Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A "pénz" miatt nem megyünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "pénz" miatt nem megyünk sehova, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nincs önálló keresetünk még.

3 éve vagyok a barátommal együtt, de kb. alig megyünk valahova. 99%ban nála voltunk úgy 2 évig, örültem, ha egy évben egyszer elmentünk valahova.

Aztán, amióta vége a giminek, ő Pestre jár, és így úgy oldjuk meg a találkozást, hogy utána sétálgatunk pár órát. De kb. mindig ugyanazon a terepen, ami 100. alkalommal már elég unalmas.

Azért nem megyünk sehova, mert mindenképpen Ő akarja fizetni az én részemet is, így meg érthető, hogy nincs pénz.

Pl. ő ma megy hamburgerezni még az iskolatársaival, és megkérdezte, hogy hozzon-e nekem, vagy majd valamikor bemegyünk együtt.

Én meg felvetettem, hogy majd menjünk fel kávézni(a városomban van egy jó hely), erre közölte, hogy de most nincs pénze rá. Én mondtam neki, hogy akkor most állom ÉN az Ő részét is, de nem, erről hallani sem akar.

Mondtam, hogy akkor meghívom fánkozni(nem viccelek, 100 Ft. egy fánk), és nem engedi ezt sem.

Nem azt akarom, hogy méregdrága helyekre üljünk be, hanem, hogy pl. ilyen hideg napokon, amikor szétfagyunk, igenis beüljünk és mondjuk igyunk egy forró csokit, amire én meghívom, ha netán neki nincs pénze. Vgy akkor csak sétálni egyet Pesten, nem mindig ugyanabban a városban(neki van bérlete, nekem nincs, így már hivatkozott arra, hogy nekem sokba kerülne).

Vagy ezt én látom rosszul?

Más párok(akik mondjuk nem dolgoznak még) elég sűrűn szoktak eljárogatni ide-oda, akkor nem értem, mi miért nem? Sőt, volt, hogy az Anyukája mondta, hogy menjünk színházba Vele, tehát nem értem...A barátom egyből közölte, hogy nem.


2014. nov. 14. 11:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szerintem ülj le vele, és beszéld meg. Nagyon rossz a felfogása a dolgokról. Egyetemistaként kereset nélkül senki sem várja el tőle, hogy mindenre meghívja. Örüljön, hogy ilyen barátnője van aki meg is érti ezt a dolgot. :)
2014. nov. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvastalak, az első barátom jutott eszembe, ő is ilyen volt, mindig mindenre volt kifogás, de valójában egy sótlan paraszt volt. 5 évig húztam vele, mire megelégeltem a kifogásait, mert valójában tényleg nem a pénzről szólt, hanem egy unalmas ember volt. Erre csak akkor jöttem rá, amikor felszállt a rózsaszín köd. Ha Te mennél, Ő meg nem, akkor ez egy idő után nem fog működni, úgy jársz mint én, hogy még most szeretnéd kiszórakoznod magad, de mellette nem tudod. Most még elvagy ezzel, de belefogsz unni. Mivel a pénz szót idézőjelbe tetted, szerintem ezt Te is így látod.
2014. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Es a fankozast miert mondta vissza? Nem hiszem hogy nincs 100 forint egy fankra, ha megis akkor nagy a baj, el kene gondolkozni valami penzkeresesen.
2014. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, valoszinu hogy itt nem a penz lehet a dolog mogott, par szaz forintos tetelekrol van szo.
2014. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy xarrágót sikerült kifognod. Az a tipus aki 2Ft-ért az egérlyukat is megbaxná.
2014. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Az első kommentelő vagyok, és lehet, hogy a második kommentelőnek van igaza. :) Azért egy próbát megér, hogy megbeszéled vele, ha úgy tesz mint aki nem értené meg, akkor meg hagyd a francba.
2014. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nalunk ugy ment hogy mindenki fizette a sajat reszet, akar mozi volt, akar mas program. persze neha, ritkan meghivtuk egymast, de nem ez volt az altalanos.


en is azt gyanitom hogy valami mas van a hatterben.

2014. nov. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pasid nem százas, már bocs.

Extrém mértékben az elvek embere (már ha jóhiszeműen feltételezzük, hogy tényleg ezért viselkedik így, és nem csak valami kifogást keres, hogy ne kelljen veled kimozdulnia), akinek a (eglehetősen torz) pénzügyi elvei sokkal fontosabbak, mint az, hogy a barátnője boldog legyen. Lehet, hogy nem is tudatosul ez benne, de bizony így van.

Úgy érzem, komolyan beszélned kell a fejével, mert az ilyen zintű anyagiasság hosszabb távon lassan, de biztosan, és nagyon fájdalmasan romba fogja dönteni ezt a kapcsolatot.

Meg mi az, hogy kvázi nem engedi, hogy költs? Hogy nem engedi, hogy buszra szállj? Bocs, de kicsit olyannak tűnik, mint ha pénzügyileg is uralni akarna.


Hogy másoknál hogy van ez? Nos, mostanság én vagyok az, aki anyagilag jobban áll, de például amikor főiskolás voltam, akkor ez közel sem volt így. Kaptam valamennyi ösztöndíjat, de ugye kaját is kellett venni, a jegyzetek meg könyvek egy vagyonba kerültek, így gyakorta volt, hogy néha szó szerint csak arra volt pénzem, hogy hazautazzak. De az eszem ágában nem volt, hogy azt mondjam, bocs, de nem megyünk sehová, nem fogunk ma semmit enni vagy inni, csak sétálunk pár kört a városban ezen a szép fagyos délutánon. Kicsit cikinek éreztem, de hagytam, hogy akkor inkább ő fizessen (persze nem hagytam, hogy túlköltekezze magát miattam), egész egyszerűen azért, mert ő szerette volna, ha beülünk valahová. Azzal, ha azt mondom, bocsi, nincs pénzem, nem megyünk sehová, csak neki okoztam volna rosszat.

Vagy pl. amikor egyik éven munkanélküli voltam pár hónapig, és barátnőm ragaszkodott hozzá, hogy menjünk el fagyizni, majd ő meghív engem. Elfogadtam. Mert tudtam, hogy ez neki jólesik. Elvből nem fogom azt megbántani, akit szeretek.

2014. nov. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Lilikécske ***** válasza:
Adj neki ultimátumot! Vagy engedje, hogy te fizess, vagy akkor keressen pénzt! Ha egyikhez sem fűlik a foga, akkor meg közöld vele, hogy neked ez így nem megy, neked olyan valaki kell, aki az érzéseidre is tekintettel van, nem csak a pénzedre.
2014. nov. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer lepd meg, hogy leutazol hozzá. Csak úgy. Aztán kíváncsi leszek, mit fog csinálni, vagy mit fogsz látni...
2014. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!