Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az nagy baj, ha sokat szoktunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az nagy baj, ha sokat szoktunk veszekedni a párommal (hosszú)?

Figyelt kérdés

Az alapsztori: 4 évig együtt voltunk, utána én szakítottam vele, mert a vége felé voltak kisebb-nagyobb problémák, meg jó ideig távkapcsolatban voltunk, aztán mire összeköltöztünk, akkorára romlottak meg a dolgok közöttünk. A lényeg, hogy 2 évet kihagytunk, nekem addig volt másik párkapcsolatom. Annak is én vetettem véget, mert rájöttem, hogy mindig is az első férfit szerettem és nem áltattam tovább magam a másik kapcsolatban...azt gondoltam szerelmes vagyok, de nem voltam az, csak menekülés volt az előzőből.


Most azzal a férfival kezdtük újra olyan 2 hónapja a kapcsolatot, akivel először voltam 4 évig. Én úgy gondolom, hogy én megváltoztam. Eleinte róla is azt gondoltam, aztán kicsit rácáfolt, de most megint mintha a változást látnám rajta. A szakításunk oka nem fontos most. A baj az, hogy kisebb dolgokon is össze tudunk kapni...nagyot csinálunk belőle. Most mondok egy példát, ez lehet nagyobb dolog és nem csak túl volt reagálva: valamelyik nap mondtam, hogy majd hívjon fel este, ha végzett, én pedig addig elmentem a másik sráchoz akivel olyan 1 évet voltunk együtt (továbbra is jó barát, azelőtt is az volt) Nem vagyok füves meg semmi, de ő valahogy mindenre rá tud beszélni..szóval kicsit betéptünk együtt így nem vettem fel a telefont. Most azon van a hangsúly, hogy szeretjük egymást, de ő valahogy mégsem bízik bennem. Ha őt pártolnátok, akkor lehet jogosan, viszont soha nem lennék képes megcsalni őt. Ekkora bűn, ha találkozgatsz az exeddel? (semmi érzelem nincs részemről) Szóval ezen a "bizalom" kérdésen vitatkoztunk sokat..vagy volt, hogy kicsit túl lőttem a célon és többet ittam a kelleténél, akkor meg elvileg kitálaltam neki mindenről, utána józanon kellett színt vallanom, mert addig nem tárgyalt velem, erre bevallotta, hogy nem is mondtam semmi olyat, ami miatt haragudnia kellene. Végül ez poénra lett fogva, de kicsit rosszul esett. Abban igaza van, hogy sokszor azt nyilatkozom, amit hallani akar, de ezen változtattam és magamat adom.


Elég sok apróbb dolgon is összekapunk, oké, hogy békülés a vége meg állítólag a veszekedések/viták szorosabbá teszik a kapcsolatot meg nem unatkozunk, mert mindig van valamilyen esemény, de kicsit furának találom. Vagy hogy fogalmazzak...ha 2 ember szereti egymást, együtt akar lenni, akkor hogy lehetne ezeket elkerülni? Javasolta, hogy költözzek vele össze megint..ehhez meg nekem valahogy nincs sok kedvem még egy ideig. Ezzel meg elvileg "csak a bizalmat akarja helyreállítani". Lehet, hogy a felmelegített leves már nem jó (exes újrakezdés), de mindig is úgy éreztem, hogy őt szeretem..


23/l ; 34/f



2015. aug. 21. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Tudod ki szenvedne veled...!
2015. aug. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt most mire érted? Nem vagyok komoly, tisztában vagyok vele...fiatal vagyok, szórakozok, egyetemre járok, élem én is a világomat. Mégis mit kellene tennem? Attól mert ő 34, rögtön menjek hozzá és vállaljak gyereket aztán éljünk "boldogan"? Valahogy nem vonz még a téma...de úgy látom, hogy ezek szerint le kell írnom a szakítás okát...akkor röviden: nagyobb pozíciót kapott a munkahelyén, elkezdett szedni valami nyugtatót (olykor alkohollal vette be), ha nem tette, "kicsit" agresszív volt, azt mondta leszokik róla, nem így lett...és még most is szedi, de hazudott erről...azt mondta már nem. Lehet nem fontos, de amiket csinált a kapcsolatunk utolsó hónapjaiban, azok már annál inkább..és elég sokat jelentenek, nagy súlya van a dolgoknak.
2015. aug. 21. 01:23
 3/10 Fish1 ***** válasza:
100%

Valami miatt nem bízik benned, vagy birtokolni akar. Ez utóbbihoz kevés az info.

Te hogy bízol benne, ha hazudott a nyugtatókról? A másik fele, hogy ezek szerint függő lett, annak sosincs jó vége. Változott ő valamiben tényleg, vagy csak szeretnéd hinni?

Az újrakezdést (ez nem jó szó rá szerintem) csak abban az esetben tartom jó ötletnek, ha mindketten jó irányba változtatok, de még ez se garancia arra, hogy működni fog. Bizalom nélkül biztos nem.

