Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan jöhetnék ki ebből a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jöhetnék ki ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

14 éves korom óta egy igen szigorú kollégiumban laktam, ahonnan semmi lehetőségem nem volt a szórakozásra, barátkozásra. Alig vártam az egyetemi életet, hogy végre kiszabaduljak és minden döntésemet én hozhassam meg szabályok nélkül, hogy éljem az életem, barátaim legyenek, bulizzak,koncertekre,fesztiválokra járjak,tanuljak(de mások által szabott keretek nélkül), és oda mehessek, ahová csak szeretnék. Az egyetemre fel is vettek, és be is költöztem az ottani kollégiumba,ahol már semmit nem szabtak meg nekem. És minden megvolt, amit szerettem volna, az igazi családias légkör, a sok barát, a bulik, a spontánság, és egyszerűen imádtam...volna. De a probléma ott kezdődik, hogy az egyetem előtti nyáron alakult ki első komoly párkapcsolatom, ami azóta is tart. A párom sajnos konzervatív, beszűkült látókörű és elképesztően féltékeny. Így megkeserítette állandó veszekedésekkel és féltékenységével egyetemi életemet már a kezdetek kezdetén. Nem tudtam élvezni a szabadságomat, amire annyira vártam, kijelentkeztem a kollégiumból is, és azóta vonattal járok be csak szigorúan a szemináriumi órákra, amik végeztével azonnal hazautazom. Egyébként azóta a párommal semmi probléma nincs, amióta állandóan, éjjel-nappal együtt vagyunk, nem veszekszünk. Minden vitánk akkor kezdődik, ha hosszabb ideig nem találkozunk. Azt mostmár el sem lehet képzelni,hogy nélküle utazzam el egy hosszabb útra, azt pedig végképp nem, hogy valahol ott isaludjak nélküle, mert iszonyú veszekedés kerekedne belőle. Szóval a párokapcsolatom jelenleg stabil, de az életem többi része romokban, az egyetemen bukdácsolok, hiszen nem foglalkozhatok vele annyit, mint kellene, szórakozni sosem mehetek, úgy érzem, be vagyok zárva a négy fal közé és ez megőrjít. Sokszor kínzó elemi erővel tör rám a szabadságvágyam, az, hogy bárcsak vissza mehetnék az időben és az egyetemi életet választottam volna a párom helyett. Ez kb egy hét alatt lecseng és évente 3x,4x jön elő. De az ő véleményén egyszerűen nem tudok változtatni, akárhányszor próbáltam. Sokan tanácsolták,hogy hagyjam el, mert ez nem állapot. De én csak őt tudom elképzelni leendő férjemnek és gyermekeim apjának és tényleg nagyon szeretem. A legjobb az lenne, ha kaptam volna még a sorstól 3-4 év szabadságot és csak azután ismerkedtem volna meg jelenlegi párommal. És ha most szakítanék vele, szünetet kérnék, vagy ilyesmi, soha többet nem akarna velem venni, mert úgy gondolná, hogyha ilyet teszek, nem szeretem. Van ebből a helyzetből kiút? Vagy tényleg döntenem kell a jövőbeli kapcsolatom és a szabad döntésekkel teli életem között? (amit egyébként elképzelhetetlennek tartok)


22/L


2010. febr. 6. 11:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ez teljesen normális amiket szeretnél, mindenki bulizni akar, szórakozni élni az életét, és lehetőleg normálisan elvégezni az egyetemet, hogyha a párod olyan önző hogy ezt nem képes megérteni akkor benne van a hiba, szerintem ülj le vele beszélgetni erről, hogy te komolyan vele szeretnél lenni, de ez igy nemjó neked és hogy vegye már észre, hogyha tényleg szeret szerintem megérti és engedi hogy szabadabb legyél, hogyha ő meg nem is olyan alkat, akkor meg a barátnőiddel elmenni egy hétvégére valahova vagy ilyenek, szerintem ezeket gondoljátok át, de ha meg azt mondja hogy nem, akkor tényleg jobban teszed hogy szakítasz vele, mert később bánni fogod hogy elvesztegetted a fiatalkori éveid :S szerintem igy lenne jó csak egy vélemény. szia

