Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mekkora az elviselhető korkülö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora az elviselhető korkülönbség?

Figyelt kérdés
Az gáz ha már a két fél között 5 év van mondjuk? Vagy a szerelmet nem érdekli a kor?(De a normákat és a társadalmat igen) Mekkora az a korkülönbség amire még szemet hunynak az emberek? DE most nem ilyen gazdag pasi olcsó ribi kombókra gondolok, ahol 20 a minimum.

2014. dec. 10. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell is ennyi korkülönbség a férfi és nő között... Én 24 éves létemre 30 éves pasival élek együtt. De az első kapcsolatomban is 7 év volt a korkülönbség. A pasi volt 25, én 18. Valahogy sosem jöttem ki a velem egykorúakkal, nekem fontos volt, hogy a pasi érettebb legyen..


Persze ezt embere válogatja, szerintem olyan hogy ideális korkülönbség nincs. A lényeg, hogy a két fél jól érezze magát együtt, és működjön a kapcsolatuk.

2014. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kendrazoltan ***** válasza:
Nem is igazán az a lényeg, hogy mekkora a korkülönbség, mert nem ugyanaz pl 10 év ha egyik 20 másik 30, vagy ha egyik 40 másik 50...az első eset az esélytelen kategória, a második teljesen reális. Igazából az a lényeg, hogy a két fél ugyanabban az életszakaszban járjon, mert ha ez nem így van, akkor annyira sok lesz a hétköznapi súrlódás, amennyit hosszabb távon nem lehet rendesen összeegyeztetni...
2014. dec. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"De a normákat és a társadalmat igen"


Mondjuk a fiú 17, a lány meg 12. Nincs itt semmi baj, ugye? Főleg, ha mondju ka csávó lefeküdne a lánnyal. Hiszen mind testielg, mind gondolkodásban ettentő érettetk - főként a lány -, és biztosan élete legcsodásabb időszaka lesz és a többi és a többi.


Nincs olyan, hogy gáz, ha mindkét fél elért egy bizonyos lélekteani határt. Kövezzenek meg érte, jöjjenek a bódítóan ostoba "csak irigykedsz" és hasonló dolgokkal, de amikor oylanokat látok, hogy 13-14 évesek jóvla idősebbekkel jönnek össze, és hadoválnak az "érettebb vagoy kakoromnál" dologról, vagy hangoztatják, hogy jajj, miért írélik el őket, akkor igen, azt mondom, hogy "Mert gyerek vagy és ez az egész nonszensz!". Teljesen más igényekkel, ekkora óriási különbségekkel hogy jöhet egyáltalán szóba oylan, hogy "kapcsolat"? Maximum annak a megcsúfolása.


Viszont, ha mondjuk egy 20-25 éves jönne össze egy 40-50 évessel, lelke rajta. Ott már kellő önállóság és "érettség" is feltételezhető.


Ez így egy rövid gondolat volt, de szeirntem érthető, mit szeretnék mondani.

2014. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem ettől függ. Nekem legtöbbször 10-15 évvel idősebb barátaim voltak, de volt már 5 évvel fiatalabb is. Ettől függetlenül szerintem a legideálisabb az 5 év különbség a ffi javára.
2014. dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha igazán szeretitek egymást, akkor ne érdekeljenek az efféle külsőségek. A korkülönbség csak akkor ciki, ha te annak tartod!
2014. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 5 év minimum kell. Persze mindenki más, de én nem is tudnék elképzelni velem egykorú pasit magamhoz. Az első barátom 7 évvel volt idősebb, vele 16 évesen jöttem össze, 4 évig voltunk együtt. Utána volt egy 10 évvel idősebb néhány hónapig, most pedig egy 18 évvel idősebb van. Az elviselhető korkulünbség az, amikor két ember nem érzi azt, hogy nagy lenne, és nem illenek ezáltal össze.
2014. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ha a pasas idősebb, a nő fiatalabb, az csak olcsó ribi kombináció lehet. Ismerek olyan szerelmes nőt, aki 25 éves, a férfi, akibe szerelmes meg 50!! De igazából szerelmes mind a kettő, mert a kiáradó szerelmi érzést a másik átveszi, és nála is kialakul ugyanaz az érzés. Ha a pasas nem szerelmes, csak meg akarja kettyinteni a nőt, akkor nincs mit átvenni érzelmileg, olyankor lehet, hogy csak a pénz dominál, de igenis vannak nagy korkülönbséggel igazi érzések is!!!
2014. dec. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!