2015. aug. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. nak tök igaza van.
2015. aug. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Például. Az nem baj ha találkozol az exeddel. De bizalom ide-oda te mire gondolnál ha a pasid b...ná felvenni a telefont?

4 évig együtt voltatok. Időpocsékolás volt. Te még nem élted ki magad. Írod is.

Nagynehezen leirtad mit tett ö is.

Maradjunk annyiban, hogy mindkettőtök megéri a pénzét!

Felesleges ezt a kapcsolatot erőltetni!

2015. aug. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha én lennék olyan helyzetben, hogy az exemmel füveznék, úgy betépnék, hogy a telefont nem venném fel a páromnak, neki meg rendszeresen nyugtatót kéne azért szednie, hogy megbirkózzon a munkahelyi stresszel, illetve azért, hogy ne viselkedjen agresszívan, időnként iszik a nyugtatóra, amit köztudottan nem szabadna, meg még hazudik is nekem ebben a kérdésben, akkor szerintem én azt gondolnám, hogy nekünk először saját magunkat kéne "rendbe raktunk" pszichésen, lelkileg ahhoz, hogy egy többé-kevésbé harmonikus párkapcsolatunk lehessen.
2015. aug. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 omba ***** válasza:
52%
Felhív a kérésed szerint, te meg b_szol felvenni, mert betéptél az ex-szel, aki "mindenre rá tud beszélni" - nahát én itt, mint a macskát szarni, úgy vágtalak volna ki.
2015. aug. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#3 Szerintem inkább birtokolni akar...sokszor zavarja, ha elmegyek a barátokkal 1-1 csajos estére vagy szórakozni. Olyankor persze ő is elmegy, csak na...sokkal többet akar velem együtt lenni, mint az előző kapcsolatunkban, és ez látszik rajta. Mindig olyan 2-3 havonta tudtunk találkozni, akkor is csak néhány napra..abból a 4 évből 2 év már jegyesként volt, csak történt egy s más, ami miatt vége lett a dolognak.

Én a nyugtatók ellenére megbízok benne, mindig is egy megbízható ember volt. Az ember pedig hibázik, attól félt, hogyha megmondja, akkor dobni fogom vagy ilyesmi. Ezen kicsit kiakadtam, de végül együtt elmentünk vele az orvoshoz. Én meg kicsit jó és rossz irányba is változtam...ez a férfi ilyen komolyabb, a másik pedig lazább volt..aztán sokkal nyíltabb lettem és magamat adom.


#5 Most csak úgy említettem egy példát a sok közül...én speciel nem gondolnék ilyen megcsalósdira, mert megbízok benne. Az a 4 év egyáltalán nem volt időpocsékolás. Elég sok mindenen mentünk keresztül együtt...sok pozitív dolog volt, de akadt pár negatív is, amikkel közelebb kerültünk egymáshoz.


#6 Teljesen jogos amit írsz, nem nagyon tudok vitatkozni vele...de amint mondtam jól kijövünk egymással, szeretjük egymást, csak akadnak kisebb nagyobb dolgok, amin rögtön összekapunk, ő pedig össze akar velem költözni, amihez teljesen nincs kedvem...barátnőkkel lakok albérletben és nekem így tökéletes úgy gondolom.

2015. aug. 21. 14:39
 9/10 JulesM111 ***** válasza:

Kiscsaj, ti nem illetek egymáshoz. Párod nem bízik benned, nem is fog, miért is tenné, ő nem a " nyitott kapcsolat " híve ;) rövidtávon elvagytok, de nincs nagy jövőtök.

Nem lehet pálcát törni feletted, fiatal vagy még ( a sráchoz), ő meg már a komolyabb kapcsolatot szeretné. Kb 18-19 lehettél, mikor belekeztete a nagy szerelembe. Neked kimaradt az élet, a buli. Kéretik előbb élni, majd utána komoly kapcsolat gyerekkel, mint minden normális ember ;)

2015. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Fish1 ***** válasza:

Ha te bízol benne, de mégis a bizalom dolgon megy a vita, akkor valami miatt ő nem bízik. Megkérdezted miért? Vagy adtál okot neki arra, hogy ne bízzon? (Mondjuk a betépős és telefon-nem felvevős dolog szerintem negatívum, de nem tudom, hogy nála ez-e az ok, vagy van más is.)

Ha most birtokolni akar, akkor az összeköltözés után ez még gázosabb lenne szerintem. Azt nem tudom megérteni, hogy nem tetszik neki, ha a barátnőiddel eljárkálsz (már ha ezekkel a találkozásokkal nem adtál okot a pasinak arra, hogy ne bízzon benned), mert személyes tér mindenkinek kell, attól, hogy együtt jársz vagy élsz valakivel, még nem vagytok egymáshoz láncolva. Ha beszélsz erről neki, akkor ő hogy reagál?

2015. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!