Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Hosszú.

Figyelt kérdés

A barátom 23 éves, én pedig 22 éves vagyok és 2 éve vagyunk együtt.

A problémám az, hogy a barátom nagyon ragaszkodik a családjához. Egy albérletben lakunk, tanulók vagyunk, de dolgozunk is mellette, hogy tudjuk fizetni legalább az albérletet és kaját is vegyünk. Hetente hazajárunk a barátom miatt, mert Ő még nagyon hazavágyik. Jelzem, egész nap otthon a gép előtt ül és játszik. Jövőre diplomázunk és szeretnék Vele különköltözni, amint lesz rá pénzünk, de ő nem hajlik erre. Mindig amint lehet, hazarohan és sokszor ezért megbánt és veszekedés van belőle.

A másik probléma: A szülei. Van egy nem beszámítható testvére (megakarta késelni a barátomat és többször nekitámadt és nekem is), de a szülők nem akarják elvinni kezeltetni, viszont mindig minket hibáztatnak (mivel tudjuk, hogy nem beszámítható és szemét módjára lemerünk menni a konyhába enni). A testvér konkrétan terrorban tartja a családot, mert szó szerint Ő parancsol odahaza. Ingyen él a családnál 28 évesen, plusz még az élettársa is ingyen él ott, nem fizetnek semmit, viszont dolgoznak és a pénzt elnyaralgatják és rendesen a popójára csapnak. Nyomoztatott utánam és sokszor megfenyegetett, de a szülők csak "viccnek" fogták fel. A nővér egyszer felhívta az egyik szülőmet, hogy én milyen ember vagyok és Ők is milyenek (nem szűzkislány) és az egész család akkor házhoz ment, hogy ezt hogy engedhetik meg, hogy a lányuk így viselkedjen, nagy balhé volt, de akkor a barátom apukája lekevert előttünk egy pofont a lánynak (ők nem tudták, hogy mit csinált és hogy beszélt), sírva beszaladt... azóta nem nyomoz utánam és nem veszekszik miattam! A szülei mindenben az idősebb testvért támogatják (kivéve ezt az egy esetet), mindent fizetnek neki (iskola, jogosítvány, pedikűr, manikűr), a barátomnak (Ő a családjától nem kap semmit)az én családom segít neki minden téren, pl. anyagiakban, étel. Konkrétan kiutálják Őt a családi fészekből a testvér miatt, mert Ő oda akar beszülni és nem akar "riválist". Én mostanság gyakran betegeskedem, vérzéseim voltak, tüdőgyulladás stb... saját felelősségemre kijöttem a kórházból, hogy ne kelljen "elbuknom" ezt a félévet és soha nem telefonált nekem vagy érdeklődött, hogy hogy vagyok, pedig tudott a problémámról, mert a barátom elmondta neki mindig, amikor kezdődött valami. Titkolóznak, most is az egyik rokon nagyon beteg, az elfekvőn van és nincs magánál, már be sem engednek hozzá senkit és azt hazudozzák a szülők, hogy már eszik, nevetgél. Titokban bementünk a kórházba és egy percre bekönyörögtük magunkat hozzá, gépekre van kötve, nincs magánál... Sikerült elérnem, hogy 2 hétig egy albérletben legyünk, végre kiruccantunk és jól éreztük magunkat, a szülei viszont majdnem tönkretették az egészet, mert a "kicsi lánynak" nem tetszett, hogy Ő velem van... A 2 testvér nem beszél egymással, nem köszönnek, olyan, mintha szellemek lennének egymásnak, sőt, én is így vagyok vele plusz amit Ő üt és főz, abból mi nem ehetünk... és ennek ellenére a barátom mindig rohan haza és látom rajta, hogy vágyik haza. Az anyukája most is azt hazudta, hogy már ma evett sült húst a beteg rokon... kérdeztem a barátomat, hogy mennyi hazugság és fájdalom kell még, hogy rájöjjön, hogy Ő már csak kolonc a nyakukon és a testvére miatt kiutálják Őt? Amikor én berobbantam a család köztudatába, harcoltam, hogy a barátomat ne így kezeljék, de mindhiába. Valamelyik nap elkezdett hangosan sírni, nem pityergett, hanem úgy isteniesen nekikezdett sírni, hogy az Ő szülei milyenek... erre fel másnap rohant haza és a mai hazugságot is elhitte az anyjának és elkezdett velem veszekedni, hogy én mindig mindent jobban tudok és múltkor is minek mentünk be a kórházba, hogy bebizonyítsuk, hogy az anyja hazudott stb...

Szerintetek mit csináljak?



2014. dec. 11. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Egész végig csak negatív tulajdonságokat és sérelmeket soroltál fel. Van egyáltalán bármi pozitív benne?

Szóval érted, így garantált, hogy csak lebeszélni fogunk, ennyi rossz és semmi jó.

2014. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A barátom alapjáraton nagyon aranyos és törődik velem, szeret, de a családja kitikkaszt... És ahogy viszonyul hozzájuk... Mindenben segít és támogat, imádja a szüleimet, csak... van ez a "kis" dolog..
2014. dec. 11. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Most lehet megbántalak, de Te végig gondoltad min mész át? Szerinted ez normális?

Én erről az egészről lebeszéllek, semmi értelme és csak egy idegroncs leszel miatta. Erre vágysz? Ez hiányzik neked? Utána meg majd marék számra fogod a nyugtatót enni! Nézd fiatal hölgy vagy, de én ezt épp ésszel nem tudom felfogni, hogy ez hiányozzon neked. Miért?

Nézd a szeretetnek is van egy határa, és ezt kedves barátod jócskán kihasználja. Nekem is van ilyen szülőm, de le is zártam vele a kapcsolatot, s hogy miért, mert semmi értelme nincs. És sokkal jobb az életem azóta. Szerintem szedd össze magad és gondolkodj el!

2014. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kérdés: Jogosan állíthatnám választás elé a barátomat? Igazad van kedves utolsó, szerintem az eddigi gondjaim is lelki dolgokból származtak... azt mondták, hogy ne figyeljünk rájuk, csak egymásnak éljük, mert nem velük fogunk együtt élni! Ez hülyeség, mindenki magával rángatja a családját, hiszen akármennyire próbálom őket kizárni lelkileg, mindig tudatnak magukról! Nem csak egy embert választasz, hanem a családot is!

Nem tud teljes mértékben még elszakadni, kell még az anyagi támogatás, az én szüleimnek is véges a pénztárcája, Ők meg nem nagyon törik magukat! Nem tudnám választás elé állítani így, pedig szeretném, de ez egyenlőre kivitelezhetetlen! És szerintem Őket választaná...

2014. dec. 11. 20:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!