Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom gépfüggő! Mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom gépfüggő! Mit lehet tenni ellene, illetve hogy lehet segíteni ezen?

Figyelt kérdés

Ő is tudja, sőt, el is ismerte, hogy igen, lehet, hogy egy picit valóban játékfüggő, de ő sem tudja a megoldást.

Egész napokat képes végigjátszani, csak wc-re megy ki, néha még enni is a számítógép előtt eszik, nem a konyhában.


Ha mondom neki, hogy jó lenne, ha picit velem is foglalkozna, akkor végül is ki lehet robbantani a gép elől, tehát még nem olyan súlyos a helyzet, de így is mérgezi egy kicsit a kapcsolatunkat, mivel magától nem jut eszébe, hogy velem is tölthetné azt az időt (vagy legalább csak egy részét), amit a számítógépre fordít.


Kizárólag hétvégén van ez így, hét közben nem játszik (de csak mert annyit dolgozik és este későn ér haza, nincs rá igazából ideje), viszont emiatt nagyon kevés a hétvégi programunk vagy úgy egyáltalán az az idő, amit hétvégén tartalmasan(!) együtt tölthetünk. Nekem az nem szórakozás, hogy odaülök mellé és nézem, ahogy játszik...


Ő is szeretne ezen változtatni egyébként, illetve nem zárkózik el tőle, de pillanatnyilag neki sincs ötlete, mivel lehetne a függőségén segíteni egy kicsit. Teljesen bele tud feledkezni a játékba - reggel odaül a géphez, és ő csodálkozik a legjobban, mikor este hétkor felnéz az órára és meglátja, hogy mennyi az idő. Elkezd játszani mondjuk reggeli után és aztán totál meglepődik, mikor egyszer csak észreveszi, hogy odakint már sötét van...

Valahogy nem is veszi észre, hogy mennyi időt tölt a gép előtt, annyira leköti a figyelmét.


Van itt olyan, aki hasonló problémával küzd és tudna ebben segíteni nekünk? Hajlandó lenne változtatni, de nem tudom, mivel kezdjünk neki. Mondtam már neki a múltkor (persze csak dühömben), hogy ha nem bír magával és felnőtt férfi létére nem képes felhagyni ezzel, eladom a gépét a csudába, de nyilván ez rossz megoldás lenne (elsősorban azért, mert nem is az enyém :D), szóval valami kevésbé radikális módon kellene szép lassan leszoknia a gépezésről.


Van esetleg ötletetek?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2015. dec. 9. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem az öcsém kezd gépfüggő lenni, minden szabad percét legszívesebben számítógép előtt töltené

szóval az lett kitalálva, hogy időkorláthoz kötjük, mennyit játszhat egy nap

ha lejárt, szólunk neki, hogy hagyja abba

persze utálja, mert őt nem zavarja a függősége, de máshogy nem lehet korlátozni

2015. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet, meg fogom próbálni, hátha hatásos lesz.

De elsősorban azt szeretném, ha magától észrevenné, mennyit ül ott és észbe kapna. Jó lehet ez az időkorlát kezdetben, hogy segítsen neki érzékelni az időt, de a fő célom az lenne, hogy saját magától álljon fel a géptől (persze csak idővel, ahogy sikerül neki egyre jobban leszokni), és ne töltse ott az egész napját hétvégén.


Az a baj, hogy nagyon stresszes a munkája, és ő így vezeti le a feszültséget. Sok problémája van a munkahelyén, és szerintem kicsit menekül a valóságból, a gondok elől... a számítógépes játékok meg elterelik a figyelmét, addig sem agyal a munkahelyi problémákon.

2015. dec. 9. 10:16
 3/10 anonim ***** válasza:

igen, valószínűleg ez lehet az oka a függőségének

próbáljátok meg ezt, de biztos kell neki idő, mire magától is érzékeli, szóval legyél türelmes


amúgy ha stresszlevezető hatása miatt szokott rá ennyire, kéne valami más módszer helyette

mondjuk sport, de igazából mindegy

a legjobb, ha közösen tudjátok csinálni

2015. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én minden nap több mint 10 órát ülök gép előtt, munkahelyen 8-9 + otthon 4-8 órát...otthon szoktam játszani, programozni...

