Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne egy szinte "kőbe vésett" kijelentést megváltoztatni, mert nem akarom elveszíteni a páromat? Részletek, lejjebb, és komoly véleményt kérek, nem viccet. )

Figyelt kérdés

Azért írok ide, és nem a "szemproblémák" topikhoz, mert ez leginkább párkapcsolat célzású kérdés, minden korú, nemű ember véleménye sokat számít.Párommal 2 éve vagyunk együtt, és mostanában derült ki, hogy valami nem ok a szemével, sőt attól tartanak, hogy éveken belül megvakulhat, 2 hét múlva lesz egy vizsgálat, ahol eldöntik érdemes-e kockáztatni egy rettentően bonyolult műtétet, ami ha rosszul sül el azonnali vaksághoz vezethet vagy sem. :(( A legjobb orvosi gárda foglalkozik vele, és a legjobb orvost, aki végzett ilyen műtétet fogják odahozni, ha sor kerülne erre. A helyzet az, hogy ő nagyon határozott férfi, és ezt régen eldöntötte, hogy ha bármilyen bénulás, vagy vakság utolérné, ő öngyilkos lesz. Nem viccel ezzel, katona eleve, és külföldi, és tudja, hogy még így sem érezheti magát biztonságban a sok ellensége miatt, nemhogy úgy, ha teljesen megvakul, és meg sem védheti magát. De emellett számos ok van, miért nem akar így élni tovább.

43 éves, és tökéletesen lát még most is.

Hogyan tudnám valahogy megváltoztatni, és elérni, HA eljön a vakság, akkor 100%-ig támaszkodhat rám? Arról nem is beszélve, hogy ha eljön évek múlva lehet az orvostudomány felfedez valami módot, műtéti eljárást, hogy ezt a fajta rendkívül ritka betegséget gyógyítsa, vagy egy mértékig javítsa. Mit tanácsoltok, nyagassam már most, hogy van őssejtes kezelés, bionikus szem,stb, meg kitartok mellette, vagy kezeljem tabuként? de akkor meg azt hiheti nem érdekel engem a helyzet. :( Katonáskodáson belül, orvosit is végzett, és tisztában van az állapotával, így amikor most is mondtam neki a szövegemet, azt felelte, hogy irracionális, amit mondok, más az, amit szeretnénk, és más, ami valójában van.

Én családot akarok vele, és nem bírom elviselni, hogy kb féléletén keresztül katonai légkörben dolgozott, és most, amikor hamarosan leszerel, és végre koncentrálhatna a közös boldog életünkre, ez lebeg a fejünk felett. Nem tudni mikor vakul meg, de én abban is bízom, ha nem bírják pontosan megmondani mikor vakul meg, akkor lehet mire eljönne a vakság, olyan 90es éveiben, talán meg sem éli azt az állapotot. Kérlek véleményt, tapasztalatot írjatok nekem, csak azt ne hogy tartsam tiszteletben, ha megakar halni....de a legfontosabb irritáljam-e a szövegemmel, hogy de nem szabad feladni, és majd ha odajutunk, meglátjuk mi áll rendelkezésünkre stb, vagy éljünk úgy, ahogy eddig, és ne is sötétítsem el napjainkat ezzel?



2014. szept. 30. 11:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

"Először is, 6. válaszoló, úgy pofán vágnálak a "intézet" gondolatodért, hogy ötször megfordulnál a tengelyed körül.


...


1.5éve megvakult nő."


Tipikus internetes szájkaráté. Ha nem értesz egyet valamivel, azt kulturáltan is kifejezheted, de ez a stílus, főleg így, hogy ismert az állapotod, szánalmas!

2014. szept. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

Hidd el, hogy kulturáltan szoktam elmondani a véleményem, és azt is, hogy ez nem csak internetes szájkarate.


Ha azt mondta volna, hogy esetlenek, kiszolgáltatottak, nincs teljes értékű életük...egy szavam sem lett volna, mert elhiszem, és korábban én is láttam, hogy kívülről nézve igen, egy vak sokszor igen esetlennek tűnik, még ha ő magáról azt is hiszi, hogy milyen jól eltájékozódik pl. az utcán, tudom, hogy sok szituációban igen kiszolgáltatott a vak, de hogy első gondolat, hogy intézetbe kell dugni a vakot, mint az olyan embereket, akik veszélyesek magukra vagy másokra nézve, mint a magát egyáltalán ellátni képtelen embert, erre igen is hogy felmegy a pumpa az agyamban, és teljes mértékűen felháborítónak tartom.

2014. okt. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

11. válaszoló!

