Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerelem és kilók. Ha a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem és kilók. Ha a párod azt mondja, hogy szeret és tetszel neki mégis arra kér, hogy fogyj le "pár" kilót mert az zavarni szokta, és ha csak 3 kilót felszedsz már rád szól, hogy miért "nem ügyelsz a súlyodra"?! Akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés

szóval.. a párommal kisebb-nagyobb megszakításokkal 3 éve vagyunk együtt. én eléggé hízásra hajlamos vagyok (tehát már így ismert meg ahogy most vagyok, sőt azóta még pár kilót le is adtam pluszban), mielőtt vele megismerkedtem 30 kilót fogytam és így most nekem jó. Sok rossz élményem van a kilókkal kapcsolatban, ezért önbizalmam sincs nagyon és ezt elmondtam neki az elején, hogy erre legyen tekintettel, ahogy lehet. Állítása szerint tetszem neki, de ha kicsit felszedek az zavarja és szerinte ezután az a megoldás, hogy nekem le kell fogynom ÉRTE, mert egy párkapcsolatban ez így természetes, hogy mindent megteszünk a másikért és ha ez nem így van nem tisztelem őt és nem akarok neki tetszeni(megjegyezném, hogy ő nagyon, túlságosan vékony a magasságához képest, kb 49 kiló és miután előadta az én súlyproblémáimat, mondtam neki, hogy rajta meg elférne pár kiló, de az volt a válasz, hogy ő nem tud hízni, meg sem próbálja, így kell őt elfogadni--tehát a tegyünk meg mindent a másikért elve már itt borult a szememben).

Állítása szerint ez ugyanolyan kérdés, mint amikor növeszti a szakállát és engem az zavar(ami nálam technikai kérdés nem esztétikai, mert érzékeny a bőröm és ha szakálla van akkor kidörzsöli az arcom, piros lesz stb). Szerintem viszont ez a két példa nagyon nincs egálban.

Egszerűen nem tudom elhinni, hogy tényleg tetszem neki és hogy ha ennyire szeret, akkor 4-5 kiló zavarni tudja, folyamatosan azon jár az eszem, hogy-hogy lehet egy életet majd úgy leélni, hogy attól kelljen rettegnem, mikor nem tetszem neki, mi lesz ha majd szülök stb.

Lányok-fiúk én veszem csak ezt a szívemre ennyire, ez csak férfitulajdonság és semmit sem jelent vagy tényleg ez nem normális ha valaki szeret valakit?


2010. márc. 5. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális! én és a férjem vagyunk erre a tökéletes példa! volt a tiétekhez hasonló példa az ismrettségi körünkben, csak ott nagy vita volt emiatt, hogy a lány, ugyanúgy, mint te pár kilót felszedett és a barátja rögtön azt akarta, hogy adja le, mert igy hogy néz ki, nem kivánatos, nem lehet vele mutatkozni stb... Hát, ez nem szerelem vagy szeretet! a lány megkérdezte a férjem, hogy ez nálatok is igy van? mármint, ha én hizok egy kicsit, akkor ő is szóvá teszi ezt! a válasz: nem! és tényleg igy is van! szeret engem és mondta, ha 100 kg-os lennék, akkor is engem szeretne, mert azt szereti, ami belül vagyok! természetesen, azért nálunk is fontos a külső, ezért adunk is magunkra, és azért nem hiszem, hogy tényleg annyira kivánna kb. + 30-35 kg-val is! de ettől függetlenül nem hagyna el! viszont nekem is ingadozni szokott a súlyom +- 6-7 kg, de nem teszi szóvá, hogy fogyjak le, sőt most azt szeretni, ha egy pár kilót felszednék! de ez sem erőltetés! mert igyis-úgyis szeret! pár kiló ide vagy oda még belefér! nem kellene, hogy a kapcsolatotok erről szóljon! másrészről tényleg nem igazságos, amit csinál! akkor ezek szerint Ő nem tisztel téged? nyugodtan megkérdezheted tőle, azért mert nem teszi meg azt, amire te kéred, mert neked úgy nem jó! hol van akkor a kompromisszum? na nehogy már! még most állitsd le, de gyorsan! változtasson ő is magán! és egyébként te igy jól érzed magad? mert, ha igen, akkor ilyen körülmények között nincs szükséged ledobni pár kilót! és tényleg, aki már eleve hajlamos a hizásra, az szülésnél csak rosszabb lesz! akkor majd egyáltalán nem is fog majd hozzád nyúlni? vagy esetleg majd el is hagyna? sztem ez egyáltalán nem kis probléma! mert az ilyen jó példák arra, hogy majd nagyobb baj esetén, hogy is fog a párod cselekedni! ne engedd neki!
2010. márc. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

párom elmult másfél évben 20-25 kilót szedett fel...lett jóóónagy pocakja...de most kezdjem el b@szogatni emaitt?

eszem ágában sincs...

van neki elég problémája,amig az egészsége rendben,addig annyit szed fel amennyit akar,nem azért szeretem,mert 80 vagy 100 kiló...

legalább nekem is több kedvem van enni,ha ő is eszik,mert nekem meg hiznom kellene (170/50)

lehet elküldeném melegebb éghajlatra ilyeneket mondana nekem mint neked a párod...

