Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom miatt rossz az önértékelésem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régen 165 centi 52 kiló voltam. Vékony voltam, de volt egy kis hasam.

Mindig úgy éreztem, hogy leakarok fogyni(senki szerint sem kellett volna). A barátom egyszer tett egy megjegyzést, hogy van egy kis hasam. Ennek következtében olyan szinten rosszul lettem, hogy leakartam fogyni. Más miatt(sok-sok stressz) leadtam 5 kilót, így lettem 47. Nagyon vékony voltam, többen mondták, hogy ez nem egészséges, folyton a kalóriákat néztem.

A barátom is közölte, hogy anno viccelt, és hízzak, de én úgy éreztem, hogy csak így vagyok szép.

A barátom közölte, hogy ő mindigis azt szerette, ha van egy kis hasam. Most tartok ott, hogy hosszú idő után híztam két kilót, és kivagyok borulva. Tudom, hogy nem a világ vége, és a barátom szerint bőven hízhatnék, de...ma meglátott, és magától mondta, hogy szerinte híztam. Azóta megint nagyon rosszul vagyok.

Holnaptól fogyózni akarok. Mit tegyek, hogy ne a barátom határozza meg bennem ezt? Anno volt egy kis "beszólása", és én azóta kiborultam. MINDENKI veszi nekem a csokikat, sütiket, hogy hízzak, de én meg ettől a két kilótól tényleg rosszul érzem magam.

Volt már valaki így? Hiába dicsér a barátom...


2014. szept. 25. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
ez nem a barátod hibája, elmondta hogy hízz, most híztál, vedd dícséretnek. sajnos ezzel ő nem tud mit kezdeni, ha rossz az önértékelésed. nem bízol benne, vagy miért nincs ennyire önbizalmad?
2014. szept. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Neked legalább van barátod.

Szerintem csak azért tesz ilyen megjegyzéseket, mert nem tudja mit mondjon.

2014. szept. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat 1. válaszoló!:)

Hát sajnos egyszer már eljátszotta a bizalmam, de az a hasas eset után volt, szóval amiatt nem lehet.:( Meg azóta jobb a kapcsolatunk, mint valaha, helyreállt minden.

12 éves korom óta ilyen kicsi az önbizalmam, de hogy miért, azt nem tudom...

2014. szept. 25. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a barátod miatt rossz, akkor szakíts, és keress olyat, aki mellett szereted önmagadat. Az, hogy szeresd magad sokkal fontosabb bármelyik fehérfenekű fiúkánál :)
2014. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is rossz az önbizalmam, szóval valahol megértem, de emiatt tényleg ne a barátodat okold :) ha tényleg jó a kapcsolatotok ezt mondd el neki is, biztos megnyugtat téged kicsit :D
2014. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már gyerekkorod óta anorexiás vagy, miért a barátodat nevezted ki, aki sohasem sértegetett, bűnbaknak?
2014. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!