Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig várjon az ember, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig várjon az ember, hogy szerelmes legyen a partnerébe?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, nem szoktam interneten segítséget kérni, most viszont tanácstalannak érzem magam, és sem a családom, sem a barátaim nem tudtak igazán hasznos dolgokat mondani. Két hónapja vagyunk együtt a barátommal, velem egyidős, nagyon kedvelem, megszerettem, és bár elfogadom, hogy a szerelem kialakulásához több idő kell, én azonban közel semmit nem érzek iránta ilyen téren. Semmit. Nagyon szeretnék belé szerelmes lenni, ő az a fiú, aki megérdemli és akit én is megérdemelnék, de nem megy. Mintha nem lenne meg az összhang, holott jól megvagyunk, emberileg igazán szeretem, vicces, kedves, a kezdődő szexuális életünk is nagyon jó, igazán minden téren figyelmes. Mégis minden reggel ezzel a fanyar érzéssel ébredek, hogy minek is vagyok vele?


Az igazsághoz még hozzátartozik, hogy egy iskolába járunk, ahol az előző, első barátommal kapcsolatban (akivel 4 hónapot voltunk együtt, de nagyon önző volt, kihasznált) elképesztő módon és mértékben kipletykáltak, úgy gondolom, most is ezt teszik. Nagyon gyanakvó lettem és kiábrándultam az emberekből. Szerintem ez sem segít.


Mennyit lehet és érdemes várni a szerelemre? Milyen jelei vannak, hogy valaha is ki fog alakulni? Nem akarom megbántani, de félek, hogy idő előtt lemondok róla.


2014. dec. 9. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz nagy segítség a hozzászólásom, de én sosem értettem, hogy lehet úgy valakivel összejönni, hogy nem vagy még belé szerelmes.
2014. dec. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Ez fordítva működik szerintem.
2014. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

1-2:

Nálatok lányoknál lehet így van, de én pl. fiúként jellemzően olyanokkal jövök össze, akibe nem vagyok szerelmes.


Kérdező, szerintem 2 hónap több mint elég idő volt. Főleg hogy nem 2 hónapja ismerted meg, hanem már 2 hónapja együtt vagytok. Nálam nagyjából 1-2 hónap az idő, amit hagyok magamnak, hogy beleszeressek egy lányba, de a MEGISMERKEDÉSTŐL számítva. Ha nem szeretek bele, akkor elvesztem az érdeklődésem és nem fektetek bele energiát, lassan elhal a kapcsolat hetek alatt.


És mielőtt kérdeznétek, az az értelme összejönni olyannal, akibe még nem vagy szerelmes, hogy szexelni meg mindenképpen szexelünk. Arra meg azért szükségem van. Eddig kb. 10 lánnyal voltam együtt, abból 2-be voltam igazán szerelmes mindössze. Annál a 2-nél viszont nagyon hamar, kb. egy hét után tudtam hogy mi fog következni (szerelem).


21/F

2014. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Hülyeségnek tartom, hogy mindig majdnem mindenki a szerelmet üldözi. Eddig életemben csak 4-szer voltam szerelmes, abból 2 lánnyal jártam. Volt olyan, hogy 1,5-2 évig nem voltam szerelmes senkibe. De abban az időszakban is szexeltem. Akkor is voltak kapcsolataim. Tudom hogy a lányok jellemzően hosszú távban gondolkodnak és ha összejönnek egy fiúval akkor ők már úgy állnak hozzá, hogy jó lenne vele családot alapítani és megöregedni, de én tudom hogy az életem ilyen korai szakaszában + ilyen gyorsan változó világban élve nem fogok olyat találni most, akivel majd együtt öregszünk meg és hasonlók. Jó dolog a szerelem és ha jön, akkor jó átélni, de nem kell erőltetetten üldözni. Lehet találni és szoktam is olyan lányokat, akiknek nem fontos a szerelem (vagy csak azt hazudják nekem?) és úgy szoktunk néhány hónapot együtt tölteni egy kapcsolat-szerűségben, amíg érdeklődés hiányában meg nem unjuk a másikat.


Kérdező ha nem vagy szerelmes a mostani barátodba, akkor erőltetheted ahogy akarod, de ezután sem leszel. Legkésőbb néhány hónap múlva magától elsikkad a dolog nálatok is, mert a kezdeti szerelem és az általa keltett érdeklődés nélkül manapság eléggé lehetetlen kapcsolatban maradni. Vagy tudod még az is baj, hogy így hogy nem vagy szerelmes belé, bárki másba meg az lehetsz. Bármikor jöhet valaki az életedben, aki nem a barátod, akibe beleszerethetsz. És akkor már inkább azzal akarsz majd lenni, nem a barátoddal.

2014. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Két hete ismertük egymást, mielőtt összejöttünk. Azért, mert szerelem nélkül is lehet jó érzés valakit átölelni, megcsókolni, stb. Még csak nem is a szex miatt, mivel nem feküdtünk még le. Természetesen vannak azért érzelmeim iránta.


Nem, nem úgy lépek bele egy kapcsolatba, hogy együtt fogunk megöregedni. Ez egy buta sztereotípia a lányokról, nem vagyunk naiv, pillangókergető kisgyerekek.


Köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 9. 09:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, én is ezt mondom. Akkor is jó valakitől szexet, intimitást (ölelés, csók) kapni, amikor nem vagy szerelmes.


Viszont ne ringasd magad álomba a barátoddal. Bármikor jöhet az életedben valaki, akibe tényleg szerelmes leszel és akkor őt le fogod tojni. Ez van.

2014. dec. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 PearlDiver ***** válasza:

Szerintem bőven elég csak azzal az emberrel lefeküdni, akibe szerelmes vagy. Hasonlattal: ma bukarestI városnézés vagy jövő héten európai körút?

Ha 2 hónap alatt nem szerettél bele, akkor valóban nem sanszos hogy még bele fogsz.

2014. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves Mindenki! Nemrég lettünk 3 hónaposak, és borzalmasan szerelmesnek érzem magam. Szívdobogás, állandóan hiányzik, alig tudok aludni, ahogyan az a nagykönyvben meg van írva. Azt hiszem túl sokat vártam az elején, túl hamar. Most mindennél hálásabb vagyok, hogy kitartottam mellette, mert elmúltak a buta kételyek és a szirupos boldogság kényszerének nyomása. Ez így pont jó. Pont így jó.
2014. dec. 31. 10:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszi a beszámolót, örülünk :)


(1-es voltam, és nem lány :D)

2014. dec. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is örülök.

(2-es voltam és szintén nem lány)

2014. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!