22/L

2010. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

amikor összejöttünk a párommal 3 évvel ezelőtt 54 kiló voltam.azóta folyamatosan hízok híztam vagy 30 kilót de a párom egyszer mondta h fogyjak le és jogosan.emlékszem arra az időszakra amikor azt mondta nekem h ne hízzak mert pont jó vagyok .ehhez képest híztam.most lassan egy hónapja a párommal futunk segít nekem.ő amolyan sovány alkat így én is tudok neki segíteni.

elmondod neki h álljon le a kölcsönösséggel mert neked nem esik jól hogy csak te így meg úgy ő meg pont jó meg sem próbál.vagy elfogad amilyennek vagy elmehet.

persze ez az én véleményem.

20/L

2010. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Egyet lehet érteni a hozzászólókkal, meg valószínű a párod se szeret annyira. De azt is el lehet fogadni sokaknak nem jön be a kövér test, és ha meghízol kiábrándító lehet, függetlenül a szeretettől.


Ha már nagy nehezen leadtál 30 kilót, akkor figyelj a súlyodra még ha nehéz is. Én is hízásra hajlamos vagyok tudom miről beszélek. Ha felszedsz 3-4 kilót akkor jön utánna a többi és megint ott leszel 30at kell leadni.


24f

2010. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

sztem ez elég egyértelmű, egyszerűen nem tetszel neki kövérebben. de sztem emiatt nemkell a fejét a falhoz verni, hiszen joga van hozzá, joga van eldöntenie h milyen nők tetszenek neki. és hiába szeret, mert szerintem szeret, ha egyszer dagibban nem tetszel neki, és nem kíván, és ez a kapcsolatotok rovására mehet, sztem ezért fél annyira h nehogy felszedj egy pár kilót.


énis szeretem a páromat, de őszintén bevallom, nekem sem tetszene ha meghízna. ugyanúgy szeretném továbbra is, hiszen ez nemváltoztat a belső érzéseken, egyszerűen csak mint látvány nem tetszene annyira és kevésbé is kívánnám. és ehhez jogom van, h eldöntsem h mi tetszik nekem és mi nem. nemkell h kényszerből ugyanúgy vonzzon a párom dagadtan, mint átlagosan. sztem a te barátodnál is ez van.

2010. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

most látom a 09.07-es is nagyjából azt mondta amit én.

én lány voltam.

2010. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia! én is hajlamos vagyok hízásra, mint Te. kamaszkorom óta folyamatosan sokat mozgok, és figyelek arra, mit eszek. még amikor terhes voltam, meg szoptattam, akkor sem hagytam el magam! megkérdeztem az orvost, mennyi plusz kalória kell az állapotom miatt, és azt adtam hozzá az egyébként diétás étrendemhez. nem a férjem miatt. vagyis mégis miatta is, mert el akartam kerülni, hogy egyszer Ő jegyezze meg. egyébként ha Te is hízásra hajlamos vagy, akkor direkt jó, ha van 1 kontroll...az első 4-5 kiló után ugyanis (Te is tudod...) pikk-pakk felugrik a többi! ezt még könnyen leadhatod, de 15-20-at nehezebb lesz...átélted már egyszer, gondolom nem akarod újra, nem beszélve arról, hogy 10 kiló körüli vagy fölötti súlyfeleslegnek már komoly egészségügyi kockázatai is vannak, megviseli a szívedet a tüdődet, az ízületeidet, mindent. lehet, nem most érzed a hatását, hanem 10-15 év múlva, de a struccpolitikával nem leszel kisegítve a kardiológián...szóval az is lehet, hogy jót akar, és így akar motiválni. hallgass rá, és figyelj oda magadra! saját érdekedben.
2010. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Adj magadra, de sürgősen hagyd magad mögött ezt a kapcsolatot!
2010. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A 9.07-es válaszolónak és az utána következőnek mondom, hogy én azóta mióta összejöttünk nem híztam el, maximum 5 kiló ingadozásról beszélek. Ő már így ismert meg engem, tehát ha valakinek csak a vékony lányok jönnek be, akkor nem kell összejönni olyannal, aki nem ilyen típusú. Ez szíve joga természetesen, eldöntheti, ebben teljesen igazatok van.

Heti 3X járok aerobicozni, otton is tornázom és odafigyelk, hogy mit eszek. A 30 kilót nem fogyókúrával adtam le, a válásom után kezdődött ez az "apadás" nem tudom hogyan, de szerencsére nem jött vissza azóta sem és azt már én se szeretném. A súlyom orvosilag is a normális kategóriába esik.

Egyszerűen nem érzem reálisnak az elvárásait. Javasoltam neki kompromisszumként, hogy csináljuk együtt, én fogyózok, ő pedig próbáljon meg egy kicsit hízni, de azt a választ kaptam, hogy ő nem tud, hagyjam békén.

Egyszerűen csak nem lehet egy életet úgy leélni, hogy valaki miatt folyamatosan megtartóztatod önmagadat és nem lehetsz az, aki, mert a másiknak nagyobbak az elvárásai.

Nehéz ügy....

2010. márc. 5. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!