Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A pasiknak tényleg mondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pasiknak tényleg mondani kell azokat a dolgokat, amik amúgy evidensek lennének?

Figyelt kérdés

A barátom durván nem tudja, mit is illene egy párkapcsolatban, konkrétan önző alak. Elsősorban magára gondol, de tulajdonképpen ha elmondom neki, hogy ez és ez eléggé bántó, akkor legközelebb másképp csinálja! Ha valaki szeret valakit, akkor sokszor a másik érdekei mögé helyezi a sajátját, mivel a másik boldogsága számára fontos, én legalábbis így vagyok Vele. De a barátom nincs így ezzel. Én vettem neki sok mindent, a kedvenc ételeit főztem, sütöttem, na szóval ami ezzel jár, ő meg semmi. Amikor megemlítettem Neki, hogy azért Ő is alkosson már valamit, akkor besértődött, majd rádöbbent, hogy jó lenne néha, ha Ő is előállna valamivel. Ha csúnyán összeveszünk, én este forgolódom emiatt, bánt, Ő meg lehajtja a fejét és már horkol is. Mintha nem érdekelné a dolog... Mindig az Ő dolgai a fontosabbak... Apa kint vágta a fát, nekem kellett szólnom a barátomnak, hogy basszus 2 éve együtt vagyunk, hát menj már le segíteni, Te már családtag vagy, nem vendég! (Én is náluk, mosogatok, felmosok, takarítok stb...). Ha valamire vágyik, de nem meri konkrétan elmondani, csak szöszmötöl vele vagy jobban megnéz egy dolgot, akkor tudom, hogy tetszik neki és ha nem horribilis összeg vagy belehet szerezni, elérhető számomra, akkor megszerzem, de Ő nem tud utalásokból leszűrni semmit, csak ha nyersen megmondom. Gondoltam csak az én barátom ilyen...

Nem rég összeültem barátnőimmel egy lányos találkozón, majd természetesen előjöttek a fiúk. Elcsodálkoztam, hogy nem csak az én barátom ilyen. Nem értik a jeleket, könnyen elalszanak veszekedés után (ha nincs békülés és harag van), könnyen túllépnek dolgokon, a problémákat általában a nőkre hagyják (pl. ha rossz egy csap, nehogy már a pasi hívja fel a szerelőt)... Persze 2 pasi kivétel volt, mert mondták, hogy azért ők szívükön viselik a problémát és azért jobban odafigyelnek a barátnőkre, szóval van ilyen, de a többség olyan, mint az én barátom. Beszéltük, hogy észre sem veszik, hogy milyenek. És mennyire bántó az, hogy mi értjük mit akarnak, de visszafelé már nem működik... Természetesen a fiúk ezeket tagadják, mert hazamentünk és mondtuk, hogy össze kellene őket zárni, annyira hasonlítanak, e nyilván mindenki figyelmes és tökéletes volt, mi nem mondtunk igazat :D De nyilván ha egymástól függetlenül vettük észre ezeket a dolgokat, akkor van igazság benne :)

Tudom, hogy nem minden pasi ilyen, szóval vannak rendesek is, de miért ennyire "trehányak" a férfiak? Idősebbek körében is észrevehető egyébként, idős nénikkel vagy középkorúakkal is szoktam beszélni, hát szintén a férjek hasonlítanak az én barátomra.

Miért kell sok mindent a fiúk szájába rágni?



2014. okt. 10. 00:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
IGEN. Mert másképpen gondolkodunk, s nem vagyunk telepaták sem.
2014. okt. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az en baratom is ilyen volt, de rajott hogy elveszithet, es nagyot valtozott.
2014. okt. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is ismertem olyan párt, akik hosszú ideje együtt voltak, a lány tett meg mindent a kapcsolatért, ő szervezett utazást rokonaihoz, programot, ajándékokkal kedveskedett a "párjának"… Azért írom idézőjelben, mert mindennek az oka elsősorban az volt, hogy a pasas egyáltalán nem szerette, másba volt szerelmes, de még ahhoz is tutyimutyi volt, hogy ezt megmondja. A csaj szakított is vele végül, mert feladta.

Ha egy pasinak nem alap, hogy kedveskedjen a barátnőjének, akkor nem szerelmes.

2014. okt. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Persze 2 pasi kivétel volt"

Te is látod, hogy nem . . .

2014. okt. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én imádom a bnőmet, akivel manapság mindig csak a vita megy sok dologról, imádom ölelgetni, segítettem is neki, még el is mosogattam magamtól, pedig ezt utálom a legjobban, de nem várhatják el a csajok, h a fejükbe lássunk! Lehetetlen.
2014. okt. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"már családtag vagy, nem vendég"

bárcsak nekem is mondana valaki ilyen szépet :'(

2014. okt. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is önző, amit be is ismert. Nem veszi észre a célzásokat, de hiába mondom neki meg, hogy mivel van problémám, csak annyit válaszol, hogy nem tud változni, fogadjam el. Ennek hatására én viszont tudok változni, ami neki nem biztos, hogy jó.


"Ha valaki szeret valakit, akkor sokszor a másik érdekei mögé helyezi a sajátját, mivel a másik boldogsága számára fontos, én legalábbis így vagyok Vele." Ezzel én is így voltam hónapokig. Aztán szóba került pár dolog amiből vita lett, és akkor jöttem rá, hogy ez fordítva nem teljesen így van. Most már én is elsősorban a saját érdekeimet nézem.


"Amikor megemlítettem Neki, hogy azért Ő is alkosson már valamit, akkor besértődött, majd rádöbbent, hogy jó lenne néha, ha Ő is előállna valamivel." A sértődés megvolt, csak ő nem döbbent rá semmire. Inkább a saját igazát ismételgette, és hogy fordított esetben őt ez nem zavarná.


Nem biztos, hogy 3 tányér elmosogatása akkora segítség, hogy ki kell külön emelni (főleg, hogy valszeg abból ettél te is), a házimunkát meg kell osztani, és abba beletartozik az is, hogy felváltva mosogatnak, vagy legalábbis az csinálja meg aki éppen ráér.

2014. okt. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy hasonló pasim. VOLT. Nem azt várom el tőle, hogy telepata legyen, de ugyanazt, amit én adok, azt azért szerintem jogosan "várom el", hogy vissza is kapjam. Nálunk mondjuk nem is az ajándékozás volt a gond (olyan, hogy virág, nőnap kivételével, nem létezett, ajándék is csak "különleges" alkalmakkor, sőt, évforduló után is megkért, hogy legyek szíves már kifizetni a felét a vacsorának. Utána. Nagy sóher volt ám...), a gondot én inkább abban láttam, hogy én igyekeztem minél többet találkozni, mindig, mikor lehetőségem volt rá, ő meg néha olyan vacak kifogásokkal jött... És mikor mondtam, hogy korábban többször nekem ilyesmi nem okozott gondot, akkor is neki kellett igaza lennie, és csak hajtogatta, hogy de nem ő kért rá. De igen.


Na mindegy, egy szó mint száz, ő már csak a múlt, és mindezek nagyban hozzájárultak a dolgokhoz. Most olyan mellett vagyok, aki egy szavamból tudja, ha bajom van, figyel rám és törődik mindenfélével. Ha ilyenre vágysz, akkor hiába próbálod megváltoztatni a mostani barátod, ha eddig nem sikerült, később sem fog.

2014. okt. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én magamra ismertem ebből, de csak azért voltam ilyen az előző bnőmmel mert nem szerettem, nem becsültem meg. 23f
2014. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valaszom: Jo volt elolvasnia problemad. Mostamr elaludhatsz te is nyugodtan.
2014. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!