Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mindig annak kell igazodnia,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindig annak kell igazodnia, aki szexuálisan többet akar, vagy esetleg a másik is "összeszedhetné magát"?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a párommal, ő 29, én 22 éves vagyok. Együtt élünk, kicsit több, mint egy éve. A kezdetektől fogva, talán az első 2-3 hónapot leszámítva, problémát okozott, hogy én valamivel többet akartam szexelni. Nem annyira drasztikus a különbség, de azért érezhető. Ő 3-4 naponta érezné jól magát, én meg azért inkább naponta, kétnaponta tartanám ideálisnak.


Általában, mikor közeledem és nincs hangulata, akkor pár szóval lesöpri a szex gondolatát a lehetőségek asztaláról, és kioktat, hogy teljesen normális dolog, ha valakinek valamikor nincs kedve hozzá. Ezzel egyet is értek, de nem érzem "fernek", ha szabad így fogalmazni, hogy mindig én mondjak le a vágyaimról, holott néha biztos vagyok benne, hogy inkább csak lustaságból nem történik semmi, és nem arról van szó, hogy most az istenért sem tudna semmit produkálni (volt már rá példa, hogy nem hagytam magam, és végül mégis szex lett belőle, örültem is a fejemnek, de akkor is úgy éreztem, hogy ezt most kierőszakoltam belőle, és ő, bár élvezte meg minden, de nem is akarta igazán).


Mostanság már nem szedek fogamzásgátlót, így nem annyira stabil a libidóm, mostanság vannak olyan időszakok, amikor nem különösebben kívánom a szexet, akár egy hétig sem, bár ha közeledik, akkor nem ellenkezem- és erre volt már többször is példa, élvezni is szoktam-, vagy pedig napokon keresztül egész nap máson sem jár az eszem, csak a szerelmeskedésen, és reggeltől estig hancúroznék vele.


Mi a véleményetek, mindig az igazodjon, aki többet akar, mondván, ki tudja, mikor lesz megint kedve, használjuk ki az alkalmat/ha most nem akar, akkor ne zaklassuk, mert csak én fogom rosszul érezni magam, hogy ennyire "követelőző", "akaratos", "empátiára képtelen" lennék?


Előre is köszönöm a véleményeket!


U.i.: megcsalni, szakítani vele nem fogok. Ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi, az érdekel, ti hasonló helyzetben hogy éreznétek magatokat, esetleg jogosnak érzem-e, hogy esetenként ő is erőt vehetne magán?


2015. nov. 7. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hittem volna, hogy valaha ilyet olvasok a szex témakörben, hogy "lustaságból nem történik semmi", "nincs hangulata", "erőt vehetne magán". Kiégtem már bocs...


Amúgy persze értem a gondod, és nem elviccelni akarom, de megdöbbentő. Neked sem kéne lemondani semmiről, mert az későbbiekben akarva akaratlanul sértődéshez, nehezteléshez fog vezetni.


De szerintem a barátodra ráférne egy vér/hormonvizsgálat, nem viccből. 29 évesen nem kéne, hogy ennyire ne érdekeljen valakit a szex (hacsak nem már másfele tekintget). Lehet hogy a tesztoszteronszintje alapból alacsonyabb, vagy egyéb gond van, de hogy ez nem normális az biztos. 28 vagyok, szóval nem az ujjamból szopom :D


Ha meg mindent rendben talál még egy orvos is, akkor meg csak rajtad áll, hogy ezzel együtt tudsz e élni.

2015. nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért szerintem az nem feltétlenül orvosi eset, hogy csak heti kétszer, és nem minden nap akarja a szexet :D Mármint, azzal tisztában vagyok, hogy vannak teljesen normális eltérések ember és ember között, a kórostól ez azért szerintem még messze van. A probléma akkor van, ha két olyan ember találkozik, mint mi, hogy az alapbeállításunk kicsit más :)


Mindenesetre köszönöm a válaszod, az egyetértésed jól esik :D

2015. nov. 7. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is sértésnek szántam, a 3-4 naponta részt azért én sokallom. Az inkább heti egynek tűnt, de akkor én értettem félre :D


Nem is arra gondoltam, hogy nagy a gond, de vannak akiknek tényleg alacsonyabbak bizonyos hormonjaik mint az átlagnak, de ezeken lehet javítani. Főleg, hogy azért a 30 fölött ezek a szintek szépen elkezdenek lefele ívelni, és javulni nem fog a dolog ugye. Nem hormonpótlást akartam javasolni :D De ha hosszútávon gondolkodsz akkor azért egy próbát/ beszélgetést megér :)

2015. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne panaszkodj,az én párom is 29 éves,mi csak kéthetente szexelünk.
2015. nov. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legjobb barátnőm szokott erre panaszkodni. A barátja 32, és jó ha havi 1-2 alkalommal lefekszenek egymással. A barátnőm teljesen ki van már bukva. (megcsalni és elhagyni sem akarja) Ha felhozza a témát akkor a pasi kiakad,hogy miért megint ez a téma, meg ha macerálja akkor még annyira sem lesz kedve hozzá. Én sajnálom barátnőmet,mert így most minden frusztráltságát magába fojtja. Próbálja elfoglalni magát, de nagyon zavarja a helyzet. Tanácsot nem tudok adni neki se sajnos.
2015. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!