Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek Így hogy fogom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek Így hogy fogom megtalálni a párom? Elsősorban a lányoktól kérdezem, h mi a véleményük erről, de srácok véleményét is szívesen veszem.

Figyelt kérdés

Végső elkeseredésemben írok ide, mert már semmi ötletem sincs. Volt egy 6 éves kapcsolatom, aminek az esküvő előtt egy hónappal lett vége, miután a párom minden magyarázat nélkül szakított. Utána még 2 évig tepertem a lány után,a csillagokat is lehoztam volna neki, de mikor nyilvánvalóvá vált, h csak kihasznál, végleg megszakítottam vele minden kapcsolatot.

Ez áprilisban történt, de azóta sem tudtam kialakítani új párkapcsolatot, pedig égető szükségem lenne rá! Mert így olyan, mintha hiányozna belőlem egy darab, nem vagyok teljes. Mindig is lételemem volt, h legyen mellettem valaki, aki a Párom. Akire kivetíthetem a szeretetemet, akihez minden bajommal fordulhatok, és ő is minden bajával fordulhat hozzám, és ezt szívesen vesszük. Aki miatt érdemes reggel felkelni, akiért érdemes dolgozni, akihez a nap fénypontja este hazatérni. Akiért érdemes főzni(amióta egyedül vagyok nem sokszor főztem...:( pedig anno egész jól ment...:)), akivel jó elmenni kirándulni, aki az értelmet adja a közös programoknak, és aki nélkül minden egy picit szürke, és üres. Volt már részem ilyesmiben, és a továbbiakban is ezt akarom, mert ezt tartom az életben a legfontosabbnak. A Páromat, akivel egymás részei vagyunk. Akivel megteremtünk egy otthont, megnyugvást.

Nos, azt már tudom, h ezt akarom(mindig is ezt akartam), csak azt nem, h hogyan érhetném el... :( Mert, a szűkebb környezetemben nincs szóba jöhető lány, mert vagy foglaltak, vagy nem vagyunk egymás esetei, mindegy, ez nem működik. Ahogy az sem, h szórakozó helyen ismerkedjek, mert sosem voltam az a nagy csajozós, de az után h az exem így átvert, nem csak h átvert, de az egész világomat lábbal tiporta minden előzmény nélkül, valahogy az bizalmatlanná, gátlásossá, és zárkózottá tett, ami kb 0-ra redukálja, annak az esélyét, h egy szórakózó helyen ismerkedjem meg a párommal. Már a megszólításig is igen bajos eljutni. Április óta 3 lánynál jutottam el odáig, h elkezdtünk egyáltalán beszélgetni, de második alaklomig egyik sem jutott, mert mindig volt valami akár tulajdonság, akár életfelfogás, vagy csak egy aggasztó reakció, ami eltántorított. Mondjuk ehhez hozzátartozik, h a legidősebb is 23éves volt. Sajnos arra jutottam, h lehet, h nem kéne foglalkoznom ezzel a korosztállyal, mert(tisztelet a kivételnek) nagy általánosságban komolytalanok,nem sok felelősség érzetük van, jórészt még keresik önmagukat, én erre nem merek alapozni, mert folyton attól rettegnék, h egy "szép" nap arra ébred, h kimaradtak dolgok az életéből, meg nem akarja még elkötelezni magát. Ezt egy korombeli lány is megtette már, aki jóval tapasztaltabb, mint a 20-23 éves korosztály. Így arra jutottam, h lehet jobban járnék a tőlem egy pár évvel idősebb korosztállyal max 35-ig. De igazából meg ez hülyeség, mert nagyon rugalmas, és szinte bármire nyitott vagyok, tehát éppen egy fiatalabbal is ugyanakkora esélyem van párkapcsolatot kialakítani... Igazából az a baj, h tele vagyok szorongással, gátlásokkal, ami eltorzítja picit az elvárásaimat. Ezt viszont egy ördögi körnek érzem, mert addig kevés esélyem van találni valakit, amíg ezek a gátlások megvannak. Viszont, ahhoz, h ezeket a gátlásokat, szorongásokat lebontsam, szükségem van egy lányra, aki segít nekem ebben. Csak nem tudom létezik e olyan lány, aki ezt felvállalná.


Bocsi, egy kicsit hosszúra sikerült, de úgy éreztem ez szükséges a dolgok megértéséhez. Nagyon bízom benne, h hátha itt lesz valaki, aki elolvassa, és tud valami érdemlegeset mondani, ami előre mozdítaná az ügyemet, vagy esetleg ismer valakit, aki hasonló cipőben jár, és érdekesek lehetünk egymásnak. Mindegy, csak valami legyen már, mert így minden egyes percet időpazarlásnak élek meg, és az élet túl szép és rövid ahhoz, h elvesztegessünk ennyi időt.


Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat!

Üdv: András 27


2014. dec. 27. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
ne légy ennyire kapcsolatfüggő
2014. dec. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt, hogy magadra támaszkodsz és nem akarsz mindig függni valakitől, mert akkor problémád mindig fent fog állni.

Ne akarj görcsösen párt találni, mert akkor szinte biztos, hogy nem fog sikerülni.

2014. dec. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Neked nem egy lányra van szükséged, hanem pszichológusra. A kapcsolatokat úgy kell felfogni, hogy vagy van olyan szerencséd, vagy nincs. Neked már volt, lehet, hogy lesz is, de alapvetően a világ egy kemény hely, ahol mindenek előtt egyedül kell megállnod a lábadon, mert helyetted senki nem fogja tolni a szekeredet. A párkapcsolat kiváltság, nem létszükség, és mint olyan, nem tart örökké. Amíg ezt nem fogadod el, addig csak szívni fogsz, és kihasználnak majd az emberek (nemcsak a nők, és nemcsak párkapcsolati tekintetben).
2014. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pszichológus?! Lehet, ezt én is fontolgatom, de egyenlőre még próbálkozok.Próbálok megérteni dolgokat.

Kapcsolat függő lennék?! Elképzelhető. De ezzel csak magamnak ártok, ha ártok valakinek. Nem értem a nőket, mennyien sírnak már, h boldogtalanok, magányosak stb stb, de amikor meg jön valaki ilyennel, h komoly kapcsolatot szeretne, ahol ráadásul nem a nővel szemben állít igényeket, elvárásokat, hanem csak vele akar törődni, elhalmozni a szeretete kisbb nagyobb jeleivel, akkor az nem pálya, mert megijednek tőle, meg nem merik felvállalni azt, h igen, néha azért kell foglalkozni vele. De amúgy meg minden dologgal kell foglalkozni. Pl: az én esetemben picit többet kell ápolni a lelkem mint másnak, de egy másik kapcsolatban meg pl arra megy el az az energia, h mondjuk a srác félrelépéseiből eredő konfliktusokat kezelje. Most akkor melyik a rosszabb? És mégis, nagyságrendekkel több megbízhatatlan,de menő pasinak van párja, mint mondjuk az olyan mentalításúaknak, mint én... És ezt valahogy szomorúnak tartom, és érthetetlennek, h akkor most mi van??! A másik meg,amit egyszerűen nem értek, az az, h miért nem érékeli szinte egyik nő sem, azt a törődést, azt a megbecsülést, azt a szeretetet,azt, h mindennél többet jelent a számomra amit csak pusztán az generált, h ott van mellettem, és kiegészíti a lényemet, az utolsó darabbal, amihez ő maga, mint Nő a kulcs. Bakker ha én nő lennék, és valaki ezt akarná tőlem, nagyon örülnék neki, h van ilyen, h velem történik(főleg mert ha nő lennék, én is sírnék, h magányos vagyok, meg nincs egy normális pasi:D ),és végtelenül büszke lennék rá, h valaki meglátott bennem valamit, ami miatt úgy gondolja, h én vagyok számára az ideális. Szerintem ez mind mind jó dolog, nem értem az ellenreakciókat. Csajok, nektek erről mi a véleményetek?

