Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjem első házasságából...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem első házasságából született fia hozzánk szeretne költözni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Jelenleg 200 km-rel távolabb él tőlünk és itt a városunkban megy szakközépiskolába.Tisztában van vele,hogy 14 évesen már választhat kinél szeretne lakni.Hozzáteszem van egy közös gyermekük, 4 hónapos és a párom reggeltől estig dolgozik, előfordul,hogy nem is itthon alszik.Ha jön hozzánk a fiú, leginkább velem van itthon akkor is.Őszintén nem igazán szeretnék egy kamaszt nevelni a kicsi mellett.Ő amúgy egy nagyvárosban él,simán ott is járhatna iskolába.Az anyukája szigorú,van már férje is.
2015. júl. 24. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Én is ebben a szituban vagyok. Csak nálunk 3 közös gyerek plusz a 15 éves kamasz lány. Meg kell beszélni. Ha te nem szeretnéd akkor figyelembe kell vennie a ferjednek ezt. Nehéz ügy.
2015. júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Hat igy jartal, aranyoskam. Minden joga meg van ahhoz, hogy az apjahoz menjen, ugyanis nem csak anyuci vallalta ot. Nyilvan sz*r helyzet, de ezzel szamolnod kellett...
2015. júl. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mi a kérdés? Nem szeretnéd, hogy oda költözzön hozzátok a kis srác? Ezt valószínűleg a férjeddel kellene megbeszélned...


Az én véleményem az, hogy nyilván tudtad, hogy van már egy gyereke a párodnak az előző házasságából. Ezzel együtt kellett őt elfogadnod, amikor úgy döntöttél, hogy hozzámész feleségül. Egyértelmű, hogy senki sem kényszeríthet téged arra, hogy más gyerekét neveld, vagy együtt kelljen élned egy olyan gyerekkel, akivel nehezedre esik foglalkozni, de ettől ő még a férjed fia. Valószínűleg te is ki lennél akadva, ha a pici 4 hónapos babáddal ilyen elutasító lenne a párod (igen, olvastam, hogy közös gyerek, de próbálj meg belegondolni fordított esetben).

Téged senki sem kötelezhet, hogy elviseld a kisfiút, viszont a férjednek meg vannak kötelességei, mint szülő. Nem csaphatja rá az ajtót a saját fia orrára, hogy 14 éves létére menjen inkább albérletbe, csak mert neked kényelmetlen lenne még egy gyereket megtűrni magad mellett. De nyilván téged is megértelek, nem te vagy az anyja, nem neked kéne nevelni. Azt viszont el kell tudnod fogadni és figyelembe kell venni, hogy a férjedet nagyon nehéz helyzet elé állítod a fia iránt érzett ellenszenveddel...

2015. júl. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos kitudakolnod valahogyan, hogy valójában miért akar hozzátok menni, furcsa oka is lehet, emiatt jobb, ha mástól puhatolózól + kicsit megismered az exfeleséget minél hamarabb + az apát is arról, hogy ő voltaképpen milyen kamasz: csendes vagy hangos, lázadó, bulizós. Arra akarok célozni finoman, hogy megtörténik, hogy az exfeleség küldi őt vagy érzelmi okokból, de durvább, ha anyagi okokból (pl. az apa nem hagyott a gyerekre majdnem semmit, mint pl. ingatlant), s az ilyen pereket már meg lehet kezdeni 14-16 éves gyerekkel is. Azt is tudnod kell, hogy ti most kinek az ingatlanjában laktok. Ezekre a helyzetekre jó előre kell gondolni és megoldásokat keresni, indítani, hogy időben legyetek, amikorra a 14 éves gyerek 18 lesz. Az örökösödési perek eléggé durvák szoktak lenni, majd privátban részleteket is elárulok.

Lehet, hogy nem annyira durva a helyzet, de az okot mindenképpen meg kell tudnod hamarosan + jó kapcsolatot ápolnod a 14 éves gyerekkel is, legalább érzelmit, pl. meséljen neked a szerelmeiről, lányokról, stb.

Legyenek szabályok is:

1. nincs hangoskodás, ordibálás a kisebb gyerek miatt,

2. házibulik is kevés,

3. segítesz neki a tanulásban + kapcsolatai ügyében, ő viszont legyen veled elfogadó, toleráns,

4. mindenképpen készítsd fel arra, hogy te még pár hónapig-évig éjjel is fel kell kelj gyakrabban, sőt a gyerek is sokszor fog felsírni, stb., fontos dolgok, amelyek zavarhatják majd a 14 éves nyugalmát, éjjeli pihenéseit pl. dolgozatok előtt.

2015. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Ejnye no!

Hát a borjas bika köllött, lyányom. Az a gyerek is a férjed adoniszi pélójából jött ki, annyi annak ott a joga, mint a másiknak.

Gondolkozzál már, te aranyos.

2015. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk... Nem értek meg ilyeneket mint te, már ne is haragudj... Amikor te összejöttél a férjeddel, akkor tisztában voltál vele, h van egy gyereke. Számolnod kellett volna a jövőbeli dolgokkal, h ha bármiféle komolyabb dolog (házasság) alakul ki köztetek, akkor neked az életed részének kell, h legyen a párod gyereke is. Nem is értem, h te ezt hogy gondoltad?! Te tulajdonképpen a 2.anyukája vagy és mikor a pároddal összejöttél akkor már +1 gyereket is belekellett volna számolnod az életedbe. "Kicsit" igazságtalan vagy vele szemben, mert attól, h ti 3-an éltek a közös gyereketekkel, nem feledkezhetsz meg a másikról, ami bár nem tőled van, de akkor is a férjedé. Nem csaphatod be előtte az ajtót és szakíthatod el tőle az apját, ha ő vele akar lenni... Én is egy apukával vagyok együtt, még csak járunk, de tisztában vagyok a dolgokkal, h mi van ha majd a kislánya netán hozzánk akar költözni. Gondolkodnom sem kell a válaszon, mert őt olyannyira szeretem mintha a sajátom lenne és az utolsó falaltot is neki adnám... Szerintem így kellene ezt gondolni
2015. júl. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rokonságban volt hasonló helyzet,igaz,ott a közös gyerek is nagyobb volt,illetve unokatesómnak is voltak sajátjai,akik jól kijöttek a nevelőapjuk fiával.Viszont fontos volt,hogy az apa 5 órától otthon volt,illetve minden hétvégén.Nálatok ebben látom a probléma kulcsát.Gyakorlatilag neked kellene nevelned,mivel a férjed késő estig dolgozik,illetve sokszor nem is otthon alszik.Egy kicsi mellett egy kamaszfiúval nem lenne könnyű dolgod.Mindenképp beszéljétek jól át a férjeddel.
2015. júl. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!