Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Elvennél feleségül? "

Figyelt kérdés

Már egy ideje motoszkál bennem a gondolat, ha egy férfi igazán szeret egy nőt, akkor miért hezitál hozzákötni magát egy életre?

Mert nap-mint-nap elhangzik hogy "szeretlek így, szeretlek úgy", aztán csak együtt élünk, vagy élettársak...oké, hogy a házasság sem örökre szól, de a szándék már jobban ott van benne nem?!

Tényleg ennyire félünk az elkötelezettségtől, hogy egy emberhez kell tartozni?

És ha félünk tőle, miért ahhoz az emberhez megyünk, akiből ezek szerint kinézzük, hogy lehet, később nem szeretnék?


Szeretném tudni mi a véleményetek erről!


2010. jan. 26. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán még várnak arra, hogy jobban megismerjék a másikat.Nekem volt egy párom akibe nagyon bele voltam zúgva és hozzá is mentem volna,de pár év után rájöttem, hogy a szerelem vak és olyan ember akivel nem tudnék együtt élni.A mostani páromban nem látok semmi olyat ami a későbbiekben zavarna, szóval én már az első pár hónap után tudtam, h.ő az igazi,de még nem kérte meg a kezem,de sokszor eszébe jutott már a gondolat,de ő sem mer lépni.Nem tom miért.Pedig a lánykérés nem kerül semmibe(még egy olcsó gyűrű is megteszi).
2010. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Mert nem igazán van tapasztalata az embernek. szerintem:)
2010. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És amikor már évek óta együtt vannak?

Akkor már nem monható, hogy nem ismerik egymást eléggé!

Lehet hogy csak egy jobbra vár a másik mellett, és azért nem akarja szorosabbra fűzni a köteléket, mert bár kényelmes így,de könnyebb elszakadni?


Engem nagyon zavar, hogy azt mondják a házasságra hogy "csak papír meg formaság", szerintem nem az a lényeg, hanem a fogadalom, a nevében is benne van hogy ESKÜvő, hogy ketten örökké egy család!

Vagy azért nem esküszünk, mert úgyis megszegnénk?

2010. jan. 26. 18:22
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem az elkötelezettség sok esetben a probléma ilyenkor. Egy komoly kapcsolatban nem szabad egy papírnak jelentetnie az elkötelezettséget, annak amúgy is meg kell lennie.


Én tudok olyan emberekről (például jómagam), aki valamilyen elvből nem házasodik. Azért, mert megrögzött agglegény, vagy mert éppen az elkötelezettségtől fél, ahogy te is mondtad. Lehet, hogy anyagilag nem meri felvállalni.

Én például azért vagyok ellene, mert úgy érzem, hogy megváltoztatja az embereket. El is magyarázom röviden:

Olyan, mintha a nők egy része, tudat alatt egy "lista" alapján akarna élni. Vannak terveik, melyek be vannak téve egy "életkori intervallumba", és sokszor ezeket mindeáron el akarják érni. Hívhatod biológia órának is, ha jobban tetszik, de szerintem annál kicsit bővebb. Sok nőnél a házasság is ennek a listának a része. Ki akarják pipálni, hogy ez is megvan. Szélsőséges esetben olyat is láttam már, hogy a nő szakított a szerelmével, és egy éven belül hozzáment egy másik pasashoz, akit mondjuk csak szeretett, hogy letudja ezt az egészet.


Emellett, sokszor tapasztaltam, hogy a nők egy része "fixre" veszi a kapcsolatát, és nem foglalkozik utána annyit sem magával, sem a párjával. Ennek a konkrét beindítója is lehet a házasság. Először csak azt veszed észre, hogy nem törődik már veled annyit, nem foglalkozik azzal, amit véleményként felvázolsz. Aztán, hogy ha mondjuk születik egy gyerek, akkor utána úgy gondolja, nem fogy le az eredeti állapotába, vagy éppenséggel még tovább hízik. Miért? Mert úgy gondolja, úgysem fogják elhagyni....És az a probléma, hogy ez a számítás sokszor be is jön. Túl sok dolog, anyagiak, emlékek, gyerek köti össze már őket, hogy nem nagyon lehet mit tenni, csak ha már abszolút tarthatatlan a helyzet.


Az a véleményem, hogy a házasságokban az emberek egy jórésze (mindkét oldal) hajlamos arra, hogy ellustuljon, beleszürküljön. Elveszik az a belső késztetés, hogy megharcoljunk minden áldott nap a párunkért, hiszen a papír úgyis összeköt....Nem véletlen a sok boldogtalan házasság, és a sok válás.


Remélem, tudtam egy kis segítséget nyújtani, ha mást nem is, de legalább egy véleményt.


Üdv


F

2010. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Előző vagyok. Természetesen, ez közel sem "kőbe vésett", de a dolog egy értelmes férfi fejében valamilyen szinten mindig motoszkál.