Főleg, hogy ismert az állapotom? Miért? A vak egy külön faj? A vak egy olyan faj, akinek nem lehet rossz gondolata, csak szép? A vak a megtestesült szeretet, egy rosszindulatú szándék, gondolat nélkül? Miért? A vak is ugyan olyan ember akárcsak az egészséges, a cukorbeteg, a magas vérnyomásos...Mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai, gondolatai, napjai, szándékai...A vak sem más mint egy egészséges, annyiban különbözik mindössze, hogy nem lát. Ha azt írtad volna, hogy "nő létemre", azt ok, aláírom, de hogy a vakság miatt...

2014. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Költőnő? ***** válasza:
70%
sztem a vakok nagyon bátor emberek. El sem tudom képzelni, mennyi minden kell ahhoz, h egyedül meginduljak vhová örök sötétségben.
2014. okt. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes kedves válaszoló véleményét! Jelenlegi állapot ott tart, hogy én zokogok most is, mert már azon is elgondolkodott, hogy lehet-e jövőnk, mert figyelmeztetett megint, hogy ha megvakul, már nem fog élni addigra. Rettentő érzés hallgatni, hogy mondja, senki, még én sem tudom megváltoztatni a döntését. Azt vallja, hogy aki egy ilyen embert megpróbál változtatni, az nem Ő érte van, hanem saját maga miatt, vagyis én magam miatt akarom életben tartani őt. :( Fél, hogy még nehezebb lesz akkor különválni, mint most, de nem szakítottunk. Igazából 2 hét múlva dől el, lehetne-e műteni, aminek ugye a kockázata az, ha rosszul sülne el, azonnal megvakul...én mondtam neki, hogy nem tudhatjuk mikor vakul meg, ha egyáltalán megtörténik. lehet 30-40évre rá, amikor 80 fölött lesz, de az biztos, hogy ha 2 évet vagy 5-öt, vagy 10et tölthetek vele csak együtt, akkor is vállalnám a fájdalmat. Csak ez rettenet, hogy nem nagyon hallottam még azt, hogy valakinek megmondták volna így: "Ön 5 év múlva október 20án fog megvakulni" nem lehet tudni előre :(Nincs látóideg sorvadása, eddigi éveiben semmi panasza nem volt, jelenleg én érzem azt, ha eltaszít magától, akkor én sem félnék tenni valamit magam ellen. Aki egy ilyen férfivel él együtt, és megszokta azt az életet, nem tud hirtelen visszaesni az átlagos hétköznapokba. Én már nem találnám a helyemet az átlagos világban. Kérlek így ismeretlenül is drukkoljatok egy KÉTSÉGBEESETT lánynak. Ha ez a rémálom egy sikeres műtéttel végződne, nem is tudom mit tennék, adakoznék, és támogatnám az orvostudomány ezen területét, bármit. :(
2014. okt. 1. 11:43
 16/19 anonim ***** válasza:

"és azt is, hogy ez nem csak internetes szájkarate."


Az a helyzet, hogy mar a női mivoltod miatt sem lehetne neked visszaütni komoly következmények nélkül, a fogyatékosságod miatt meg annyira sem, ebben a helyzetben meg a fenti kijelentésed a szánalmas és komikus határán lebeg. Ha mindenképpen szájkaratéval akarod leplezni a kisebbségi komplexusod, akkor próbálkozz inkább élőben, hátha emberedre találsz és tanítanak neked egy kis tiszteletet!


Itt szerintem senkinek sem volt semmi bántó szándéka a vakok iránt, de ezzel a stílusoddal nem fogsz javítani a vakok megítélésén!

2014. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Látod, ez is a nagy baj részben. Hogy én ilyet írtam, már általánosítasz a vakokra. Nem a vakok írták, Én írtam. Nem a vakok ilyen bunkó szánalmasok, hanem Én voltam az.


"Például ha havonta annyi járadékot kapna, ami teljes intézeti ellátásán kívül is jelentős támogatás lenne családjának,"


Nem akarta a vakokat senki megbántani, egyszerűen csak mindenféle bántás nélkül tartja a hatos válaszoló annyira életre képtelennek a vakokat, hogy intézetbe kell dugni őket.

2014. okt. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Látod, ez is a nagy baj részben. Hogy én ilyet írtam, már általánosítasz a vakokra. Nem a vakok írták, Én írtam. Nem a vakok ilyen bunkó szánalmasok, hanem Én voltam az. "


Én meg rád értettem, csak te a vakokat akartad megvédeni, ezért írtam többes számot.

2014. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező, mi a helyzet?
2014. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!