Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne egy szinte "kőbe vésett" kijelentést megváltoztatni, mert nem akarom elveszíteni a páromat? Részletek, lejjebb, és komoly véleményt kérek, nem viccet. )

Figyelt kérdés

Azért írok ide, és nem a "szemproblémák" topikhoz, mert ez leginkább párkapcsolat célzású kérdés, minden korú, nemű ember véleménye sokat számít.Párommal 2 éve vagyunk együtt, és mostanában derült ki, hogy valami nem ok a szemével, sőt attól tartanak, hogy éveken belül megvakulhat, 2 hét múlva lesz egy vizsgálat, ahol eldöntik érdemes-e kockáztatni egy rettentően bonyolult műtétet, ami ha rosszul sül el azonnali vaksághoz vezethet vagy sem. :(( A legjobb orvosi gárda foglalkozik vele, és a legjobb orvost, aki végzett ilyen műtétet fogják odahozni, ha sor kerülne erre. A helyzet az, hogy ő nagyon határozott férfi, és ezt régen eldöntötte, hogy ha bármilyen bénulás, vagy vakság utolérné, ő öngyilkos lesz. Nem viccel ezzel, katona eleve, és külföldi, és tudja, hogy még így sem érezheti magát biztonságban a sok ellensége miatt, nemhogy úgy, ha teljesen megvakul, és meg sem védheti magát. De emellett számos ok van, miért nem akar így élni tovább.

43 éves, és tökéletesen lát még most is.

Hogyan tudnám valahogy megváltoztatni, és elérni, HA eljön a vakság, akkor 100%-ig támaszkodhat rám? Arról nem is beszélve, hogy ha eljön évek múlva lehet az orvostudomány felfedez valami módot, műtéti eljárást, hogy ezt a fajta rendkívül ritka betegséget gyógyítsa, vagy egy mértékig javítsa. Mit tanácsoltok, nyagassam már most, hogy van őssejtes kezelés, bionikus szem,stb, meg kitartok mellette, vagy kezeljem tabuként? de akkor meg azt hiheti nem érdekel engem a helyzet. :( Katonáskodáson belül, orvosit is végzett, és tisztában van az állapotával, így amikor most is mondtam neki a szövegemet, azt felelte, hogy irracionális, amit mondok, más az, amit szeretnénk, és más, ami valójában van.

Én családot akarok vele, és nem bírom elviselni, hogy kb féléletén keresztül katonai légkörben dolgozott, és most, amikor hamarosan leszerel, és végre koncentrálhatna a közös boldog életünkre, ez lebeg a fejünk felett. Nem tudni mikor vakul meg, de én abban is bízom, ha nem bírják pontosan megmondani mikor vakul meg, akkor lehet mire eljönne a vakság, olyan 90es éveiben, talán meg sem éli azt az állapotot. Kérlek véleményt, tapasztalatot írjatok nekem, csak azt ne hogy tartsam tiszteletben, ha megakar halni....de a legfontosabb irritáljam-e a szövegemmel, hogy de nem szabad feladni, és majd ha odajutunk, meglátjuk mi áll rendelkezésünkre stb, vagy éljünk úgy, ahogy eddig, és ne is sötétítsem el napjainkat ezzel?



2014. szept. 30. 11:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%

"és tudja, hogy még így sem érezheti magát biztonságban a sok ellensége miatt, nemhogy úgy, ha teljesen megvakul, és meg sem védheti magát"


Szerinted bölcs dolog olyan emberrel akarni családot, akinek sok ellensége van, akik fenyegetik?

