Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell ahhoz tapasztalatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell ahhoz tapasztalatokat gyűjteni, hogy valaki találjon magának egy megfelelő társat?

Figyelt kérdés
Vannak akiknek kimaradt a diákszerelem, de ettől miért kéne bepótolnia az úgymond elmaradásokat, mikor egy huszon éves ember általában nem olyan gyerekes, mint egy tizenéves. Bármilyen hihetetlen, de vannak monogám emberek akik nem akarnak bulizgatni, mert más az élet stílusok. Most attól, hogy volt párkapcsolata vagy nem még ugyan ott van, mint a többi korabeli szingli.
2015. febr. 6. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell, nyugi. Van aki 4-5 kapcsolattal a háta mögött is síkhülye a kapcsolatokhoz, van aki meg már az elsőt is rendesen tudja kezelni.
2015. febr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, ez tök változó, igazából ember függő. vannak, akik összejönnek 16 évesen,, aztán 40 évig együtt vannak, vannak, akik meg már 10 kapcsolaton is túl vannak, 16 évesen.
2015. febr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Én is ezt vettem észre, de akkor sok hülye minek erőlteti ezt, mikor megbizonyosodott, hogy a tapasztalatok új partnernél nem számítanak, többször egy pár félre sikerült kapcsolat tönkre is teheti az embert lelkileg.
2015. febr. 6. 23:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Az előző válaszokból kiindulva... ...tökmindegy mit csinálsz, nincs jelentősége... :-)
2015. febr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem feltétlenül kell mindent bepótolni, de az ember próbálkozással tanul. Kapcsolatokat is. Egy párkapcsolatban rengeteg olyan helyzet adódik, amit kezelni kell (egymáshoz alkalmazkodás, konfliktusok kezelése, stb.). A személyiség a különböző kapcsolatokban alakul, csiszolódik, formálódik, ezért, akinek nem volt párkapcsolata, az nem rendelkezik - nem is rendelkezhet - az ehhez szükséges kompetenciákkal. Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha valaki úgy menne gimnáziumba, hogy nem végezte el az általános iskolát. El lehet végezni úgy is, menet közben pótolva az alapokat, de ha az osztály a maga ütemében halad, akkor az alapokkal nem rendelkező diák rosszul fogja érezni magát, nem ért egy csomó mindent, így megtanulni sem tudja rendesen az anyagot. Ha meg az osztály igazodik az ő szintjéhez, akkor a többiek nem tudnak a maguk ütemében haladni.
2015. febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Konfliktuskezelést meg a többit az ember jó esetben kb. születése óta tanulja a családja körében és a suliban, vagy te talán a dzsungelben nőttél fel tök magányosan a párducok és majmok között és tizen-huszonévesen találkoztál először olyan helyzettel ahol másokhoz kellett volna alkalmazkodnod?

Ezek a dolgok már előtte is benne vannak az emberben, a konfliktuskezelést, alkalmazkodást stb. egyáltalán nem párkapcsolatban tanulja meg az ember.

2015. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Osztom a véleményed. Senki sem élt barlangban és nyilván valóan van benne annyi tudás hogy ne szurja el. Iskolával összehasonlítani a párkapcsolatot butasság két teljesen különböző dolog.
2015. febr. 7. 12:10
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

6-7: Nyilván a másfajta kapcsolatokban IS tanulunk. De a párkapcsolat olyan szintű intimitás, ahol egészen másképp jönnek elő ezek a dolgok.

Például: a családi, baráti kapcsolatokra jellemző, hogy ott nem kell folyamatosan tenni a másik érdeklődéséért, ezek a kapcsolatok alapból VANNAK. És én azt tapasztalom, hogy akiknek nem volt még kapcsolatuk, azok a párkapcsolatról is ezt feltételezik. Hogy majd csak úgy lesz, és örökké tart: magától. De ez a párkapcsolatokra nagyon nem igaz. (Persze vannak, akik sok-sok párkapcsolat után sem tanulják meg a lényeget.)


A kérdezőnek: én azért írtam ezt az iskolás hasonlatot, mert nekem volt párkapcsolatom olyannal, akinek előttem nem volt releváns tapasztalata ezen a téren, és rettenetesen éreztem magam benne, hogy nem haladhatok a saját ütememben, mert ő még csak az alapokat tanulja. Nem is működött hosszú távon.

2015. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Én az első kapcsolatomban is tudtam, hogy tenni kell a dolgokért, ehhez elég némi józan paraszti ész is, hogy az ember felfogja, nem kell hozzá diplomázni párkapcsolatokból. Egyáltalán nem éreztem, hogy bármit is tanulgatnék éppen, ment minden magától, végül is vége sem ilyesmi gondok miatt lett egyáltalán. Most a második kapcsolatomban pedig szintén tök természetesen megy minden az elejétől kezdve.

És szerintem a családi kapcsolatok sem csak úgy vannak - vagyis persze azok nem szűnnek meg, de ha JÓ viszonyban akarsz lenni a többiekkel, azért ugyanúgy tenni kell, foglalkozni kell velük, oda kell erre-arra figyelni, stb.

2015. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor mivel magyarázod azt, hogy sokuknak sikerül elsőre, hiába voltak "lemaradva"? Nem lehet, hogy az illetővel volt a probléma és nem a tapasztalatlanságával? Szerintem inkább azzal volt a gond, hogy nagyon nem illetettek össze és azért nem működött, van ilyen. Gondolj abba bele, hogy nem mindenkinek alakul olyan szépen az élete, lehetnek az életében olyan problémák, ami miatt képtelen ismerkedni vagy nem megfelelő emberekkel ismerkedett meg lehet, hogy tényleg nem éri be akárkivel, ami a mai világban elég dicséretes, de csak abból kiindulni, hogy biztos defektes szerintem szánalmas.
2015. febr. 7. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!