Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden a feje tetjére állt....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden a feje tetjére állt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy most sokan lenéztek, meg lesz a véleményetek rólam, mivel nem mai kislány vagyok, de kíváncsian olvasnám a véleményeteket!


Tavaly tavasszal megismerkedtem egy pasival. Jól szituáltnak tűnt, helyes ás humoros. Nagyon sok dologban hasonlítunk egymásra. Egyre több időt töltöttünk együtt és így vált világossá, hogy komoly alkoholproblémái és mentális zavarai vannak. Nem éltem bele magam nagyon a dologba, de ahogy telt az idő rendesen beléestem. Elég mozgalmas volt a nyár pár tuti balhéval. Mivel féltem tőle, ezért elhagytam. Kértem menjünk el dokihoz, elkísérem, vele leszek, segítek...de semmi. Pár hónapig egyedül voltam, belevetettem magam a féktelen bulizásba, ás egy idő után azt kellett észrevennem, hogy nekem is alkoholproblémáim vannak. Aztán decemberben kibékültünk, de akkor se bírtuk sokáig. Ezúttal én voltam problémásabb, ő valamivel nyugodtabbnak tűnt. Egy rosszul sikerült buli után végleg kiadtam idén télen az útját. Nem kerestük egymást, egészen mostanáig, amikor éjjel bekopogott hozzám. Meg is ünnepeltem rendesen a viszontlátást, ahogy kell. Annyiban maradtunk, hogy " barátok" maradunk, de pontosan tudom ismerve őt és magamat, hogy ez nem így lesz... Félek, ha belevágok, akkor minden folytatódik onnan, ahol abbamaradt.. Vagy próbálkozzak meg újra a segítséggel? Akkor mehetünk ketten dokihoz. Tudom, hogy ez röhejes, de az én életem így alakult. Nem akarok többé inni, nem akarom, hogy a kedvesem elvesszen a süllyesztőben, azt szeretném, hogy együtt éljünk szenvedélybetegég nélkül! Mit tegyek? Mi lenne a legjobb megoldás?

Mindenkinek előre is köszönöm a válaszait!

31N


2014. júl. 27. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelmű, hogy rajtatok csak szakember segíthet, és minél korábban felismeritek és léptek annál hamarabb rendeződhetnek a dolgaitok, mert így egyre mélyebbre fogtok süllyedni és csak telnek az évek.

Fiatal vagy, ne rontsd tovább az életed mikor boldogan is élhetnél :)

2014. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jól gondolkozol csak az a baj, hogy őt nem fogod tudni irányítani. Ezt úgy értsd, hogy lehet soha nem fog lemondani az alkoholról akkor se, ha doki segít ebben.
2014. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
igen.. minél hamarabb forduljatok szakemberhez. Amíg beismered, hogy alkoholproblémád van, addig nem veszett ugy az, hogy boldog életet éljetek :)
2014. júl. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szakember nem tud rajta segíteni. Önerőből kell.
2014. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vajon az érzelmek mögött még meg van az akarat erő a le szokásához benned és benne is??? Ő is így érez irántad és ő is úgy gondolja, hogy veled de alkohol nélkül??? Ha igen akkor közösen könnyebb lesz mint egyedül !!! Az hogy az élet úgy hozza hogy meg találjátok egymást újra és újra nem véletlen! Nektek együtt kell lenni de az alkohol nélkül! Forduljatok mindenképp segítségért orvoshoz !!
2014. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én nem szeretnék senkit sem irányítani, csak arra szeretném őt ösztönözni, hogy kérjen segítséget.

Mi valószínűleg soha, de soha nem leszünk anti- alkoholisták, az viszont boldogsággal töltene el, ha csak alkalmakként (ünnepek, stb) fogyasztanánk és nem napi szinten...Van különbség a két állapot között...


Nekem évekkel ezelőtt sajnos volt ilyen problémám, de önerőből sikerült helyre jönnöm. Erre nagyon is büszke voltam. De most szanaszét vannak cseszve az idegeim és úgy érzem: egyedül nem megy... Hajlanék a dologra, csak a kezdő löketet kellene megkapnom valakitől, hogy dokit keressek és elmenjek hozzá. Hogy a pasinál mi újság? Régebb óta piál mint én... Nem túl biztató, de meg szeretném próbálni...

Hogy együtt kell, hogy legyünk? Naná, egyértelmű, mert mi VALÓBAN egymáshoz tartozunk...

2014. júl. 27. 13:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Jelre vársz? EZ AZ A JEL.

Komolyan, te már elindultál, látod hogy problémák vannak, és az is egy lépés hogy ide mertél jönni vele. Innentől már csak egy következő lépés, hogy szakembert keress :) Egy következő, de nem az első. Az elsőt már megtetted, változtatni szeretnél, nem? Akkor mi tart vissza?

2014. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze, hogy szeretnék változtatni, mert már nagyon rosszul vagyok...keményen hallucinálok, meg a többi szörnyűség...Pontosan tudom, hogy nagyon hamar tönkremegyek testileg- lekileg, anyagilag, de valahogy mégis annyira nehezen szánom rá magam a segítségkérésre. Ide is félve mertem írni, mostanában a kelleténél is rosszabbul viselem a kritikákat. Kapok belőlük bőséggel...


Lehetett volna a kérdésem címe: Szenvedélyes szerelem? :)

2014. júl. 27. 14:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Dehát a szakember nem fog elítélni, a segítségnyújtás a feladata és szívesen is teszi :)
2014. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az elvárásoknak nem itt kéne lenniük, hogy legyen kocsija, pénze, háza, stb.-je, amit sokszor tapasztaltam már. Az elvárásoknak ott kéne kezdődnie egy nő részénél, hogy a férfi ne legyen szenvedélybeteg. Alapból nem alkalmas egy párkapcsolatra, családalapításra, gyereknevelésre az ilyen ember, így szóba sem kéne nőnek állnia vele, amíg női segítség nélkül helyre nem áll.
2014. júl. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!