Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Borderline személyiségzavaros...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borderline személyiségzavaros embert távol kell-e tartani a tartós kapcsolattól tekintve hogy úgysem tudsoha feloldódni és korlátozható-e a munkavégzése?

Figyelt kérdés

2015. febr. 25. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de én biztos, hogy nem vállalnék be egy borderline-os embert párnak.
2015. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem.


Az ok, amiért sok mentális problémával küszködő személy nem talál megoldást, az épp az ilyen gondolkozás, mint amelyet ez a kérdés is felvet.


A társadalomnak azt kell megtanulnia, hogy a problémákat nem elásni kell a föld alá, hanem megoldani őket. Az utóbbi viszont nehezebb, mint az előbbi, ezért sokan az előbbit válasszák, de ez mindenkinek a személyes emberi értékét bizonyítja.


A Borderline személyiségzavaros ember nem az egyetlen, aki nehezen oldódik, hozzá hasonlóan még sokan vannak, akik ilyen téren nehézségekbe ütköznek, de ez kétirányú dolog : a Borderline-os személy is tudja, hogy számára a társadalom nem nyújt feltétlen bizalmat, toleranciát és segítséget, ezért semmivel sem könnyebbíti meg az ő helyzetét. Az a legfontosabb, hogy ilyenkor az illető találjon olyan személyeket, akik emberségből is letudnak vizsgázni, és képesek felsegíteni őt, mert végtére is minden emberben ott van a potenciál. Téved az, aki azt gondolja, hogy ítélkezhet a másik felett és az sem tud még sokat az életről az, aki holtbiztos abban, hogy ő nem kerülhet egyszer ugyanabba a helyzetbe.


A munkavégzés korlátozása egy nevetséges ötlet, mert a mentális problémák nem egyenlőek a szellemi retardáltsággal. Sőt, gyakori az, hogy épp adott mentális rendellenességgel rendelkező személyekből lesznek azok, akik az átlag felé emelkednek.

Nem idegen az a jelenség, hogy a zsenikben sokszor van egy olyan oldal is, amely valamilyen mentális szabálytalanságnak felel meg.

2015. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
kerülni kell messziről
2015. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Ez hülyeség! Én nyitott lennék egy ilyen emberrel kapcsolatban. Türelem és megértés kérdése!
2015. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Borderline vagyok papíros :) 2 pszichiétert fogyasztottam el akik csak gyógyszert tömtek volna belém, ami lényegében olyan mit a fájdalom csillapító. Leszúrnak ráveszed a gyógyszert, de attól még elvérzel. Most végre megtaláltam Dr. Unoka Zsoltot és kezdem el a pszichoterápiát. A személyiségzavart pont a helytelen emberi kapcsolat vagyis jelen esetben szülők, miatt alakul ki, így a kirekesztés csak súlyosabbá teszi az egészet. Ahogy fentebb is írták, sokszor pont ez játszik közre egy olyan intellektus kialakításához ami olyan jelleggel is bírhat, hogy akár társadalmi szinten produkál fejlődést és ad egy pluszt.
2015. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!