Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem gondom van a hosszút...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem gondom van a hosszútávú elköteleződessel. Hogy tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
Az emberi kapcsolataimmal általanossagban nincs gond (baratok, ismerősök), viszont otthon apummal zűrös a kapcsolatom. Tisztában vagyok vele hogy nagyrészt ez is okozhatja a parkapcsolati problémaimat, illetve hogy csupa rossz példa állt előttem házassag/kapcsolatok terén. Viszont nem tudom mit kéne tennem, hogy képes legyek hosszútavú egészséges kapcsolatra. Olyan, mintha az agyam egy idő után okot keresne a szakításra, vagy eleve nem engedne belemenni komolyabb dolgokba. A gondolataim felett ilyenkor elveszítem az uralmat, és negatív emberré formálom magamban a társam. Mit javasoltok? A mostani kapcsolatom jól alakul, nagyon nem szeretném elrontani, viszont megint érzem a baljós gondolatok jöttét...
2016. febr. 14. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Elkerülő kötődési stîlusod van, mindegy mit tesz a másik nem akarsz tőle függni, okokat gyártasz a szakításra. Elfojtott, szorongó, agresszív elkerülésnek is szokták hívni. Csak azt tudom tanácsolni, ha a partnered sokadik próbàlkozásra, hosszú távon is igyekszik, hagyd hogy segítsen, ne zàrd őt ki. Val. szeg ő is érzi, hogy valami nem stimmel, adj egy esélyt, nincs mit veszítened, így kell felfognod.
2016. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ezt a kapcsolatot mentenéd vagy új van a láthatáron, akkor is mindig arra gondolj, ha valami időről időre mindig vissza tér hozzánk, az okkal történik, neki ott kell lennie melletted, az életed végig akarja kísérni, és ez csak jót hozhat neked, feltéve ha hagyod. Ami jót hoz, azt miért koppantanád?
2016. febr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez van. A családunkban mindenki elvált, nem tudom milyen egy normális házasság. A szüleimmel sosem volt túl szoros a kapcsolatom, jóban vagyunk, de ennyi. A kapcsolataimban megáll a dolog az összeköltözés előtti ponton.

Sajnos megoldást még nem találtam, pedig jó lenne. Szerintem próbálj meg a pozitív dolgokra koncentrálni. Ha keresed a hibát a másikban, akkor gondolj arra, hogy nincs tökéletes. Mindenkinel vannak hibái.

Ha esetleg szakítasz a mostani pároddal képzelt indokkal, vagy mert felnagyítod a problémákat, és megismerkedsz egy újjal, lehet hogy benne sokkal több olyan dolog lesz, ami nem tetszik, de ezek nem mindig jönnek elő a kapcsolat elején. És mire rájössz, hogy hiba volt szakítani az előzővel, de addigra már mindegy lesz, mert talál valakit, aki megbecsüli.

2016. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Szerintem kétféle ember van: egyik aki hülye, és elveszi az első komolyabb szerelmét (majd 60% eséllyel elválik), a másik a szkeptikus. Tudod milyen szar egy válás? Na, örülj neki, hogy ilyened nem volt!
2016. febr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mcgalagony17 ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló elköteleződési gondjaim vannak elvált szülők gyerekeként... Nem könnyű kezelni, az biztos. Még akkor se ha tudatosítottad magadban a problémát. Volt egy majdnem két éves kapcsolatom, amiben kb. a 6. hónap után folyamatosan azon agyaltam, hogy szakítani kéne... De végül mindig meggyőztem magam, hogy maradjak, mondván meg kéne komolyodni végre. Mi lett a vége?! Sokkal durvábban kivitelezett szakítás, mint ahogy fél évnél történt volna... Én a helyedben nem erőltetném, ami ösztönből nem megy.


22/N

2016. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2016. febr. 18. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!