amúgy 16/F

2010. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
aranyos vagy, köszönöm a választ :) csak az a baj, hogy próbáltam már vele beszélni erről és neki az a tévképzete, valahányszor ezt felhozom, hogy azért akarok szabadságot, mert biztos van egy másik pasi, vagy nincs de pasizni akarok, meg akarom csalni...és hogy minden nő meg akarja csalni a párját, aki nélküle akar mondjuk bulizni menni vagy aki "szünetet" kér...
2010. febr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
oh...elnézést, természetesen a 2. válaszoló én voltam, csak amíg itt hagytam a gépet, anyukám bejelentkezett a saját felhasználónevével, én meg nem vettem észre :S
2010. febr. 6. 11:31
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
köszi:) de szerintem a párod ismerhetne már annyira hogy tudja hogy nem vagy olyan.. de valahogy csak megoldódik a dolog :/ én drukkolok
2010. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A leirtakbol nekem az jött le, hogy abszolút nem bízik meg benned. Bizalom nélkül viszont hosszútávon nem működik egy kapcsolat sem - saját tapasztalat és szerintem ezt mások is alatamaszthatjak! En sajnos csak egy kiutat latok ebből a helyzetből: kilepni belőle. Fájdalmas, ürességet hagy majd benned, szomorú leszel és bánatos de mint tudjuk az idő mindent meggyógyít. Egy olyan emberrel akarod leelni az eletedet aki allandoan irányítani fog és nem lehet soha egy különálló véleményed?! Most meg csak a szabadidődbe szol bele de ne hidd azt, hogy később megáll majd ennyinél. Beleszól majd a barátnőiddel ápolt kapcsolatodba, a szüleiddel való kapcsolatodba, öltözködésedbe és, ha gyermeketek lesz.....ezt inkább nem is folytatom. Döntened kell. ÉS NEKED KELL MEGHOZNI A DÖNTÉST!
2010. febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok - F 31
2010. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hú de nehéz!

Csak ötleteim vannak, mert nem ismerem a konkrét helyzetet.

Meg pár kérdésem. A párod ugye sosem járt egyetemre? Vagy igen és azért akar onnan távol tartani? Ha az előbbi, azaz nem járt, akkor kisebbségi érzése van azokkal a férfiakkal szemben akikkel ott találkozhatsz és talán veled szemben is. Ebben az esetben a lelke mélyén annak is örülne, ha otthagynád az egészet és összebútoroznátok miután elhelyezkednél valami férfimentes munkahelyen szigorúan ott ahol laktok. Ha járt, akkor pedig a saját ott szerzett élményei miatt tart attól, hogy ha Te ott élsz. Amúgy az elsőre tippelek.

Plusz azt írod, hogy elképesztően féltékeny. Azt ugye tudod, hogy a féltékenység az nem a másikban való nem bízás, hanem önbizalomhiány, hogy "én keveset érek és bárkire lecserélnek, ha nem vigyázok"?

Talán el kéne gondolkodnod, hogy örökre úgy akarsz-e élni és gondolkodni ahogy valaki más akarja a kis önbizalomhiánya miatt, vagy önálló felnőtt ember akarsz-e lenni.

Esetleg megpróbálhatod ráébreszteni, hogy mennyire megaláz téged, bár sajnos az ilyen ember általában olyan szemellenzős, mint egy versenyló.

Megkérdezhetnéd, hogy miért nem szeret. Amire a válasz az lesz, hogy ő igenis szeret. Akkor megkérdezhetnéd, hogy hogyan szerethet valakit, akiben nem bízik? (Mint tudjuk, valójában magában nem bízik, de ezt sose vallaná be...) Amire persze az lesz a válasz, hogy ő bízik. :) Akkor pedig megkérdezhetnéd, hogy szerinte a szeretet és bizalom abból áll, hogy korlátozza az önállóságodat? Na erre nem tudom mit válaszolna.

De utána szembesíthetnéd vele, hogy ha szeret és bízik benned, és azt is elhiszi, hogy Te szereted, akkor miért várja el tőled, hogy erőszakot tegyél magadon és kevésbé érezd jól magad, - kevésbé legyél boldog - mint lehetnél?

Amúgy az ismeretségi körömben 10-ből 9 ember nem az első komoly párkapcsolatával éli le az életét. Ez van.

De akiknél ez is történt, azoknál is a tolerancia és a másik életének, vágyainak elfogadása volt az alap, nem a másik visszafojtása egy csökkentett fordulatszámra...

Ha valóban szeret, akkor amúgy egy kis harc után elfogadná, ha visszamennél az egyetemre. Hiszen Te ugyanaz az ember maradnál, akit elvileg szeret. Ha pedig emiatt elhagyna, akkor nem is szeret. Amivel jobb minél hamarabb szembesülni.

Amúgy ezt elmondhatnád neki. Azaz annyit, hogy azt szeretnéd, ha ő lenne egyszer a férjed, plusz azt, hogy a jövőd miatt - és a jelenetek miatt is! - most viszont visszamégy az egyetemre és ha szeret ezt fogadja el.

Neked nincs önbizalomhiányod? Egy kicsi biztos van, különben el tudnád hinni, hogy valaki úgy is szerethet, ha úgy élsz, ahogy Neked jó és nem úgy, ahogy a másik elvárja.

Egy filmben hallottam egyszer egy jó mondást a jó párkapcsolatról, ahol nem a másik az élet középpontja, hanem csak az egyik legfontosabb része:

"Van saját életem, csak helyet csináltam neked benne."

Legyen saját életed és csinálj neki helyet benne! Ha szeret, akkor kérni fogja azt a helyet! Persze ehhez egy felnőtt életű és gondolkodású partner kell, akinek szintén van saját élete a párkapcsolaton túl is.

