Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tartsunk szünetet? Volt értelme?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartsunk szünetet? Volt értelme?

Figyelt kérdés

Olvastam több párkapcsolati cikket ezzel a "mosolyszünet" témával kapcsolatban.

Van, aki hisz benne, a távolság és az egyedüllét módot ad az átgondolásra. Ugyanakkor nekem mindjárt az jutott eszembe, hogy aki szünetet kér, az nem tesz egyebet, mint játszik a másik érzelmeivel. Bebiztosít egy biztos hátteret, mondván, hogy van hova visszamenni. Ez nem csak egy önámítás és a másik hülyítése? Vagy egy kényelmetlen konfliktus elkerülése? "Drágám, nem hagylak el, de amíg gondolkozom, hogy kellesz-e, addig te hűséggel tartozol."

Nekem ez jut eszembe erről. Volt már, aki csinált ilyet? Hogy éltétek meg? Mi lett az eredménye?



2013. máj. 29. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám sok pasi jött beszélgetni, akik szüneteltették a kapcsolatot. A legtöbb úgy gondolta, a szünetben lefekszik más lányokkal. Általában a szexuális élet megromlása volt a fő probléma + az emiatt történő viták, illetve hogy nem tudták megbeszélni a dolgokat, mert a másik fél erre nem volt nyitott, egy vádaskodás indult meg a két fél között.

A legtöbbjükkel lefuttattam egy átlagos vita, haragforrás menetét, mik azok a mondatsémák, amik állandóan újra és újra előjönnek és megakasztják a megoldás menetét.

Amint sikerült másképp reagálni a dolgokra, el is indult a javulás.

De csak akkor, ha a partner is hajlandó volt változtatni.

2013. máj. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Terapeuta vagy?
2013. máj. 29. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Nos a mosolyszünettel párok 50%a érti ténylegesen,illetve hisz abban amit írtál,a távolság és az egyedüllét módot ad az átgondolásra.A másik 50% kihasználja ezt a helyzetet és mint az elsô válaszoló kifejtette,egy vagy több partner mellett 'élik meg' az átgondolás lehetôségét.
2013. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sohasem szüneteltem senkivel. Ha nem tetszett s dolog, szakítottunk. Simán hülyeségnek tartom a szünetelést. Nagy a kockázata annak, hogy a"szünetelés" alatt valamelyik fél olyant tesz amit aztán megbán, vagy a másikat bántja meg.
2013. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetemben nem volt értelme. A volt párom konkrétan szakított is velem, mondván, hogy nem érzi a kezdeti lángolást, nem tudja, hogy mit akar. (mindezt 4 hónap után) Két hét sem telt el, és vissza akarta csinálni. Én belementem, mert szerettem. Utána se lett jobb a kapcsolatunk, de még fél évig tartott. Nagyon megalázó érzés, hogy te vársz, hogy a másik eldöntse, hogy akar-e téged. Ha ezen gondolkodni kell, akkor szerintem nem akar. Én nagyon rosszul éltem meg mindezt lelkileg, romboló volt.


Hosszabb kapcsolatoknál azonban nem valószínű, hogy ilyen egyszerű a helyzet. Elképzelhetőnek tartom, hogy egy pár hetes átgondolás, egyedüllét segíthet. De persze nem úgy, hogy másokkal is találkozgatnak.

2013. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szünetnek eleve nincs értelme. Hisz az a kérdés, hogy tudtok-e EGYÜTT élni. Ha külön vagytok, mit bizonyítotok? Hogy igen? Hogy nem? Elméleti síkon akármelyiket, de azzal nem mentek semmire. Hisz úgyis az együttélés alkalmával dől el a kérdés.
2013. máj. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!