Nem azért ez a véleményem, mert ezt láttam otthon, félreértés ne essék. A szüleim több, mint 20 éve boldog házasok, és nincs ilyesféle probléma. De az ember bizony figyeli a környezetét, és az értelmesebbje a hibáiból is elég gyorsan tanul, levonja a következtetéseket.

2010. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
nem az emberekhez tartozás a gond hanem az idő az a 50-60 év az alatt sok minden történik.
2010. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Itt a szerelem sokadrangú dolog. Egy házasságnak komoly anyagi vonzata is van. És tudod csak egyszer lehet rosszul választani, lehet hogy pár év múlva minden pénzed elúszik, a házzal együtt.


Röhögjetek, meg mondjátok hogy bunkó vagyok, majd megnéznélek titeket egy olyan helyzetben...

2010. jan. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:56


Kedves válaszoló!

Ezek szerint a férfiak nagy többsége(beleértve téged is) egyszerűen fél, hogy egy fix kapcsolatban nem képes teljes értékű férfiként létezni?

Én is láttam magam körül hasonló szituációkat, de egy házasság két emberről szól, és mindig akkor megy tönkre, amikor a két fél felhagy a másik támogatásával.

Itt azt értem, hogy pl: megvan a gyerek, férj kezd féltékeny lenni,mert őrá kevesebb figyelem jut, feleség ugye gyereket nevel, és hízik, ettől gátlásos lesz hogy a férje nem kívánja...

Itt általában a férfiegón borul minden, aki elhanyagolva érzi magát abban a helyzetben, amit ő maga teremtett, és ezért kacsingat ki a kapcsolatból!(aztán ott a fordított eset is, mikor a férfi vállal sokat,pl:munkát és ezzel elhanyagolja a nejét, aki lelép)

Én sem érzem a papírformát fontosnak, az erkölcsit viszont igen, hogy ország és világ előtt ki legyen mondva, ez a két ember egymásé, egy család, idegen ne állhasson közéjük!

A házasság valószínűleg azokat változtatja meg leginkább, akik amúgy sem szeretik igazán egymást, ahol az érdek és az anyagiak dominálnak!Iszonyat lehet mikor mindketten rettegésben élnek, hogy nem szabadulhatnak a másiktól csak úgy, mikor ott a közös vagyon...!

Pedig közben pont arra találták ki az egészet, hogy együtt könnyebb! :/

De vajon egyedül, kapcsolatról kapcsolatra vándorolva az ember mennyire változik, és jó irányba-e?

Lehet hogy az egészet tényleg a papírforma mérgezi meg?


Ha ezt a női tudatalatti házasságprogramot komolyan gondolod, akkor ott van a férfiak tudatalatti minél több nővel való párosodása élete folyamán...;)

A férfiaknak is van ám ilyen életprogramuk, nem csak a nőknek!! A státusz megszerzése a legelső(elismerés,pénz,kocsi,stb), aztán barátnő,lakás, és ez hosszú évekig mehet így, mikor rájön hogy utód kell, aktuális b.nőnek csinál egyet!

Negyvenes évek végén kapuzárási pánik, még több nő, bizonyítva hogy ő még bír és kell!..


NNa befejezem a sztereotípiák gyártását, mert ugyan vannak sémák, hogy emberek hogyan élhetik le az életüket, de nem lehet mindenkit beskatulyázni! Vagyis nem lenne szabad sztereotípiákra hagyatkozva bele sem kezdeni a dolgokba!


Mert manapság már a jeggyűrű sem nagyon tartja vissza sem azt aki hordja, sem azt aki őt el akarja csábítani, ha nem működik a házasság!De mégis ott a karika az ujjon, hogy ez a valaki már foglalt, házasságot tör aki bepróbálkozik!

2010. jan. 27. 05:23
 9/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, kedves kérdező, a férfiaknak is van ilyen listájuk. :)


A többit is jól látod, egyetértek veled a többségében én is. Azt hiszem, abban kiegyezhetünk, hogy a papírforma bizony sokszor mérgező tud lenni.

De azért, hogy egy kicsit mellette is érveljek, most is rengetegen házasodnak, és bevállalják ezt. Van, akiknek erre van szükségük, akiket megerősít.


84% voltam....

2010. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló, köszönöm a válaszodat!

Tudod én is csak egy álláspontot képviselek, persze szeretném ha az lenne az igazi, de tudom hogy sok helyen sántít! De érdekes a másik álláspontokat hallgatni, nagyon tanulságos!

És attól hogy vágyom a házasságra, nem jelenti azt hogy nem félek tőle!Rettegek!A mostani énemet szeretem, féltem a változástól, hogy milyen feleség,anya lehetek majd, ha egyáltalán megadatik!És biztosan minden nő és férfi így van ezzel, még ha ez nem pont így fogalmazódik is meg benne!Viszont izgalmas is, hogy mi lehet így belőlem! :)

Téged olvasva egy értelmes és értékes embernek gondollak, és azt kívánom, az elkötelezett aglegénységednek érjen véget miánt megtalálod a nőt, aki mellett le fogod élni az életed! :D

2010. jan. 28. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!