2010. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sokat nem tudok hozzátenni az előttem szólóhoz, mert ő mindent tökéletesen összefoglalt.

Annyit mondanék a tapasztalataim alapján, hogy ha most nem léped meg ezt a döntést, és végül tényleg ő lesz a férjed, akkor ez sokáig fog Téged belülről mardosni. Gyakran eszedbe fog jutni ez a "vágyaim feladása" téma és egy embert tudsz majd ezért hibáztatni, a jelenlegi párodat. Egy ilyen komoly dolog fel tudja őrölni a szerelmet is csak idő kell hozzá.

Sok olyan ember van (főleg férfiaknál jön elő), aki azt mondja az első kapcsolatból lett szerelem, házasság és gyerek után, hogy én még nem is éltem úgy igazán. Majd a gondolatokat lassan tettek is követik és kikacsingat a kapcsolatból, vagy rendszeresen jár bulizni a haverokkal, szinte több időt tölt velük, mint a családjával azért, hogy kompenzálja ezt az érzést. Nálad ezt úgy tudom elképzelni, hogy Te pedig a barátnőkkel való rendszeres programokba, esetleg a gyerkeid nevelésébe menekülnél ezen "hiányérzet" miatt.

Tudom, hogy sokat beszéltél a pároddal erről és leggyakrabban veszekedéssel végződnek ezek a beszélgetések. Te ezt el akarod kerülni, hiszen az ember nem szívesen veszekedik a szerelmével. Ne tedd! Dönts és tarts ki a döntésed mellett. Azt hiszem már döntöttél is, csak szeretnél ebben megerősítést kapni. A párod, ahogy a fentiek is írták, el fogja fogadni a döntésedet, ha igazán szeret. Ha pedig csak le akar láncolni, mert úgy gondolja, hogy ilyen az ideális asszony, akkor Neked az a jobb, ha elfelejted őt. Nem egyszerű ilyen komoly döntést meghozni, de büszke leszel magadra, ha egyszer meghozod, és bánni fogod életed nagy részében, ha hagytad, hogy más döntsön helyetted. 29/F.

2010. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Most kell élned...bánni fogod,hogy kihagytad a szórakozást és a pihenést... tudni kell kompromisszumokat kötni a pároddal,és ha ennyi rossz tulajdonságot felsoroltál pl h féltékeny,nem enged neked semmit stb..akkor bizony felülkerekednek ezek a dolgok a jó tulajdonságaival..szerintem sok a teher rajtad ezzel a kapcsolattal...add ki az útját,vagy pedig ne hagyd h beleszóljon az életedbe.Néha kellenek csajos bulik és csajos trécselős esték,mozizások,séták,bulizások...lehet h neki nincsenek barátai?csak te vagy neki?magadhoz akar láncolni...
2010. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat, elgondolkodtatóak és azt hiszem segítenek is, kicsit más megvilágításba helyezik a dolgokat... a párom mellesleg nem járt egyetemre, sőt elítéli azt(valószínüleg azért, mert ő olyan családban nevelkedett, ahol ezt elérhetetlennek tartották és meg sem próbálták úgy nevelni a gyerekeket, hogy egyszer egyetemre menjenek)...pedig nagyon okos lenne, ha akarna tanulni és ha kicsit nyitottabbá válna a világra, sokmindent elérhetne, akár a diplomát is... de ő zsigerből valami mumusnak gondolja az egyetemet és az összes diplomást, mert kisebbségi érzést kelt benne... voltak haverjai, néha el is ment velük sörözni, de ő saját magát zárta be úgy, mint engem... hiába küldeném szórakozni vagy ilyesmi, ő nem akar, neki nem kell semmi, csak annyi, h otthon üljünk a tv előtt, vagy csak olyan szórakozásban hajlandó részt venni, ahová csak ketten megyünk és nem barátkozunk senkivel... pedig régebben ő is társasági ember volt...nem értem, miért nem igényli ő is a normális baráti társaságot (volt neki két nagyon idióta haverja, de megegyeztünk abban, h mindkettőnknek a terhére vannak és többet ártanak, mint használnak, viszont kereshetne értelmes barátokat)... olyan érzésem van, mintha félne valamitől, mintha úgy érezné, h neki nem jár ki az, mint másnak, vagy mintha kudarctól tartana minden téren (pl külföldre sem hajlandó velem kijönni, pedig már többször is felhoztam,hogy könnyebb lenne kezdőtőkével nekiindulni az életnek)

és rengeteg probléma adódik a társadalmi különbségek miatt is... az én családomban érték az, ha valaki tanult ember, majdnem mindenkinek diplomája van, stb., náluk pedig épp az ellentettje,és szegényebbek is(mi se vagyunk gazdagok) és ő azt hiszi, hogy én lenézem őt a családommal együtt, pedig ez nem igaz...

2010. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!