Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy alakulna egy esetleges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy alakulna egy esetleges válás utáni vagyonmegosztás?

Figyelt kérdés
Jelenleg külföldön dolgozom és gyűjtögetek, hogy ha hazamegyek Mo-ra akkor tudjunk építkezni. A barátnőm munka mellett főiskolára jár és nemigen tud félrerakni. Ő még a szüleinél lakik és én is ha hazamegyek, tehát még semmilyen ingatlanom vagy autóm se nekem se neki sincs. Hamarosan haza szeretnék menni és összeköltözni a barátnőmmel egy albérletbe. Ha minden rendben megy akkor szeretném feleségül is venni és közösen építkezni. A ház nagy része az én pénzemből lenne, az lenne a közös amit az összeköltözés alatt együtt szereztünk. Nagyon nem szeretnék elválni, de benne van a pakliban. Ilyen esetben, hogy alakulna a vagyonmegosztás? Házassági szerződést meg nem szeretnék íratni, mert akkor úgy vélné, hogy nem bízok benne és fordított esetben meg nekem se esne jól és a kapcsolat végét is jelenthetné.

2014. júl. 20. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A ház a te neveden lenne gondolom, mert te építed, te veszed meg a telket stb. Jogilag a házasság utáni közösen

szerzett vagyok megy "elvileg" szét, ha válás van.

Én a te helyedbe az építkezés után venném csak el, több megfontolásból is.

2014. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az előző jól írja! Ha meg nem, akkor fektesd le, mit szeretnél. Tudom, cink erről beszélni barátnővel... De látod mégis kell, mert ha elmúlik a rózsaszín köd, akkor bebukhatod szépen!
2014. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha házasság előtt építkeznénk lehet nem érezni magáénak, én ezt meg nem akarom.
2014. júl. 20. 10:42
 4/8 anonim ***** válasza:

ha nagyon félted, írasd egy rokonod nevére valami indokkal. én amúgy sose házasodnék, és nem lesz ilyen gondom se.

N

2014. júl. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a rokonra átíratás is sok nőnél a kapcsolat végét jelenté, mivel ez azt jelentené, hogy nem bízok meg benne.
2014. júl. 20. 11:21
 6/8 anonim ***** válasza:

de hát nem bízol benne.


találj ki valami fedősztorit, ha muszáj.

2014. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Synesztro ***** válasza:
66%
26/F Nézd ez egyátalán nem ciki, fektesd le vele, hogy anyagi szempontból mi a felállás, vagy úgy jársz mint én. Megnősültem, vettem egy házat, mikor arról volt szó, hogy kinek a nevén legyen, a feleségem ragaszkodott hozzá, hogy társtulaj legyen, házassági szerződésről pedig hallani sem akart. Belementem mindenbe, mert a rózsaszín ködöcske bizony nagy úr. Aztán az én drága nejecském jó pár alkalommal szépen félrek.rt, egy b.dös r.bancal meg nem él együtt az ember ugyebár, szóval jött a válás, ahonnan nekem kellett mennem, mivel a gyereket alapból az anyának ítélik (most 7 éves az enyém) és ugye a közös ingatlanból nincs az a bíró, aki az anyát paterolná így ki, még akkor sem, ha a drágalátós anyukájáék 100m re laknak csak onnan, annyival kellett vna arrébb pakolnia a saját, meg a szeretői cuccait. Nekem kellett költöznöm. A házasságunk elején nekem volt mindenem, ő 3 bőrönddel jött oda, a végeredmény? Bírósági vagyonmegosztási per: Én mentem el kb. fél teherautónyi saját magáncuccal. A válás úgy zajlott, hogy ami az övé, az az övé. Ami közös, az őt illeti, ami meg az enyém, az az enyém ugyan, de jó volna, ha otthagynám, mert neki szüksége van rá:S:S:S. Hallgass rám, ne lépj a nyomomba! Nagyon szép dolog a szerelem, de ha anyagi szempont van, akkor ott nincs barátság, nincs szerelem. Mert ha rápacsálsz, akkor úgy jársz mint én. Én pl mivel hitelre vettem a kérót, ő lakik benne, de a hitelt nekem kell kitörlesztenem, mivel én vettem el, tőle meg semmit nem tudnak behajtani. Fizethetek életem végéig. Ha a csaj szeret, akkor meg kell neki érteni, hogy ez nem babramegy. Egyébként én a szerződést ajánlom, mert azt semmilyen úton nem tudja betámadni, mivel abba egyezményes úton beleegyezett. A másik út, hogy csak a te neveden lenne a pecu, nem biztos hogy jó, mert abból részt követelhet akkor is ha nincs köze hozzá, csak egy jó ügyvéd, meg max 1 gyerek kell, amivel jogot formálhat rá, azt meg gondolom azért csak akartok. Csak józan ésszel:). Amúgy Boldog Életet kívánok, és azt hogy egy ilyen papír rohadjon meg egy szekrényfiók alján, soha ne kelljen onnan elővenni,)
2014. júl. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a történetet...elég tanulságos volt.

Nyilván senki sem úgy készül, hogy válni fog mégis minden második házasság válással végződik, ezért érdeklődök a lehetőségek iránt, mert viszonylag nagy összegről van szó és nem akarnék "mindent" elveszíteni amiért keményen megdolgoztam. Nem tudom, mit szólna, ha előállnék egy ilyen szerződéssel, lehet hogy a kapcsolat végét is jelentené. Valószínű fel fogok keresni egy ügyvédet és megkérdezem a lehetőséget.

2014. júl. 21. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!