Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen kétségbe estem, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kétségbe estem, nem tudok aludni se ( több lenn) Szerintetek jogosan mondok le róla ha ezt nem érti meg? 18/L

Figyelt kérdés

a barátom Németországban él, 2-3 hetente találkozunk, neki itt lakik a nagybátyja Pesten..

nagyon szeretem őt de félek hogy nem érti meg amin én most keresztül megyek.

Idén érettségizem, jogi egyetemre szeretnék menni ahova az egyik legmagasabb a ponthatár.. nagyon sokat kell tanulnom..

folyton tervezgeti a barátom, hogy együtt szilveszterezünk Németországban, meg elutazunk közösen Berlinbe ( ő nem ott lakik hanem közelebb Magyarországhoz).. de nekem idén ez nem fér bele mert az érettségin nagyon sok múlik...

A baj az, hogy attól félek hogy emiatt ő szakít velem..


de több barátom mondja hogyha ezt nem érti meg hogy tanulnom kell akkor szakítsak én, ne az érettségikor legyen pont vége..


2014. dec. 13. 11:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

2dolog: Nem csak otthon tanulhatsz...

A másik pedig hogy ha annyira akarod meg lehet oldani a dolgokat, pl halasztasz egy évet, vagy ilyesmi.

meg aztán nem 0-24 tanul valaki, kell egy kis szabadidő is, különben egy idő után nem fog az agy.

2014. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
És akkor szilveszter éjjelén éjfélkor is a törit nyomatod?:D na ne nevettess. Nem ezen az 1 hetes kikapcsolódáson fog múlni az életed. Amúgy is szünet van nem? Én a helyedben rápihennék,erre az egész dologra mert ezután jön még csak a java. Nem mintha én megerőltettem volna érettségin magam,de így is felvettek ahova szerettem volna. Meg hát az egyetemen ennél milliószor többet kell majd tanulnod,Római jog és társai,én nem 5 hónapod lesz megtanulni...
2014. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%
Az ilyen nőkből lesznek a karrieristák később pedig a magányos idegbeteg roncsok.Az öregkort nem élik meg de ha véletlenül igen akkor sok macskájuk lesz.
2014. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
11%
Hát igen a legtöbbek értek itt a lényeget. Egy normális értékrend kéne ahol a tanulás nem a legfontosabb és akkor jó is lenne.
2014. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Egy - két héten semmi nem múlik. Semmi az ég világon. Ha most nem sikerülne a felvételi, majd fog jövőre. De ne aggódj, menni fog, ha te ennyit tanulsz, a pihenés csak jót tesz, regenerálódik az agy. Ne stresszelj, menj és érezd jól magad.
2014. dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem pont jót tenne az a kis kikapcsolódás. Hidd el, így be fogsz dilizni az érettségire. Elhiszem, és megértem, hogy ez most nagyon fontos Neked, és aggódsz miatta, és mindent meg akarsz tenni a siker érdekében, de akár hiszed, akár nem, akkor sem dől össze a világ, ha nem úgy sikerül az érettségi, ahogy tervezted, és nem vesznek fel elsőre. Sőt, ha esetleg nem jogra sikerül, hanem máshova (mondjuk számvitelre vagy pénzügyre, én elgondolkodnék az IT területéről is), az sem jelenti azt, hogy 30 évesen segédmunkás leszel. Újra lehet érettségizni, következő évben is lehet felvételizni, ha esetleg idén nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd. Szerintem nyugodtan menj el szilveszterezni, tölts egy kis időt a barátoddal, egy kicsit tedd le a könyveket. Hidd el, azt a pár napot be lehet hozni. Arról nem is beszélve, hogy ha az érettségitől ennyire félsz, tényleg meg fogsz hülyülni az egyetemen. És ne hidd azt, hogy nem értem, min mész keresztül, én is borzasztóan féltem ettől az egész érettségi-felvételi cécótól. Még a szalagavatót is ki akartam hagyni miatta, mondván nekem nincs időm ilyen hülyeségekre, hogy táncpróbákra járjak, amikor tanulnom kell. Szerencsére anyukám lebeszélt erről a butaságról. Én azt mondom, hogy nagy levegő, NYUGALOM, tessék egy B tervet készíteni arra az esetre, ha nem jönnek be a számításaid. Mondjuk valami olyan szakot is megjelölni, ahol nagyjából bárhol a világban elboldogulsz. Hidd el, sokkal kisebb lesz úgy a nyomás rajtad, ha nem egyetlen lapra teszel fel mindent, sokkal jobban fogod érezni magad, fogsz tudni aludni (a pihenés nagyon fontos a jó teljesítményhez), és a kapcsolatod sem fog tönkremenni.
2014. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
Ha barátod nem fogadja el, hogy neked most tanulni kell, ahhoz hogy elkezdhessed építeni az életedet, akkor nagyon önző. Ő mit tesz? Külföldön él, mert nyílván jobb a megélhetés ott, ő is építi az életét, és te nem szakítasz vele ezért. Ha komoly kapcsolatra gyúrtok, ami hosszútávú, akkor hosszútávú célokat is kell kitűznötök...pl hogy legyen jó szakmád, és pár év múlva esetleg kiköltözöl hozzá, vagy ki tudja lehet együtt költöztök valami más országba.
2014. dec. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem pont, hogy újult erővel tudnál tanulni, ha pár napot pihennél (esetleg vihetsz magaddal könyvet is az utazásra, és minden nap tanulsz kicsit), de nem akarok beleszólni.

Ha emiatt szakít veled, nem érdemel meg, de nem tudhatod biztosra, hogy ezt tennéd... ha tényleg szeret, meg fogja érteni, hogy ez neked most fontos, de azért te is megértheted, hogy szeretne veled egy kis időt tölteni...

2014. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Minden útszéli jöttmentet felvesznek az egyetemre úgyhogy ne aggódj.
2014. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Akkor gubózz csak be. Mi lesz veled, egyetemen? Ott is állandóan hárítasz majd, hogy tanulnom kell, stb.?


Jó szr életed lesz... bocs, van már most is. Amúgy a jogi kar... hát kb. mindenki jogász lenne mostanság, sok sikert a jövőben (ha kapsz állást).

2014. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!