hibázik. És annyi a gáz hogyha nem tisztel mint embert, és aláz, akkor elég keveset tudok tenni, főleg hogy már mondtam, hogy változtasson.
2014. júl. 12. 19:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!