Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig tart az a pont, amíg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tart az a pont, amíg érdemes küzdeni egy kapcsolatért? Valóban "folyamatos munka" lenne egy kapcsolat fenntartása?

Figyelt kérdés

Most nem egy konkrét esetről, párról vagy helyzetről beszélek, csak úgy általánosságra szól a kérdésem.


Egy párkapcsolatnak elvileg ugye az a lényege, hogy a benne szereplők társai, támaszai legyenek egymásnak, legyen mellettünk valaki, akiben bízunk, akivel jól érezzük magunkat, akivel kölcsönösen szeretjük egymást. Egy igazán jó kapcsolatban (gondolom én), ha a megfelelő partner mellett van az ember, nem küzdelem a kapcsolat fenntartása, az önműködően halad előre, a mindennapokban nem kell szenvedni azért, hogy ne utáljuk meg a másikat. Az idő előrehaladtával ez nyilván nehezebb, főleg, hogy egyre több olyan helyzet állhat elő, amire "rá kell segíteni", ami nem megy önműködően- legtipikusabbak ugye az első gyerek születése, házvásárlás, nagyobb adósság, anyagi probléma kezelése, satöbbi.


Ezeken a problémákon önműködően nehezebb túllendülni, így nyilván kicsit bele kell adni az energiánkból, hogy megoldódjanak, de megfelelő párral nem biztos, hogy ez küzdelem.


Van egy csomó ember, aki váltig állítja, hogy a párkapcsolatok fenntartása komoly munka, küzdelem, fáradtság, energia. De elvileg pont, hogy a békés, nyugodt, biztonságot nyújtó közegnek kellene lennie. Meddig tart az a pont, amíg energiát nyersz, és nem veszítesz abból, hogy fenntartod a kapcsolatot?


A kérdés arra vonatkozik, hogy nagyon sok, számomra megdőbbentő mennyiségű párkapcsolat, házasság van ma, ami egyik fél számára sem kielégítő, nem szeretik már egymást, nem érzik jól magukat a másikkal, és mégsem lépnek, hanem inkább szenvednek, próbálkoznak, erőlködnek. Alapvetően én támogatom, hogy ne az első vagy a második komolyabb problémánál lépjünk le, de amikor már a mindennapok számítanak problémának, amikor már azért küzd aktívan az ember, hogy minél kevésbé gyűlölje a másikat, akkor mégis, miért éri meg még mindig sokaknak erőszakoskodni, hogy de igen, ez menni fog, az én házasságom megmarad és tökéletes lesz? Szerintem sokkal nehezebb éveken keresztül szenvedni és fenntartani valamit, ami már réges régen elmúlt, mint belátni, hogy így jártunk, és tovább lépni.


Valóban folyamatos munka lenne egy kapcsolat fenntartása? Meddig tart az a pont, amikor még mindig érdemes küzdeni, párterápiára járni netalán? És miért mennek túl ezen a ponton sokan, amikor sokkal többet veszítenek ezzel, mint nyernek?


Biztos vagyok benne, hogy mindenki (vagy majdnem mindenki) ismerettségi körében vannak ilyen párok, akikre tud gondolni a kérdés kapcsán, és érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek erről? Én gondolkodom rosszul, tévedek, vagy esetleg igazam van, de van magyarázat a jelenségre? Őszintén érdekel, így a válaszatokat előre is hálás köszönettel veszem :)



2015. aug. 30. 10:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
# 10: Hát ez az a kategória, amikor már a választás rossz volt. (Éltem ilyen kapcsolatban, sokáig tart, mire beláttam a hibámat és ki tudtam szállni.)
2015. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igazad van,de már csak a válás marad.

Viszont ha már utaltál a választásra,akkor érdekelne a Te és mások véleménye is,hogy miért választunk rosszul?

Mert ezt sok kapcsolatban látom.Ennyire elvakít a szerelem?Vagy más oka van?

2015. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal tudnám összehasonlítani, hogy van a központi fűtés, amikor hátradőlsz a fotelodban, és jön a csövön a meleg. Ez nagyon kényelmes, de a legtöbb kapcsolat nem így működik, vagy talán csak a legelején. Inkább olyan, mint egy kandalló. Befűtesz, hátradőlsz, élvezed a melegét, de egy idő után fel kell állnod a fotelból, és rá kell dobni két hasábot, különben kialszik. Na most, hogy mekkora energiabefektetéssel tudod fenntartani a meleget, és az megéri-e, nem nagyobb a hőveszteséged, mint a megnyert melegség, az kapcsolat kérdése. Ha csak én dobálom a fát folyamatosan, de a kandalló nem ad meleget, akkor nyilván ez csak küszködés. Az ember egy darabig rakj a fát, rakja, aztán feladja, ha így is, úgy is fázom, akkor nem erőlködöm.

Itt most az a kérdés, hogy miért nem melegít az a kandalló? Rossz fát rakok rá, vagy nekem irreálisan magas a hőigényem? De lehet, hogy csak a kéményt kéne kitisztítani. Itt lehet szerepe külső segítségnek, párterápiának, hogy az embernek rálátása legyen a dologra, mert én belülről úgy látom, hogy mindent jól csinálok, csak éppen rossz a kandalló.


A folyamatos munkát így értem egy kapcsolatban. Amíg jó az, hogy teszek a tűzre, és élvezem, ahogy pattognak a szikrák, lobognak a lángok, és meleget ad, addig maga a munka is kellemes. Ha kínszenvedés, mert már megint csak tenni kell rá, mert ki kell menni a hidegbe, mert fát kell vágni, és miért vagyok ilyen szerencsétlen, hogy csak nekem kell mindig, és mennyivel jobb lenne egy központi fűtés, akkor az nem jó.

A párkapcsolati munkán nem a küzdelmet, meg a folytonos energiabefektetést értem, hanem az olyan dolgokat, mint közös programok, beszélgetések, a másik felé fordulás, apró kedvességek, egy kedvenc vacsora elkészítése, annak a megköszönése, egy szál virág, csak úgy, egy búcsúcsók reggel, munkába induláskor, egy meleg ölelés este, érkezéskor, egy dicsérő szó a sikeres vízcsap javításért, vagy a szépen kivasalt ingért. Apróságok, de éveken keresztül, folyamatosan.

2016. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!