Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg képes lehet megváltozni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg képes lehet megváltozni?

Figyelt kérdés
50 éves nő vagyok, a párom 55. Minden második napunk veszekedéssel telik, és mindegyik az ő jogtalan féltékenységéből ered. Iszonyú jelentéktelen dolgok miatt tör rá a féltékenységi roham, s ekkor rendkívül bántó dolgokat vág a fejemhez, elhord mindennek. Például legutóbb egy turista család férfi tagja útbaigazítást kért tőlem. Segítettem, megköszönte, elmentek. Ezt a párom látta a kocsiból, megkérdezte mi volt, elmeséltem. Nem hitt nekem, elmondta milyen egy hazug ringyó vagyok, ha ő nem lett volna ott, már rég ágyba bújtam volna az idegen férfivel - ám ezt nem ilyen szépen fejezte ki. Másnapra általában megbánja és bocsánatot kér. Hosszú hónapok teltek el így, mindig kapott egy utolsó esélyt, míg végül egyszer véglegesen befejeztem, mert úgy láttam, hiába ígéri, nem tud megváltozni. Azóta eltelt egy kis idő, nagyon megbánta és szeretné újrakezdeni. Életében először beismerte "betegségét" és megígérte, orvoshoz fordul, hogy ebből kigyógyuljon és így visszakaphasson engem, ezúttal örökre. Szívem szerint örülnék, de félek, hogy ez már neki nem fog sikerülni, vagy lehetséges? És vajon mennyi ideig fog tartani, mire érzem a változást? Ti mit tennétek a helyemben?
2015. aug. 14. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez egyáltalán tényleg orvosilag megoldható probléma-e, tehát tényleg valami lelki betegségről van-e szó, mert akkor talán van esély a gyógyulásra.

De ha ilyen az alapjelleme, akkor én nem tartom valószínűnek, hogy javul a helyzet, maximum átmenetileg, amíg türtőztetni tudja magát.


Én véglegesen egyelőre még nem fogadnám vissza, szerintem előbb látnod kell, hogy tényleg komolyan gondolja ezt a változást.

2015. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Talán a pszichológus segít, de nem lesz egyszerű, főleg 55 évesen, már nem olyan fiatal az ember, nem olyan könnyű megváltozni. Őszintén szólva én annyira nem bízok ebben.. Szerintem csak akkor fogadd vissza, ha már bizonyított. Ha eljár az orvoshoz és látod, hogy változott a viselkedése, akkor kaphat még egy esélyt.
2015. aug. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézzük meg a dolgot a másik oldalról! Megcsaltad? Mi okot adsz neki a féltékenységre?Mert ha van bizalom, oda nem tudja magát beásni a zöld szemű szörny!Valami okot te adtál rá!
2015. aug. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem csaltam meg, soha semmi okot nem adtam a féltékenységre! Előttem 10 évig azért nem volt komolyabb párkapcsolata, mert mindenkivel így viselkedett. Valószínűleg abból ered, hogy a korábbi kapcsolatai sikertelenek voltak és a munkája miatt is sok ilyen esettel találkozott.
2015. aug. 15. 07:17
 5/5 anonim ***** válasza:
REGEBBI KIIRAS, DE TELJESEN HASONLO HELYZETBEN VAGYOK MOST EN IS
2018. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!