Nos még egy dolog: nagyon rosszul látod, ha azt gondolod, h azért van szükségem kapcsolatra, h legyen aki tolja a szekeret. Nem várom el senkitől ezt! Szeretem magam intézni a dolgaimat. Nem azért kell kapcsolat, h valakinek a segítségével, támogatásával felkapaszkodjak. Nekem már megvan mindenem, amire éppen szükségem van: van saját lakásom(hitelmentes!), van autóm, igaz középkategóriás, de nincsenek nagy igényeim(ezen sincs hitel), van egy aránylag jól fizető munkám. Közép szinten fenn tudom tartani magam, megtanultam a saját lábamon megállni. Még a kapcsolatom előtt volt 3 év amikor volt rá lehetőségem, h bizonyítsam, h nem vagyok egy elveszett gyerek. Azért kell a kapcsolat, mert a párom nélkül mindent feleslegesnek érzek. Lehet mondjuk ez abból ered, h nem igazán vagyok kibékülve magammal(alulértékelem magam)ez pedig odáig gyűrűzött, h sokszor (de nem állandó jelleggel!!) alárendelem magam a kapcsolatomnak, ezáltal a páromnak. Ami szerintem megint csak hozzáálás kérdése, mert jó nem szokványos felállás, mivel nem sok férfi képes akár a legminimálisabb formában is alárendelni magát egy kapcsolatnak, vagy Élete nőjének, viszont azt is tudom, h olyan nők is vannak, akiknek ez bejön, tudnak a helyzettel mit kezdeni, és az előnyökre tudják kovácsolni. De sajna ez ritka, mert kevés nő látja azt be, h ez mekkora lehetőség lehet, ha jól használja ki a helyzetet. Elsősorba a saját problémáit oldja meg, mellékesen meg rajtam segít. Sztem, az lehet ez mögött, h kevés nő tud hosszú távon gondolkozni. Erre alapozva, h sokkal több olyan pasinak van kapcsolata, aki 12 egy tucat, jó, lehet jól néz ki, meg menő cuccokban jár, meg jaaaaj, milyen szépeket tudnak mondani, amíg arról van szó, aztán ugyanezeket elsüti majd pár hónap/év múlva másnak is, mert addigra már más fogja érdekelni... Ezzel szemben mondjuk én(és sztem vannak jó páran még hozzám hasonlók)nem igazán kerülök képbe, mert nem jasszoskodok a haverok előtt, nem követem a legújabb divatokat, nem érdekelnek a márkák (csak engem,tehát ha a párom márkabolond, akkor ez nem probléma, mert szívesen megadom neki, amire vágyik)vagyis nem vagyok az az átlagos fiatal. Elhiszem én, h sokaknak ez fúrcsa, nem fér bele, mert nem értik,h másképpen is lehet élni, mint ahogy azt a média, és a nyugati minták elvárnának. Viszont azt meg nem hiszem el, h senki, egyetlenegy nő sincs, akinek ez ne inponálna, vagy nem lát benne fantáziát. A környezetemben 2 ilyen lányt ismerek, de ők tabuk...:( (az egyik foglalt, a másik az unokatesóm...:))

Jah, és még egy dolog, és akkor ezzel be is fejezem:Meg vagyok róla győződve, h valahol a világban jópár olyan nő él, mint én. Aki hasonlóképpen csalódott, aki hasonó dolgokat vár az élettől. Csak sajnos a helyzetünkből adódóan(pl a bizalmatlanság,zárkózottság miatt) kicsi az esély, h egymásra találjunk..:( De egyenlőre még próbálkozom, aztán ha sokáig nem jutok előbbre, akkor majd jöhet a pszichológus!Addig is várnám a válaszokat, mert ha már semmi más nem is lesz, de annyit megért a kérdés, h kiírkálom magamból ezeket a negatív gondolatokat. Üdv: András

2014. dec. 27. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Fárasztó ez a nyáladzás, elfilozofálgathatsz itt 20 oldalon keresztül, a tények akkor is tények maradnak. El se olvastam a kommentedet. Egyedül légy egész, és ne nyald a nők seggét, jobban jársz, hidd el.
2014. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én megértem azokat a nőket, akik nem akarnak veled párkapcsolatot kezdeni.

Olyan vagy, mint valami rossz gyerek, aki az anyja nélkül éhenhalna.

2014. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:azért ezt egy kicsit kifejthetnéd bővebben, mert lehet, h valahol igazad van, csak én nem így látom. 1, mert az anyámmal való kapcsolatom 15 éves korom óta karácsonyra, húsvétra, illetve valamelyikük név-,szülinapjára korlátozódik.2, 17 éves korom óta, mikor is apám eladta a fejem fölül a kecót a saját lábamon állok. Szóval nem érzem azt, h ez lenne a valós probléma, amit felvázoltál. Attól még lehet, h neked van igazad, csak akkor fejtsd ki, jobban, mert így nem fogok 1-ről a 2-re jutni.. 3,De ha még így is lenne, nem hinném, h ez bármiféle negatív hatást váltala ki valamelyik nőből is, ugyanis ilyen dolgok fel sem merültek beszélgetés közben.


Amúgy ha már itt tartunk, én azt érzem a legnagyobb problémának,h van 8 évnyi elmaradásom a társas kapcsolatok kialakítására vonatkozólag. Azzal tisztában vok, h ez az én hibám is részben, mert nagyon belekényelmesedtem a kapcsolatomba, de ezen túl már nem tok vele mit kezdeni, persze, ha tehetném másképp tettem volna, de ez már így alakult. És pontosan ezért kérek segítséget, (és nem csak itt, hanem még jónéhány más fórumon is), mert ez már meghaladja a képességeimet.És nincs bajom a negatív kritikával, mert úgy gondolom, h az is előrevihet, ha olyan, csak tényleg ki kéne fejteni...:-)


Köszi előre is: András

2014. dec. 30. 06:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem arra gondolt, hogy konkrétan az anyukád nélkül éhen halnál. Hanem, hogy mindenképp szükséged van egy társra, nélküle érzelmileg "éhen halsz".


Lehet, hogy ez a viselkedés épp az anyukáddal való rossz kapcsolat miatt jött létre.

2014. dec. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm utolsó, pont arra gondoltam.
2014. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!