Ha nagyon akarná akkor tudna megálljt parancsolni, igaz nem egyszerű, de tudna...azért nehéz, mert hirtelen változás lenne számára. Ha csak hétvégén tolja akkor még annyira nem súlyos a helyzet. Olyan elfoglaltságot kellene találnotok ami mind2-töket leköt, mondjuk filmezés, fontos témákról beszélgetés......

Sokan a megszokások rabjai és ezért nem tudnak változtatni, de ha lesz új, jobb akkor az eltudja terelni a figyelmet arról, hogy hiányzik a régi :)


22F

2015. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez ilyen. Én is olyan játékokkal játszok, amiket nincsen idő csak 1 órányit játszani, ha már nekiállok, akkor akár egész napos a dolog. Ez nem azt jelenti, hogy minden hétvégén ezt csinálnám, sőt van, hogy hónapokig nem.


Ja, és ez nem csak a játékokra igaz, hanem mondjuk egy jó regényre is.


Nálunk ez nem jelent problémát, mert ha a feleségemmel ilyen hétvégét tervezünk, akkor neki is van olyan tevékenysége, amibe egyedül belemélyed, pl. ekkor van ideje tanulni, olvasni. Ha meg mondjuk túrázni megyünk, akkor nyilván nem ülök le játszani. Nektek is ezt kellene megbeszélnu a hétvégék előtt, hogy mit terveztek.

2015. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket és tanácsokat. Nagyon aranyosak vagytok! :)


Tudom, hogy fontos a türelem, fokozatosan kell majd haladnunk, de mindenben támogatni fogom, mert szeretnék neki segíteni, hogy meg tudja találni az egyensúlyt a gépezés és a velem (vagy akár másokkal, pl. családdal) töltött szabadidő között. Reméljük, sikerülni fog, szerencsére a párom is hajlik rá, hogy változtasson, csak kell neki egy kezdő lökés, azt hiszem. :)


Egyébként szerencsére mivel csak hétvégén kockul, egyelőre valóban nem olyan vészes még a függősége, de nem is akarom megvárni, amíg az lesz. Szeretném megelőzni, hogy komoly problémák alakuljanak ki belőle és éppen ezért jó lenne még időben "nyakon csípni" ezt a dolgot. Szóval értitek, legjobb lenne még most elejét venni, nehogy később esetleg súlyosabb függőség alakuljon ki nála.

2015. dec. 9. 11:30
 7/10 anonim ***** válasza:

A stresszel kéne valamit kezdeni. Esélytelen, hogy elmenjen pszichológushoz? Elég lenne csak addig, amíg tanít neki pár stresszkezelő technikát.

Vagy bekorlátozni a gépezését mondjuk péntek estékre, és az egész napot gép nélkül kezdeni. Legjobb ha le se ül másnap, hanem beterveztek valami programot, bármit, ami feltölti, kikapcsolja.

2015. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

már nem tudom a nevét de volt egy progim ami óránként leállította a gépet (vagy ahogy beállítottad)

és minden egyes visszakapcsolás után egyre több idő volt h felálljon a rendszer

ez elég hatásos volt, igaz minden egyes telepítés után fel kellet tenni újra :-D

de kb 3 hét alatt elértem vele h kevesebbet ült a gép előtt

ez volt 6 éve - azóta sem szokott vissza

2015. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, én is játszom, nem is keveset. De tudom mikor és hol kell habba hagyni. A párod függő, komolyan el kellene gondolkodni egy külsős segítségen. Mert az hogy már a wc-n is játszik... az valahogy nem normális.
2015. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
közösen játszani nagyon jó! egy jó séta pedig nálam az adu, amikor sok a stressz!
2016. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!