2014. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nincs egyedül ezzel, és nem lehet tudni, hogy akarnak-e ártani, vagy sem később. De én meg tudtam, hogy nem hétköznapi életem lesz vele, és vállalom a kockázatot. Nem mondja, hogy tuti lesz következménye a munkájának, mert mégis csupán egy "hangya" a sok közül, és vannak "zsírosabb fogások" is az olyan gonosz embereknek. de nem tudja ezt nem figyelembe venni. Egyszerűen tanácsot kérek, hogy miként lehetne valaki életszemléletét megváltoztatni, hogy ha megvakul van tovább!
2014. szept. 30. 11:59
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem pszichésen nagyon nem ok a pasi, ilyen emberrel kétszer meggondolnám a családalapítást. Mást nem tudsz csinálni mint beszélni vele erről, és biztosítani a támogatásodról. Ugyanakkor mivel te másodlagos vagy neki (bocsi, de szerintem az vagy. Ugyanis ő már eldöntötte, hogy öngyilkos lesz magyarul tesz rá neked okoz-e ezzel fájdalmat vagy sem) szóval mivel saját maga mögé helyez nem valószínű, hogy figyelembe fogja venni.
2014. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Költőnő? ***** válasza:
az a baj, h egy felnőtt férfit, minél korosabb annál nehezebb megváltoztatni. Főleg ha ő alapból nem nyitott erre, hanem kívülről próbálják megváltoztatni
2014. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nehéz változtatni, de ha tényleg évekig együtt vagyunk, és végre már nem katonáskodik megpuhulhat. Tényleg kemény jelleme van, de ugyanakkor kötelességtudó is, állandóan aggódik értem, tudomásomra hozza, hogy amióta ismer rengeteget olvadt a szíve, sokkal lágyabb ember lett belőle, és van egy nagyon érzékeny, romantikus oldala is. Én bennem is felmerülne az öngyilkosság gondolata, és ahogy olvastam más kérdésekben sorban írták szintén, de ezt nem tudhatom biztosan megtenném-e. Van valakinek ismerőse, távoli-közeli rokona, ahol párkapcsolaton belül megtörtént, hogy valaki megvakult, vagy ti mit tennétek, ha megvakulnátok, és közben tudjátok, hogy él-hal a párotok értetek?
2014. szept. 30. 12:30
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan tudnád megváltoztatni?


SEHOGY.


Nincs párodnak semmilyen pszichés baja, aktív élethez szokott férfi számára egy vak élete nem élet, ezt max. akkor van értelme felvállalni, ha azzal szeretteit nem terheli, hanem ellenkezőleg, életben maradásával őket anyagilag jelentősen támogatni tudja.

Például ha havonta annyi járadékot kapna, ami teljes intézeti ellátásán kívül is jelentős támogatás lenne családjának, de ilyen nem szokott lenni (és akkor is magával kicseszve vállalna családjáért áldozatot).


Az a korrekt, hogy elmondja, hogy mire számíthatsz, logikus, hogy el akarja venni a kedvedet attól, hogy közös életet, gyereket akarjál vele tervezni. Ellenségekről talán csak azért beszél, hogy ezzel is el akarja venni a kedvedet attól, hogy hosszútávra vele tervezz.


Barátod helyében az alábbi gyengeségi dilemmát érezném: Legyek-e annyira önző, hogy nekem testi, lelki boldogságot jelentő nőbe akárcsak időlegesen is kapaszkodjak, miközben azért nyíltan tudatosítom vele, hogy jövőt velem nincs értelme terveznie? (Jobb érzésű férfi, úgy nem rabolja nő idejét, hogy hosszútávú tervei nincsenek, nem lehetnek vele)?


Hagyjam-e hogy most aggódjon értem (később kétségbeesést érezzen, mikor már kezdek ronccsá válni), vagy pedig keressek egy számára viszonylag fájdalommentes (akár engem rossz színben is feltüntető) megoldást arra, hogy engem lelkiismeret-furdalás nélkül kidobhasson?


