Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha ajándékba kaptok a párotokt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ajándékba kaptok a párotoktól valami elektronikai cuccot, de elromlik 1-2 hónapon belül, ki fizeti a javítást?

Figyelt kérdés

Pl az én barátom vett nekem egy használt telefont a szülinapomra, és egy hónapig teljesen jól is működött, utána egyszerűen a semmitől valami lett vele, és néha még bekapcsolni sem lehet. A boltos srác azt mondta, hogy kb annyiért tudná megjavíttatni, mint a telefon fele ára volt. Viszont találtam máshol egy másik ugyan ilyen telefont, csak működik, és soha semmi baja nem volt. Viszont az összes félretett (másra spóroltam...) pénzem rá fog menni. (nem kell olyan hú de nagy összegre gondolni, de az az össz pénzem..).

Megkérdeztem, hogy mennyiért veszik vissza, és a 24 ezerért vásárolt telót 10ért max egy hónap után...

Szóval ilyenkor természetes, hogy én oldjam meg magamnak, vagy a barátomnak kéne, mert ő vette nekem ajándékba? Vele is csak napok óta alig tudtam beszélni, és annyit mondott, hogy oldjam meg, "reklamáljak", "erőszakoskodjak"...


2014. nov. 13. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Te mivel a tied, tök mindegy, kitől kaptad.
2014. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Neked kéne fizetni,kaptad,ajándéknak,azt nem tudhatta előre,hogy elromlik x idő után.Te használtad,használod,a javítás költsége téged terhel!
2014. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tök logikus hogy ez a te problémád mármint kedves gesztus lenne a barátodtól ha .. de nem kötelező ez olyan mintha tegyük fel nagyszüleidtől kapsz egy telefont és elvárnád tőlük hogy ha baja lesz mert előbb utóbb minden elromlik hogy vegyenek újat ?? .. Szerintem ne légy telhetetlen örül neki hogy a barátod ilyennel lepett meg .. és próbálkozik
2014. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már ajándék neked kellene megoldani. Sajnos van ilyen. Azért majd megemlítheted, ha lovag, akkor fel szokta ajánlani a segítséget, ha megteheti.
2014. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem is a javíttatással lenne baj, csak frusztráló, hogy konkrétan egy fillérem sem fog maradni, és amit meg igazán szerettem volna még idén megvenni magamnak, lehet, hogy így most húsvétig is kitolódik, mert még iskola melletti munkát sem sikerült találnom, és a barátom sem nagyon akarja engedi, hogy dolgozzak suli mellett....
2014. nov. 13. 21:41
 6/10 anonim ***** válasza:

"a barátom sem nagyon akarja engedi, hogy dolgozzak suli mellett"


Miért kéne az engedélye hozzá, hogy dolgozz?!

2014. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most komolyan? Kapsz egy ajándékot és még garanciát is elvársz? Teljesen terészetes hogy te oldod meg.

A jótállási követelésedet a bolt felé érvényesítheted a számla birtokában. Nem tudom, volt-e rá jótállás. Sok helyen adnak fél év jótállást használt cuccra is, de ezt a telefon adásvételénél kellett rögzíteni.

2014. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyilván neked. Vagy amellett, hogy ajándékozott neked, még szívjon is miatta??

Ha nem kell, max. nem csináltatod meg, és kész.

2014. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kell az engedélye, csak zavaró azt hallgatni, hogy nem töltünk együtt elég időt. Mert délután fél 4-ig iskolába lennék utána meg munkába. Pár éve még volt ahol tudtam dolgozni, ott is úgy volt, hogy 8-fél 4ig iskola, bringára pattantam, és este 10ig meló. És legtöbbször csak hétvégén találkoztunk. De így is csak havi 8-10 ezret tudtam összeszedni.
2014. nov. 13. 21:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Na, már most, ha nem kaptál volna a párodtól semmit, akkor nem lett volna minek elromlania. Akkor pedig így is, úgy is ki kéne fizetned az a másik telót a saját, összes spórolt pénzedből. Nem?

Nem értem mi bajod.

Javíttasd meg. Nem biztos az, hogy megint elromlik. Akkor megmaradna a fele pénzed is.

Mert az is lehet, hogy ráköltöd az egész pénzed a másikra, 1 hónap mulva meg az is elromlik. Akkor ott állsz majd 2 rossz teloval, nulla pénzel.

2014. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!