Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a jogos vissza kell fizetne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jogos vissza kell fizetnem Páromnak Andinak a nyaralas teljes árát vagy a felét akivel szétmentünk. Akkor ő azt ajandékba adta és később azt beszéltük meg hogy én fizetem a következő évben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 10hónapja éltünk együtt a párommal. Boldogok voltunk. Amikor nekem volt pénzem én hivtam meg ha neki ő tette. Nagyjaból kölcsönös volt. Fontos, hogy komoly volt a kapcsolat, hűségesek voltunk. Sajnos 10 hónaputan külföldre kellett költöznünk, mert a magyarorszagi vállalkozasomban annyi bevétel sem jött már be hogy kb 600ezer ft adoság keletkezett.

Szóval ismerőshöz tudtunk külföldön menni, parom közben úgy döntött eladja az itthoni ingatlanjat, epp jött egy vevő. Egyébként békében éltünk. Külföldön 3 hetre kiutazasunk utan lett munkank. Minden rendben volt, amit kerestünk, abbol fizettük a kulföldi haz berleti dijat, meglaptem a parom kisebb dolgokkal, mozi, vacsora, meglepetések. (itt latszik hogy félre tenni mar nem tudtam, mert a kocsinkat is fizetni kellett havonta ) Ő tudott mindenről, és elfogadta. Tehat Neki volt félre tett pénze és ugy döntött hogy nyaralni akar menni, én meg nyőgtem a tartozasokat, nem is vartam volna el hogy az én problémámat oldaja meg. Mondtam neki hogy nekem most nincs félre tett pénzem 1000 euro s nyaralasra. A végén mar üvöltött velem hogy itt a kartyaja vegyem meg a jegyeket és a szallast mert ő menni akar ,elege van a szürke munka napokból. (én mondtam hogy nem akarom) Ő viszont hajthatatlan volt. Megvettem a kartyajaval. Elmentünk egy csodas szigetre. (nem mondta hogy majd fizessem vissza) (mivel nagyon szerettem őt, igy a legutolsó pénzemen vettem egy szép gyűrüt kék kővel kis gyémántal és a nyaralaskor megkértem a kezét) . Haza jöttünk mindenki örűlt. Aztan ujra a szürkemunka napok jöttek, amiben persze voltak jó dolgok, mozi, kirandulas közelebb stb. Egyszer én egyszer ő fizetett. Karacsonyra vettem neki egy 170 euros orat amira vagyott. Közben én még mindig csak az otthoni adóságomat tudtam rendezgetni, igy nem tudtam neki egy nyaralast fizetni és az esküvőis fotost is halasztani kellett. Csak januarban haza repültünk látogatni, mindenki sajat költségén, és autoval augusztusban ahol az oda utat én áltam a vissza utat felesben. Voltunk a csaladot meglatogatni és Balatonon ahol én fizettem a szallast pár napra a 30ezer uzem anyag ktgt is. Azutan latta hogy a Nagy nyaralas tolodik, azt mondta akkor azt majd én fizetem. Ebben az évben szét mentünk, és most az ismerőseinek meséli hogy en az ő pénzén kértem meg a kezét , mert ő fizette azt a nyaralast. (sajnos az évek alatt kihült a kapcsolat, mert türelmetlenek, és bizalmatlanok letttünk egymas irant) . Mi a jogos vissza kell fizetnem neki a nyaralas teljes árát vagy a felét ? Tudom hogy amikor jol ment a vállalkozasom, akkor én hivtam meg a régi parom, lehet ő felajanlotta hogy fizet bele, de nem fogadtam el. Ebben a kapcsolatban szerettuk egymast, ha valaki ad valamit mert szeret akkor jogos, hogy azutan pocskondiaz és vissza kéri, ugy hogy nem volt megbeszélve és a lehetőségeimhez viszonyitva adtam amit tudtam. Még abban is benne voltam hogy 2 en éljunk egy dragabb berleti diju hazban mint amit valojaban meg engedhetnenk. Ez miatt vallaltam két munkat és alig maradt időn egymasra. Irj hogy latod.



#utazás #válás #probléma #pénz kérdése #kifzet
2014. júl. 17. 01:01
 1/8 anonim válasza:
Ne fizess ki neki semmit. Meghívott, meghívott, ajándék volt. Nem ismerem a lányt, de lehet hogy még meg is sérted, ha fizetsz neki és aztán azt fogja mesélni mindenkinek, hogy milyen egy szarrágó alak vagy. Helyedben felhívnám és elmondanám hogy miket hallottam, és megkérdezném hogy kéri vissza a pénzét... úgyis nemet fog mondani..:)
2014. júl. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
csak a felet ...
2014. júl. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
persze nem kellenne visszafizetned de ha ugy erzed h ezt kene rendezni ak a felenel tobbet ne fizess , de elegge egy szarrago
2014. júl. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
fontos volt ide, hogy andinak hívják :D amúgy szerintem is a felét
2014. júl. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
elég egy mocsok, én csak azért is visszafizetném hogy vesse szét a méreg aztán mesélgethetné mindenkinek.
2014. júl. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 fillért se fizess! Mi is úgy vagyunk, hogy oda-vissza fizetgetünk. Ha nincs pénzem valamire és kérek kölcsön a páromtól, kiakad amikor vissza akarom adni neki. Ez így van rendjén!
2014. júl. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell visszafizetned, meg nem is fogadná el. Amúgy a külön kassza együttélésnél nem bejövős. Csak a problémák vannak belőle. Ha együtt éltek, akkor nem kell állandóan ezen agyalni, hogy ki mit és miért fizessen. Egyszerübb, ha összedobjátok, X összeget félre raktok minden hónapban, amit aztán majd el lehet költeni. Nyaralás, autó, ház, stb.

Ez szól mindenkinek, nem csak neked. Szerintem így logikus.

2014. júl. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"és most az ismerőseinek meséli hogy en az ő pénzén kértem meg a kezét , mert ő fizette azt a nyaralast"


Kalapot emelek előtte, nagyon-nagyon korrekt a volt barátnőd. (irónia)

2014. júl. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!