Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom lusta, és mindent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom lusta, és mindent rámhagy. Hogyan vehetném rá, hogy aktívabb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kis problemam.Szeretnem ha adnatok tanacsot; mitevo legyek?A parom 11 evvel idosebb nalam,4 eve egyutt elunk,az anyukaja nagyon elkenyeztette,ne ertsetek felre,egy igazi ferfi.Nem torodik semmivel,a gatyajat sem tudja arrebb rakni,szejjelhagy mindent,rendetlen,a fiokokat felig kihuzva hagyja,az agyat egyszer sem tudja rendbe rakni,a lakasban inkabb kajaszag legyen,minthogy kinyissuk az ablakot es bejojjon a hideg.Soha nem kertem tole,hogy takaritson ki,vagy fozzon,vagy mosson-mindent megcsinalok,neha mar bejarononek erzem magam.Mikozben sundorgok korulotte-Szivem,hol van a nadragom?Hol az ovem?Hol a parfumom?Nem igaz,hogy mindent elpakolsz,nem talalok semmit-mondja.Nem tudja a sajat lakasaban hol vannak a cuccai!!!Mert ha nem tartanek rendet,egy putriban elnenk.Szeretnem megjegyezni nem vagyok rend,es tisztasagmanias.Ha megkerem szepen legyen szives levinni a szemetet,igy valaszol:Mooost???Most akartam lazitani,most ultem le,majd kesobb.Eltesped a fotelban es varja,hogy megteritsek,kesz legyen a vacsora,ha epp faradt vagyok,mert ezt munka mellett csinalom,es hidegvacsorat keszitek,kikel:Hat nem eszunk semmi fottetelt ma este?

Nagyon elegem van 24 evesen nem akarom meg ugy erezni magam,mint egy meglett csalados no,nem azert mert nem csinalom szivesen,de amikor latom a lustasagat,egyszeruen ideges leszek.Reggeltol estig csak utana pakolok,mosogatok,olyan mint egy gyerek!Semmi mas problemam nincs,az agyban megertjuk egymast,rajong ertem,joszivu,felnott esszel egyetemen tanul,dolgozik.Mindig azzal ervel,hogy faradt,megertem en is faradt vagyok,de ha en nem csinalnek semmit itthon,mi lenne???Nincs kedvem az onfelaldozo elethez,hallani sem akarok a gyerekvallalasrol,meg nem volt idom kielvezni a fiatalsagom(tanulas,sok munka,penzhiany),persze o gyereket szeretne 2 even belul.Mindig veszekedesbe,szovaltasba torkollik,ha szovateszem,hogy legalabb egy picit segitsen,legalabb a sajat dolgait rendezze el itthon.Nem akarok az anyukaja szerepeben tetszelegni,es kinyalni a feneket!Egy fiatal erzeki fiatal lany szeretnek maradni a szemeben,ahogyan megismert,nem egy takarito,moso,fozo-gep!Segitsetek!


2007. okt. 22. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én két variációt tudok elképzelni: mondd neki, hogy üljetek le, mert meg szeretnél vele beszélni néhány fontos dolgot. Ha lehet vele beszélni, akkor mondd el neki nagyjából ezt, amit itt leírtál. Ahogy érzed, úgy, ne veszekedve, hanem megoldást keresve. Próbálj meg higgadt maradni és éreztetni vele, hogy szereted, de hosszú távon így nem mehet, ha így marad, előbb-utóbb elmész. Ne fenyegetésként add ezt elő, hanem a saját érzésedként!

A másik variáció: ha úgy érzed, az előbbi nem lehetséges, vagy nem hallgat meg, vagy Te nem tudod higgadtan végigmondani, akkor írd le neki! Amikor odaadod, mondd meg, hogy azért írtad le, mert így biztosan minden benne van, amit fontosnak tartottál elmondani neki. Kérd meg, hogy előbb gondolja végig, aztán válaszoljon. A vége így is ugyanaz: le kell ülni megbeszélni, de így talán könnyebb mindent a tudomására hozni.

Remélem, sikerül megoldanotok a problémát!

Sok sikert!

2007. okt. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

pfff mintha magamat látnám..de talán azért ennyira nálunk nem drasztikus a helyzet..de azt én is tapasztalom, hogy Ő fáradt, Ő majd elmosogat(MAJD), Ő majd kiviszi a szemetet(MAJD)stb... ha rá várnék mindezekben lemenne a nap és akuplerájt meg nem tudom elnézni:(

én sokszor mondtam neki volt amikor használt, de előbb utőbb beállt minden a régi kerékvágásba..

volt amikor leírtam neki levélben mert egyszerűen nem tudtam neki elmondani ami zavart mert annyi minden volt már bennem...hozzáteszem nálunk is ezen kívűl minden rendben volt..egyzser csak már nem volt tiszta ruhája, nem volt kivasalt pólója, üres volt a hűtő, nem volt wc papír...és akkor a fejéhez kapott..:)de elég sok időmbe került és már ugy voltam vele hogy elhagyom mert belefáradtam..de megváltozott,ill. az alap dolgokat megcsinálja de ennél több nem is kell, nagyon nagyon sokszor kellett mondani amig már az agyára mész és vagy megunja és változtat vagy elhagy miatta..de ha megy akkor menjen nem vagy te cseléd főleg nem ennyi idősen..

sok kitartást kívánok

2007. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Na azota mi tortent?
2009. okt. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
na? rá tudtad venni?
2014. aug. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!