Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szünetet kért a barátom. Más...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szünetet kért a barátom. Más is volt így? Mi lett a szünet után?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú vagyok és összetörtem. 2 hét szünetet kért a barátom , nagyon szeretem. Viszont tudom ,hogy hibáztam és más eddig se tűrte volna el a viselkedésemet. Tudom ,hogy hibáztam a szünet alatt kell összeszednem magam és bebizonyítanom ,hogy megtudok változni. A probléma forrása az , hogy semmi önbizalmam , mindenbe a rosszat látom és sokat hisztizek piti dolgok miatt, stresszt se tudom levezetni és olyanon adom le ,akit nagyon szeretek.Csúnya dolgokat mondtam neki tudom és megbántam , ez a szünet dolog motivál. De félek ,hogy a szünetben rájön ,hogy jobb neki nélkülem. Nem akarom elveszíteni. Azt mondta ,hogy nincs vége akkor lenne vége ha nem lenne szünet és tovább csinálnám , amit eddig. Tudom ,hogy meg kell változzak mert minden kapcsolatomban ez a gond.Veletek volt ilyen? Mi lett a vége?

2014. nov. 7. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kellesz neki, akkor arra nem a két hét alatt fog rájönni, hanem már rég rájött.

Az én esetembe a szünet után vége lett teljesen, de hát tudok olyan esetekről is, ahol volt tényleg folytatás. Ha eddig valóban csak az volt a gond, hogy önbizalom hiányod van és a párod valóban nem adott sose rá okot, hogy kételkedj benne, akkor most ne kételkedj benne továbbra is, hanem szedd össze magad és bízz abban, hogy a szünet után jobb lesz minden.

2014. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nálunk is volt. Nekem rossz hangulataim voltak, emiatt akart szünetet, hogy változzak. Nem két hete, hanem több is volt , mert éppen külföldre ment. Na én eljártam pszichológushoz, ahol sajnos megállapították, hogy ez nem más mint érzelmi zsarolás. És pont az ilyenek miatt vannak rossz hangulataim...szóval kiderült, hogy ha nem is teljes egészében, de hozzájárult a párom a hangulataimhoz...akkor nem szakítottunk, mert úgy gondoltam megoldjuk együtt, de később szétmentünk. Utólag úgy vélem, már ennél a kompromisszumnál hagynom kellett volna.

Nézd, problémád van. Ha nem támogat abban, hogy megoldjátok, hanem magadra hagy vele, ő ne társad. Ha csúnyán viselkedtél vele, akkor beszéljétek meg és keressétek meg a lehetőséget, hogy közösen túljussatok a dolgon...

2014. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én csak kávészünetet kértem eddig két menet között...
2014. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is hangulat változásaim vannak és ő issza meg a levet.Azt mondta ,hogy nem érdekli a bocsánat kérés, tetteket akar. És amikor veszekszek vele lerombolom az érzelmeit. Sose adott okot rá ,hogy ne bízzak benne.
2014. nov. 7. 13:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom , hogy sosem csalna meg!
2014. nov. 7. 14:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért nézesd meg, mert az ilyen "hangulatváltozás" lehet a bipolár konyhaneve is. Ilyen esetben meg nem vagy hibáztatható, amiért beteg vagy, és terápiára, gyógyszerre is szükség lehet.

Meg ezek után nem árt a partnerenk tudni, hogy a kirohanások nem neki szólnak, hanem neked van nehéz időszakod, és tudja hogyan kezelje az ilyesmit.


A kis szünet az esetek 80%ában szakítással végződik, csak az egyik fél gyáva/bizonytalan/zavarodott. Van aki azért kér elsőre szüntetet, mert nem akarja hogy annyira sokkoljon a hír- vagy esetleg ne hidd azt, hogy hirtelen kirohanásból volt az egész.

2014. nov. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van hajlamom a mániás depresszióra de nem vagyok az voltam már vizsgálaton vele. Tény ,hogy sok negativ mintát láttam ,ami miatt így viselkedek.
2014. nov. 7. 15:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok ezzel, hogy ha szeretek valakit akkor megértem őt, elfogadom a hibáival együtt, ha gondjai vannak segítek, megbeszélem vele, nem magára hagyom 2 hétre. Az semmit nem old meg, te nem fogsz megváltozni, ő nem lesz elnézőbb... előbb vagy utóbb vége lesz ha ezt csináljátok.
2014. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!