Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam el a páromnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el a páromnak, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Öt éve vagyunk együtt,

és tegnap felhozta,hogy mikor állok arra készen,hogy gyereket szüljek.

Nem szóltam semmit,és így annyiban maradt a dolog.

Biztos vagyok benne,hogy holnap megint felhozza,de

nem térhetek ki állandóan.

Már tizenéves koromban tudtam,hogy nem akarok gyereket.

Egyrészt azért,mert tudom magamról,hogy szőrnyű anya lennék.

A türelmem is nagyon kevés hozzájuk,és nem tudom elképzelni,hogy én éjszakánként felkeljek,etessem..stb.Szóval nem látom benne az örömöt.

Sose szerettem a gyerekeket,és hiába hittem,hogy ez változni fog,még mindig az agyamra mennek,és inkább távolról nézem őket.

Félnék a szüléstől is,hogy megnyúlik a bőr a hasamon,netán elhízom.Nem akarok tehert cipelni,és azt sem érezni,hogy mi van,ha a gyerek nem fog megszületni?

Ez pedig már az önzőséghez tartozik tudom,de nem szeretném elviselni,hogy a páromnak ne én legyek az első.

Lehet már a kapcsolatunk elején el kellett volna neki mindezt mondanom,de nem tettem.

Félek,hogy emiatt nem akar majd velem lenni,netán elakar válni,mert neki olyan nő kellesz aki fog neki szülni gyereket.


2016. jan. 30. 18:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%

Mond meg neki így ahogy leírtad..ha ő családot,gyerekeket szeretne akkor ne tartsd fel,engedd el.


Amúgy tessék,szidni kellet Ákost pedig igaza volt.Grat.

2016. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Az lett volna a minimum, hogy ezt közlödd az elején, főleg amikor komolyra fordult a dolog. Szépen mond meg neki, hogy te nem akarsz gyereket. A döntésed után meg vállald azt a következményt, hogy keresni fog valakit akivel érvényesíteni fogja az életét. A részben elvesztegetett öt évért majd kérj bocsánatot. Senkinek nem muszáj szülni, szerncsére Magyarországon sem. Meg vagyél egy két kozmetikumot, hogy csinos legyél mindig.
2016. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Költőnő? ***** válasza:
53%
Hát ez nagyon undorító húzás volt a részedről. Ha neki ez elengedhetetlen; 5 évet elvettél így az életéből.
2016. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyisd ki szépen a szádat és mondd meg neki őszintén ugyanezt, amit ide leírtál. Vagy olvasd fel neki.

Az is benne van a pakliban, hogy elhagy, de az is, hogy nem.

Viszont, ha ő akar majd gyereket, akkor lehet, hogy inkább el fognak válni az útjaitok emiatt.


Jobb most tisztázni a dolgokat, mint még később, húzni ezt.


Egyébként a te döntésed, hogy most akarsz-e gyereket, vagy sem. De ehhez találd meg a megfelelő társat, aki azonosulni tud a nézeteddel is.

2016. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha biztos vagy benne hogy nem akarsz, akkor szakits vele minnel elobb. Igy is elment 5 ev az eletebol. Ha veled marad mindig csak remenykedni fog.
2016. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Vagy öt éve most merült fel először a dolog - amit kétlek -, vagy nem ez az első alkalom, és te évek óta terelsz, ami szemétség, de nem azért vagyok itt, hogy kritizáljalak. A másik oldalról öt év alatt valószínűleg ő is megismert téged, és azért sejtheti a dolgot.

MINDENKÉPPEN el kell neki mondanod: "Figyelj csak drágám, beszélni szeretnék veled egy fontos dologról. A helyzet az hogy nem akarok gyereket, soha nem is akartam [bla,bla,bla]".

Minéál hamarabb, akár már ma este, mert megérdemli ezt az információt, amit te öt éve elhallgatsz előle! A reakciója innentől az ő dolga, ha el akar hagyni, azt is el kell fogadnod. Viszont látok esélyt arra is, hogy te fontosabb vagy neki, mint a gyerek, számíthat is erre a válaszra, mivel ismer téged.

2016. jan. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

6#

Én imádom a menyasszonyom nagyon.

De ha azt mondaná,hogy soha nem akar gyereket akkor elhagynám.Nem lenne értelme együtt lenni.

Egy ember életében szerintem a gyerekvállalás a lényeg.Anélkül mi értelme a gürizésnek és az egész életnek.

De aki nem szeretne gyereket azt sem akarom megbántani.Az ő döntése.

2016. jan. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
El kellett volna mondanod.Igen önző vagy amiért magad mellett akarod tartani,de gyereket nem szülnél neki. Amúgy meg ha nem a szüléstől akkor később az öregedéstől fogsz megereszkedni.
2016. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Ezt hamarabb kellett volna tisztázni... Jóval hamarabb!
2016. jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

#6 vagyok


Örülök, hogy szereted a menyasszonyod, sok boldogságot kívánok! :) Gondolom régóta együttvagytok, és ismeritek egymást, ha már a menyasszonyod. Ha neked a gyerek ilyen fontos kérdés, gondolom megbeszéltétek, mielőtt eljegyezted volna. Innentől kezdve nem állhat elő az a szituáció, hogy ő nem akar gyereket.


A kérdező párja viszont nem kérdezte ezt meg a kérdezőtől öt év alatt. Én ebből arra következtetek, hogy neki nem olyan fontos a gyerekvállalás mint neked vagy nekem. Arról nem is beszélve, hogy ismeri a kérdezőt, meg az eleve látszik az emberen, ha "az agyára mennek" és "inkább távolról nézi őket", tehát ha olyan fontos lenne a dolog, akkor már az első ilyen jelnél tisztázni kellett volna.

2016. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!