Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom kirúgatott munkából?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom kirúgatott munkából?

Figyelt kérdés

Idegileg tönkretesz néha a munkahelyem, ha 110%-ot nyújt az ember, az még kevés. 7 nap után kaptam egy nap szabadot, de akkor már úgy, hogy gyomorgörccsel jártam be dolgozni, és többször is sírtam munkaidőben, mert nem bírtam tovább, holott nem vagyok nyámnyila. Megemelték a heti óraszámom, de állítólag még így is 18 órányi mínusz órám van. Kaptam egy nap szabadot mára, meg odaadták a holnapot is, fújjam ki magam. Erre ma reggel hívott a főnöknő, hogy holnap be kell menni, ilyen az élet. Illedelmesen megbeszéltem vele, hogy ott leszek, de amint letettem a telefont, megint rám tört a sírás. Erre a barátom elvette a telefont, hiába kértem, ne tegye, felhívta őket, és leteremtette a főnöknőmet, hogy hagyjanak békén, nem vagyok készültséges, hogy a szabadnapomon is behívjanak, a telefont sem vagyok köteles felvenni, és hagyjanak már élni, mert az egészségem rovására kezd menni.

Ezután később felhívott a főnöknő, hogy jelentette a vezetőségen az engedetlenségem, hogy volt egyáltalán merszem ellenszegülni, mit képzel rólam a barátom. Szerdán jelentkezzek a nagyfőnöknél, ugyanis hatalmas sz.rban vagyok, ne felejtsem el megköszönni a barátomnak.

A barátom fizujából nem élünk meg, én meg ki tudja, mikorra találok új munkát. A barátom meg van sértődve, és nem beszél velem.


Ilyenkor mi a megoldás?


2015. nov. 22. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Tudom, hogy belülről minden helyzet más, de ha én gyomorgörccsel járnék dolgozni, folyton sírnék és ilyen szinten kihasználnának, akkor utólag (nem azonnal, ez tény) nagyon hálás lennék a barátomnak azért, hogy nem hagyta, hogy tönkretegyem magam. Téged próbált óvni... Megértelek téged is, de kívülállóként azt kell mondanom, hogy igaza volt: ha te nem voltál képes kiállni magadért, és már ráment az egészséged, akkor kénytelen volt valamit tenni. Alapvetően neked kellett volna lépni...

Tehát lényegében most azért haragszol rá, mert aggódik érted és vigyázni próbál rád...

2015. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__7..


Egyébként látom történt kis változás. Akkor ezek szerint igen, kirúgatott a munkahelyedről. Viszont mivel a vendéglátóipar amúgy is munkaerőhiánnyal küzd, hamarosan fogsz úgyis egy másikat találni, nem kell megijedned.

2015. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ mennyit ér neked ez a munka. Azért hajtod magad ennyire, mert muszáj, vagy mert ez a hivatásod, és szivsen csinálod, még akkor is ha vannak stresszesebb időszakok?

Ezt csak azért kérdezem, mert én is hasonló munkahelyen vagyok mint te a leírtak alapján. Én szeretem csinálni, még akkor is ha néha gyomorgörcsöm van, mert elképzelem milyen lesz az aznapi tárgyalás pl. Ha a hivatásod akkor a barátoddal meg kéne beszélni, hogy ne akarjon ennyire uralkodni rajtad. Gondolom más téren is ennyire korlátozni akar. Ha csak azért hajtod ennyire mert ez a munkád, akkor viszont hagyd és tényleg köszönd meg neki.

2015. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki,igen,de jót tett veled.Nem ér ennyit a pénz.A barátodnak igaza van,és jót akart neked.
2015. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak a pénz miatt, mert nem szeretnék megint nyomorogni. De úgy fest, afelé tartok..
2015. nov. 22. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom nehéz de ne hagyd hogy kihasználjanak a munkahelyeden!

Jelenléti ív van ? Tudod bizonyítani mennyit dolgoztal?

Ha sokat miért van mégis minusz órád, nagyon nem stimmel valami! Járj utána hány munkanap lehet egyfolytában, nekem ez a 7 nap munka után jár egy nap szabad nagyon sántít!

Érdeklődj hozzá értő emberektől. Nehogy azt hidd a munkáltatódat nem lehet megfingatni. Jelenléti ív lefotózod , ha van dugi jelenléti amit írtok azt is lefotózod. Aztán ezt nyugodtan közölheted a főnököddel hogy viszed egy ügyvédhez! Találd fel magad és ne hagyd megszívatni!

2015. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha legalább 8 órában dolgozol, akkor maximum 6 munkanapod lehet egymás után és legalább 1 szabadnapnak kell követnie. Törvényi előírás. Diákmunkásként se mehetek heti 7 napot dolgozni pedig nagyon kellene a pénz és bírnám. Valami gáz van a jelenlétiddel azért lehetsz mínuszban, mert képtelenség, hogy ennyi munkával ne túlóráid legyenek. 8 órás állásnál heti 40 óra a kötelező munkaidő. Efelett már túlórának számít. Hivatalos béred van vagy egy részét zsebbe kapod? Mert ha zsebbe megy egy része, akkor lehet átírni elég durván a jelenlétit úgy, hogy neked nagyon szar legyen. A barátod szerintem csak segíteni akart és igaza volt. Egy munka sem éri meg, hogy emiatt tönkremenjen az egészséged. Ha betegszabadságra kerülsz hosszú időre a stressz miatti szövődmények miatt (pl gyomorfekély), akkor szerinted nem fognak ugyanúgy kirúgni? Betegen sokkal nehezebb új munkát találni.
2015. nov. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!