Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Robika17777 kérdése:

Mi az osszehazasodas menete?

Figyelt kérdés
Templomi eskuvot szeretnek majd a baratnommel, de fogalmam sincs mi ennek a menete..még gyuru sincs..hogy kell intezni az ilyen ugyeket? Koszi a valaszokat :)

2014. okt. 20. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg ismerőst, aki már házasodott.
2014. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
előbb veszel gyűrűt, megkéred a kezét. az a rész megvan már?
2014. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először a polgárit kell, utána jön az egyházi. Változnak, változtak a jogszabályok. Időpontot kértek a helyileg illetékes anyakönyvvezetőtöl. Ő elmondja, ha van mennyi a várakozási idő.

És az sem mindegy milyen vallású vagy és milyen a lány!

2014. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszt :) nem vagyok megkeresztelve vagy ilyesmi..de templomi esküvőt szeretnék és hát hitem is van :)
2014. okt. 20. 12:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Barátnőm meg van keresztelve
2014. okt. 20. 12:13
 6/8 anonim ***** válasza:

A polgárira időpontot kell egyeztetni az anyakönyvvezetőnél, de legalább (!) egy hónappal az esküvő előtt.


A gyűrűt ékszerüzletben intézheted, de sokszor ott is beletelik egy hónapba, mire megérkezik.


A templomi esküvőhöz mindenképp meg kell keresztelkedned és ha nagy templomit szeretnétek, el kell járni oktatásra ha jól tudom. Nekünk csak kis templomink volt, így nem vagyok benne biztos. Az illetékes pappal kell beszélnetek, hogy mi a dolgok menete. Mindent el fog mondani.


Nem árt legalább 2-3 hónappal az esküvő előtt elindítani mindent.

2014. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A polgárit nyugodtan kössétek akár fél évvel az egyházi előtt, ha már nagyon nem akartok várni a dologgal.

Biztos meg kell keresztelkedj a templomi esküvő előtt (az előtt is gondolom lesz oktatás is, mert szokott), lehet, hogy a keresztelőd és az esküvő egyben lesz megtartva, ezt a pappal kell megbeszélni, ő tudja mi a pontos menete.

2014. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg az se mindegy milyen hitben keresztelték meg a lányt! A protestánsnál nincs annyi faxni. De ezt majd a lány vallása meghatározza. Hacsak nem akartok más vallást.
2014. okt. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!