Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értelmeznétek ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értelmeznétek ezt a verset?

Figyelt kérdés

"Összedölt a világom,

s elveszett benne akaratom,

te voltál a világom közepe,

te voltál a menstváram pillére.


Mindenem odaveszett az ürességgel,

melyet magad után hagytál,

te voltál a mindenem

te voltál, aki hitet adtál.


Szívem könnye most érted hull,

s végigcsordul lelkem repedt falán.

végül minden könnyem a porba hull,

s tudom, hogy nálad emlék lesz minden az idők folyamán."


2015. máj. 12. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A vers írójának hiányzik a személy akinek írta.
2015. máj. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem szerelmes lett egy lányba, és az elment.... vagy lemondott a lányról mert esélytelennek látta, és most szomorú :)
2015. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a lány, én hagytam el a fiút, mert úgy gondoltam, hogy nem vagyok neki elég jó. De őrülten szerelmes vagyok belé, még 6 év után is és nem tudom neki sem elmondani, sem megértetni.
2015. máj. 12. 21:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként töéletsen ráéreztetek a lényegre!
2015. máj. 12. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 ilyen hangulatban és szókincs használattal a laikus is rájön az olyan részeknél "Mindenem odaveszett az ürességgel,

melyet magad után hagytál" hogy mit akar, szeretne elmondani

2015. máj. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kemény vers.:D

Hiányzol neki, nem boldog nélküled.

2015. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez attól még nem lesz műalkotás. 1001 ilyen vers van, csak a magyar irodalomban. Ráadásul a rendhagyó szerkezettel és rímképlettel sem alkottál semmi újat. Maximum azzal, hogy idézőjelbe tetted, aminek az ég világon semmi értelme. Címe nincs, nincs miből kiindulni az elemzésnél.

Attól még nem lesz műalkotás, hogy szépen megfogalmazott mondatokat egymás után hajigálsz, rímekbe szedve. Kell valami olyan, ami a sorok mögött bújik meg. Metaforák, költő képek. És ezt mind úgy kell megvalósítani, hogy azzal valami újat mutass a befogadó közönségnek.

Lásd:

Apollinaire: Megsebzett galamb és szökőkút

Teljességében elvetette a hagyományos formát, és úgymond kevert két művészeti ágat. Az ő korában ezzel újat mutatott az olvasóinak.

A mai költőknek is haszonló újításokkal kell megfogalmazni, valamilyen értéket/ellenértéket, életérzést.

Legalábbis szerintem.

2015. máj. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szántam műalkotásnak és címet sem véletlen nem adtam neki. Korábban több, mint 200 verset írtam, némelyik tényleg jó is volt és nemelyiknekt is adtam, de ennek nem akartam. Ez a vers igazából egy konkrét személynek szól.
2015. máj. 13. 07:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt a verset egyféleképpen lehet értelmezni, mivel lényegében az ember arcába vágja a "mondanivalóját". Olyan mint a paprikás krumpli receptje, minden háziasszonynak értenie kell.
2015. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!