Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm húga irigyli az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm húga irigyli az életszínvonalunkat. Most még hamisítványokat is elkezdett hordani hogy felvágjon a nővére előtt. Annyira frusztrált a családja hogy elkezdte rejtegetni előttük a dolgait és lekicsinyli magát. Hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Barátnőm húga teljesen megbolondult. Régóta vegzálja őt amiatt mert mi gazdagabban, jobban élünk. Mindkettőnknek diplomája van, multinál dolgozunk vezető beosztásban. Ő soha nem volt hajlandó dolgozni, szakmája sincs. Azt hitte hogy a szépségével majd talál valami balekot. Most egy kőműves segédmunkással van (közben a szüleivel él) aki pénzeli ahogy tudja mivel még mindig nem dolgozik (képzelhetitek mennyit keres sajnos a srác).


Mindig leszólta mindenünket, kárörvend mindenen. Pl. lerobbant a barátnőm Audija (pedig új) amire nevetett és kitalálta hogy a pasija 14 éves VW Passatja sokkal jobb, mert azzal nem volt még baj (sajnos a szülők is frusztráltak ezért mindenben adják alá a lovat - pl. a Suzukinál jobb autó nincs is, abban volt még anyag, stb.). Amikor ellopták a BMW-met akkor is látszott rajta a káröröm. Barátnőm iPhoneját újonnan jól leszólta, utána "véletlenül" leejtette. Kifejtette hogy az Android sokkal jobb és az ő Samsung Galaxy Neo-ja sokkal többet tud.


Hangsúlyozom hogy soha semmivel nem vágtunk fel! Nem menőzünk, dörgölünk semmit mások orra alá! De nem fogunk Suzukiból járni álszerénységből meg hogy megfeleljünk másoknak. Nem is mutogatunk semmit, sajnos a húga bele van bolondulva a márkákba és mindent ránézésre is felismer. Ő hozza fel mindig, hogy mit vettünk, mutassuk meg.


Eddig leszólta mindenünket, most vett pl. egy iPhone 6 Plus hamisítványt valahol és elhozta hogy az orrunk alá dörgölje hogy neki jobb telefonja van mint a nővérének (neki 5s-e van). Mutogatta a dobozát a telefonnak amin az igazi készülék specifikációja volt ráírva, persze Android futott a készüléken, stb.


Vett a kínai piacon egy designer táska másolatot is, pont olyat mint a barátnőmé és azt is elhozta mutogatni, hogy az is igazi csak "leesett a kamionról". Persze már anyagra is gagyi volt és más.


Drága ruhák másolatait is elkezdte hordani, a pasiját rávette hogy alakítassák át a VW elejét olyasmire mint amilyen az új modelleknek van (persze aki látott már Passatot az 2 kilométerről is kiszúrja)


Eljár hozzánk és az orrunk alá dörgöli hogy neki jobban bejött az élet, mindene megvan ami a nővérének és össze-vissza hazudozik hogy ők milliomosok mert a pasinak saját cége lett (jól ismerem, beszéltem is vele, nem tud ilyesmiről)


Miért csinálja ezt? A barátnőm már teljesen kibukott miatta, már oda jutott hogy ha haza megy a szüleihez látogatóba akkor itthon hagyja az autóját és elmegy inkább busszal hogy ne piszkálják a drága kocsi miatt. Direkt nem vesz fel semmit amit szeret mert mit fognak szólni hozzá. Nem mesél nekik semmit, sőt még úgy csinál mintha bajban lennénk, hogy a családja örüljön (persze káröröm)


Mit tudnék segíteni a páromnak? Beszéljek a családjával? Sajnos nagy náluk a frusztráció (az anyja nagyon szép nő volt, de egy bizt. őr mellett kötött ki és kevés pénzük volt mindig is - NINCS BAJ azzal hogy bizt. őr az apja, csak az anyján látszik hogy szégyelli és más életet akart magának, ezt gyakran érezteti is vele. Idegenek előtt biztonsági főnöknek hazudja vagy hogy övé a cég)


Vagy beszéljek a húgával? Nem nagyon értek szót vele, mindent terjeszt rólam a hátam mögött, közben meg a barátaitól megtudtam hogy miután összejöttem a nővérével szerelmes volt belém. Amúgy a csaj 24 éves.

Nagyon durva család, de a barátnőm szereti őket és ki kéne találni valami megoldást.



2014. dec. 15. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Miért nem segítesz neki anyagilag mondjuk? Én amikor udvaroltam egy lánynak, a családnak is mindig vittem ajándékot. Örülne szerintem ő is ilyesminek, vagy szervezzetek közös programokat, ahová őt is meghívjátok, és részese lehet az örömötöknek.
2014. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
mindenütt sznobok
2014. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Irigy, frusztralt es labilis emberek csinalnak ennek csunyabb dolgokat. Segiteni, megvaltoztatni ot nem fogjatok tudni, ha baratnoddel maradsz, eleted vegeig turnod kell, es majd az uj, durvabb konfliktusokat kezelned, marpedig csak durvulni tudnak a dolgok!


Hanem ha te (elvileg) tanult, ertelmes emberkent mindezt itt igy leirod, gyanus, hogy nem csak a tuloldalon vannak aprobb problemak. ;)

2014. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem tudsz csinálni, mert mindig ez lesz. Max. annyit, hogy egyszer jól lecseszitek a húgit, hogy szálljon magába.

Hasonló a sztori nálunk is, barátnőm nővére nem nagyon tudja elviselni ha épp nekünk jobban megy egy kicsit. Csak ő nem ennyire durván csinálja. Még el lehet viselni.

2014. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Próbáltál már viszonylagos szegénységben élni? Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
2014. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

"Próbáltál már viszonylagos szegénységben élni?"


Abszolut butasag, a szegenyseg nem lehet mentseg semmilyen tisztessegtelen magatartasra!

2014. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szegény családból jöttem, szüleim gyári munkások voltak, egyszerre két helyen dolgoztam hogy fizessem a sulit, stb. Mostanra hogy jobban megy nekem, tudtam nekik annyit segíteni hogy 2 éve nyitottak egy gazdaboltot amit mindig is akartak. De nehogy már nekem kelljen a barátnőm egész családját is pénzelni! Ő meg nem akarja mert elszórják ha ad nekik bármire. Adott nekik múlt évben több százezret lakásfelújításra, erre vettek 2db Samsung 3D TV-t egyenként 250-ért meg telefonokat, tableteket.
2014. dec. 15. 11:34
 8/15 anonim ***** válasza:
Próbáltad már ezt megbeszélni a családdal?
2014. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam beszélni velük, mert nagyon ellenségesek ha ilyen téma felmerül. Már azt is sértésnek veszik ha ajándékot viszek nekik, a hátam mögött azt beszélik hogy "jövök itt a sok pénzemmel" és megalázom őket (akár egy 3 ezer forintos borral is)
2014. dec. 15. 11:43
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

3.000 ft-os bor igenis sznobozás :D


Ezek a dolgok tényleg csak a külsőség.


Pénzt a családnak ne adjál,majd a barátnőd eldönti,akar-e rajtuk segíteni,vagy sem!


Max egy dolgot tehetsz,a kiscsajt betenni valami normális munkahelyre,hátha tanul belőle valamit.


De szerintem ne nagyon találkozz a barátnőd családjával.Majd ha a barátnőd is rájön,mennyire lehúzzák lelkileg-anyagilag a családtagjai,akkor majd csökkenti a kapcsolatot.


Te is tegyél hasonlóképp.


A

2014. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!