37F

2014. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Egész nap ezen kattogok, és igazából az zavarna még, ha esetleg bekövetkezne a megvakulás, akkor úgy feladni mindent, hogy meg sem próbáltunk mindent? Ez alatt értem, hogy rengeteg kutatás, és sok dolgot, már embereken tesztelnek, mert olyan fázisban van az adott eszköz. Még ha mondjuk 7 év múlva meg is vakulna legalább egy esélyt szeretnék, hogy végigjárjuk az összes módszert, ami még ha némi eséllyel kecsegtet, de legalább esély. 7 év főleg már tesztelési stádium alatt lévő módszereknél nagyon sok idő, és hozhat eredményt. Ha nem mondaná, hogy végez magával, én is más irányban kutakodnék, milyen vak csoportok vannak, vakvezető kutya beszerzése, eszközök, lakásátalakítás stb, de most kb. az életéért küzdök. Ha meggyőzni nem is biztos, hogy meg tudom, de ha azt elérném, hogy oda jusson "rendben van megvakultam, nekem mindegy már, ha ezzel akarod tölteni az idődet, hogy orvoshoz hurcolsz, hát bánom is én", akkor minden követ megmozgatnék, még ha az Antarktiszra is kellene mennünk. Nagyon sok mindenen vagyunk túl, ami nem fordul elő nagyon átlagos kapcsolatokban, és összeköt, mindennap szinte újra beleszeretek, és tudom, hogy ha meg is tenné egy napon, én soha nem lennék képes továbblépni azzal a tudattal, hogy nem próbáltam meg mindent. Várni, és belenyugodni, hogy majd főbe lövi magát nem opció nálam. A 37 éves válaszolótól is kérdem, hogy azt az esélyt nem is adnád meg párodnak, ha ne adj Isten veled történne ilyen, hogy legalább elvigyen akár sikerként is végződő beavatkozásokra?
2014. szept. 30. 14:57
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem feleségem és gyerekem van. Ha súlyos betegségtől, balesettől tönkremennék, de az eszem megmaradna akkor megnézném, hogy melyik lenne a legfájdalommentesebb forgatókönyv a családomnak.


Reális esélyek nélkül pl. semmiképpen sem hagynám, hogy a család vagyona elússzon a kezeléseimre, vagy családtagjaim életét (szülőket is beleértve) tönkretegyem azzal, hogy egész életüket az ápolásomnak szenteljék. Reményre okot nem adó esetben, az elegáns távozás egy véletlen halálos balesetnek álcázott exitálás lenne, amiért lehetőleg senki más sem okolhatná magát, egy idő után pedig megkönnyebbülget okozna.


37F

2014. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
"megkönnyebbülget" jav.: megkönnyebülést
2014. szept. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Először is, 6. válaszoló, úgy pofán vágnálak a "intézet" gondolatodért, hogy ötször megfordulnál a tengelyed körül. Nem szoktam ilyeneket írni, meg nem is vagyok egy felháborodós típus, de ezzel felhúztad az agyam rendesen.


Kérdező, a lakást nem kell átalakítani azért, mert valaki nem lát. Max. rendet kell tartani, hogy meglegyen mindennek a helye.



Na, a lényeg:

Hirtelen a "nem tudom megvédeni magam"-ra szeretnék reagálni, ami igen sokat meg is mutatna a férjednek a vakok életéről, és meg is oldaná, hogy meg tudja magát védeni. Bp-n tartanak önvédelmi oktatást vakok számára:


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=5VQLDgwiRus


Itt az oktatóról egy cikk és egy videó.Csak szerintem ne direktbe mutasd meg neki őket, ha ennyire elhatárolódik a vakon történő élettől. Szerintem a videót kezd el nézni mikor épp a közeledben van, és tutira hallja. Ez után már csak felébred a kíváncsisága, és mutathatod neki a cikket, meg biztos van még több anyag is róla a neten. Ez talán elindít benne valamit, és átgondolja az elhatározását, és talán el tudtok vele közösen kezdeni ismerkedni a vakok életével, pluszban kezdeni járni az orvosokat. Így, hogy katona, és még lát, tehát már most eltud kezdeni járni önvédelmi sportra, meg tudja alapozni a tudását, később könnyebb dolga lesz.


A 63%-osnak szeretném még mondani, hogy nagyobb élet van ám vakon mint ahogy azt ő gondolja. Egy vak élete nem csak abból áll, hogy kísérgetik, orvostól-orvoshoz járnak vele, teljesen kiszolgálják, és a nap 24órájában hallgatják a siránkozását. ( na persze ez a vak embertől is függ, hogy milyen természetű, mennyire talpra esett, vagy talán esetlen. viszont egy katona nem hiszem hogy nagyon gyámoltalanná válna )


1.5éve megvakult nő.

2014. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!