Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak engem zavar a párom szó....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak engem zavar a párom szó. Miért lett ekkora divat? Barát, barátnő, férj, feleség már nem jó?

Figyelt kérdés
A "legjobb" mikor 18 évesek mondják, tiszta szánalmas.

2014. okt. 23. 15:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem szép szó, kifejezi, hogy a másik hozzám tartozik, a velem egyenrangú társam.

A baráttal és a barátnővel nekem az a bajom, hogy én ezt a szót használom ellenkező nemű barátra is, ezért nekem nem helytálló, viszont fiataloknál szerintem bőven elfogadható.

Ami nekem nagyon nem tetszik, az a "pasim-csajom", mert lekezelő, lealacsonyító, gyerekes, az "élettársam", mert nevetséges és rideg. De ezek sem zavarnak, ha valakinek ez tetszik és ezt használja, nem idegesít. Szerintem igazán csak olyanokat idegesít, hogy ki hogy nevezi a "párját", akinek valami idegi problémája van, mert ha már ilyenek is idegesítik, mi van akkor, ha valami komoly problémával találkozik?

2014. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Én is utálom, ennél már csak az élettárs a rosszabb :D
2014. okt. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11%
Jaj, kérdező! Komolyabb bajod van neked, mint a "párom" szó. :(
2014. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 PearlDiver ***** válasza:
62%

Én is 11-essel értek egyet. A "párom" nem a legideálisabb kifejezés, de nem is rossz. Sajnos a "szeretőm" már más jelentéstartalmat kapott, pedig régebben nem a házasságtörő partnerre használták.

Amit én még szeretek használni, az a "kedvesem".

Sajnos erről meg már az Eurovízió jut eszünkbe :-P

2014. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egy húszéves kapcsolat nem biztos, hogy bármivel is minőségibb egy egyévesnél. Had nevezze mindenki úgy a társát, ahogy akarja!
2014. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%

Ha PÁRkapcsolatról beszélünk,miért ne használhatnánk a PÁRom szót??!

Elmebeteg!

2016. febr. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Cila-Bila ***** válasza:
A házassághoz egy pár emberre,normálisan egy férfire és egy nőre van szükség. Ilyenkor talán nem zavaró a párom.Még régen is azt mondták, minden ember megkapja a párját. Engem a barát szó jobban idegesít. A barátok nagyanyáink korában, nem éltek együtt, nem volt szex, mondjuk szorosabb volt a lelki, szellemi kapcsolat, habár barát és barátnő kapcsolatot a régi értelemben nehezen tudok elképzelni egy férfi és egy nő között. A barát az egészen más fogalmat takart, mint manapság. Az egy szoros lelki, szellemi kapcsolatot, de nem élettársi viszonyt, szexuális együttélést, volt egy más szó, amikor, már ilyen dolgok is belefértek és szerelem is volt, innen jött, hogy szerető. A barátoknál nem volt szerelem, szeretet esetleg. A barát elnevezés inkább az egyneműekre /nem homokosokra/ korlátozódott. A törvényes házasság után volt a feleségem, férjem, néha az uram. A páromat alig, a barátot egyáltalán nem használták, mert az élettárs, vagy feleség nem lehet barát!Az élettársi viszonyt se tévesszük össz a családdal , az egészen más lapra tartozik.
2018. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hívjad "páratlanomnak" :D
2018. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!