Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Távkapcsolatban hogyan küzdhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távkapcsolatban hogyan küzdhető le a folytonos űr, amit a hiánya okoz?

Figyelt kérdés
Barátommal távkapcsolatban vagyunk, de nagyon szeretjük egymást és nagyon mély a kapcsolatunk. Nagyon-nagyon messze lakik, ezért csak nagyon ritkán (kéthetente vagy ritkábban) tudunk találkozni. Egyszerűen nem bírom nélküle, egyre nehezebben viselem a hiányát (és ő is az enyém). Már sem a számítógépezés, sem a haverok, egyszerűen semmi nem tud lekötni és folyton azon agyalok elkeseredve, hogy hogyan tudnánk megoldani, hogy közelebb legyünk- de pár évig még semmi kilátás erre. Próbáltunk már szakítani is, elfelejteni egymást, de nem tudtuk, egy hónapig egyáltalán nem is beszéltünk, de még így sem enyhültek egyáltalán egyikőnk érzései sem. Mit tehetnénk? :(

2014. nov. 4. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
én 21 éves vagyok és szűz. Néha a falat rugdosom, néha anyázok, de kibírom. Az élet nem habostorta, vannak a miénknél nagyobb tragédiák is. Örülj az életed egyébb dolgaidnak, mikor rádtör. Örülj minden kajálásnak, a tiszta víznek, a tetőnek a fejed felett, a napfénynek, minden lélegzetednek. Sokaknak ez se adatik meg.
2014. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A távkapcsolat sajnos nem igen való olyan embernek, aki komolyabban igényli a másik közelségét állandó jelleggel.


Én is távkapcsolatban élek a barátommal, bár kissé mosolyogni támad kedvem, mikor más hasonló helyzetben lévő emberek írják, hogy 2-3 hetente találkoznak, nekünk jó, ha 2 havonta esélyünk jut (persze, akkor több hétig együtt vagyunk).


Nekem személy szerint a Skype-os videohívás sokat segít, személyesebb hatást kelt, mintha csak mondjuk elektronikusan levelezgetnénk, üzengetnénk. Persze, tudom nagyon jól, milyen úgy elaludni, hogy nagyon hiányzik az ölelése, főleg egy rosszul sikerült nap után.


Ehhez nagyon nagy kitartás kell, és főleg bizalom egymás iránt. Ha ez nincs meg, ha kétség férkőzik a kapcsolatba, nem nektek való. Az ember nem döntheti el, hogy akit megszeret, az milyen messze lakik - én is sokaktól megkaptam, hogy "miért nem keresel valaki közelebbit? az itteni pasik már nem is jók?".


Próbáljátok meg megosztani egymással a mindennapi tevékenységeiteket is akár, hogy kicsit jobban részeként érezhessétek magatokat egymás életének.


Megkérdezhetem, hány évesek vagytok?


Illetve jelenleg milyen okok miatt nem megoldható az összeköltözés?

2014. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi is minden délután skypeolunk vagy együtt játszunk egy netes játékot, ami közben egy másik beszélgetőprogrammal beszélünk. Bizalommal nincs gond, csak egyszerűen nem bírjuk egymás nélkül, eddig az összes összezördülésünk az ebből adódó feszültség okozta. Sajnos mi a találkák alkalmával is egy, maximum két napot tudunk csak együtt tölteni. A költözési és találkozási problémát a munkánk, illetve a pénzhiány okozza. Találkozni azért nem tudunk, mert ő csak hétvégén szabad. Én pedig 13-14 órában dolgozom, heti 4 napot. Így eleve kicsi az esély rá, hogy a hétvégét egybe megkapom szabadnak, de ha össze is jön, az utazással összesen elmegy egy nap, így tulajdonképpen csak kettő marad, amit együtt tölthetünk. Hétköznap ez még kevesebb, hiszen du 6-ig ő is dolgozik. De még az is szerencse, mert általában két napot dolgozom, egyet nem, így magára a találkozóra sem jut idő, mert mire odaérnék, indulhatnék is vissza, kb 4 órát ha együtt tudnánk így tölteni :( A költözés nem megoldható. Ő katona, átkéretni nem tudja magát, leszerelni nem tud. Azon a vidéken,a hol lakik, a munkalehetőségek egyenlőek a nullával, (nem véletlenül ment el katonának), így én sem tudok költözni. Mindezeken kívül 5 évig még fizet egy komoly személyi kölcsönt, amire rámegy szinte az egész fizetése, így ha a költözés maga meg is oldódna, a pénz akkor is közbeszólna. Sőt, ez a találkozásokba is közbeszól, és feszültséget kelt, mert ő nem tudja pasiként elfogadni azt a tényt, hogy ő kb. egy pohár kólára nem tud meghívni engem, a tudatot, hogy ezért én költöm a pénzt, nagyon nehezen viseli és frusztrálja :(
2014. nov. 4. 17:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak úgy,ha belegondolsz, hogy jó, hogy van aki szeret!
2014. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, az tényleg fantasztikus érzés. Csak attól sajnos még jobban elkezd hiányozni, mert akaratlanul is jutnak eszembe az együtt töltött idők, még a legapróbb hülyeségek is, amik történtek és együtt nevettünk rajtuk.
2014. nov. 4. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!