Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most barátként is cserben hagyom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most barátként is cserben hagyom?

Figyelt kérdés

Szakítottunk a pasimmal múlt héten. Közös megegyezés volt. 1,5 évig jártunk, előtte barátok voltunk. Neki nincsenek is más barátai, apukája elhagyta a családját kiskorában, anyukájával nagyon rossz a viszonya. Mikor szakítottunk, megértett mindent, de már aznap este sírva hívott fel és azóta is sokszor keres, hogy nem érti, szüksége van rám, nagyon szeret. Én szeretem őt és tudom, hogy mennyire fontos vagyok neki, velem mindenről tudott beszélni, míg senki mással. Viszont nem szeretem őt úgy.

Ma felhívott, hogy csak egy kávéra találkozzunk ma, hogy beszéljünk. Úgy érzem, hogy még nem fogadta el és dolgozta fel a dolgot, mert megint megkérdezte, hogy miért is szakítottunk. De azt mondta, hogy más dolgokról is beszélhetnénk, hogy a szakítás ellenére a legjobb barátja vagyok. Én nem akarom, hogy barátként is elveszítsen, de nem hiszem, hogy ő készen áll a barátkozásra, mert az elmúlt napok alapján még bőven nincs túl ezen és nagyon szerelmes. Bűntudatom van viszont, hogy ha tényleg barátként akart találkozni, akkor cserben hagytam őt.

Találkoznom kellett volna vele?

L/19


2015. máj. 13. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. Ő szerelmes beléd. Hanyagold...
2015. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hagyjatok időt egymásnak! Ha előtte is barátok voltatok, működhet újra, de a szakítást igenis fel kell dolgoznia.

Hasonló szituban voltam exemmel, bár ott én voltam a "kidobott fél" - hónapoknak kellett eltelnie, mire magamban eljutottam odáig, hogy csak saját magammal tolok ki a folyamatos talikkal, mert szórogatom a sót a sebekre. Fél évre eltűntem teljesen, míg "kihevertem" - azóta kölcsönösen keressük egymást, barátok vagyunk, és tudom, hogy számíthatok rá, ha úgy adódik. :)

Nekem pl. szükségem volt ehhez a talikra szakítás után, valószínűleg, ha teljesen elkerül, sokkal tovább reménykedtem volna, hogy "ha majd újra talizunk, ő is rájön, hogy hiányzom...!"


Ne legyen azért bűntudatod, hogy nem találkoztál vele, de ha úgy érzed, hogy _neked_ nem fáj, találkozz vele később bátran. Jelezd felé nyugodtan, hogy barátként továbbra is megmaradsz, ha szeretné, de hagyd, hogy az ő döntése legyen, ő is akarja-e! Készülj fel, hogy eleinte vissza-vissza fog térni a dolog, hogy miért nem vagytok már, és állj ki szilárdan a döntésed mellett!

Sok-sok kitartás kell hozzá, de tapasztalatom alapján sokkal erősebb barátságot nyerhettek így. :)

2015. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!